Kombinovane presmerovani Odorik2Skype & Skype2Skype

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
jan.riha
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. dub 2012 16:41:36

Kombinovane presmerovani Odorik2Skype & Skype2Skype

Příspěvek od jan.riha »

Dobry den,

rad bych se poradil v nekolika zalezitostech souvisejicich s presmerovanim.
  1. Snazim se dosahnout toho, abych mohl aktivne pouzivat pouze jediny Skype ucet a pritom mit vice cisel, na ktere se mi mohou lide dovolat. Funguje to docela dobre, pokud jsem online (hovor jak na geograficke, tak nomadicke cislo se prepoji nejprve na Skype ucet X, resp. Y, a pak na Skype ucet Z, na nejz jsou oba zminene ucty presmerovany). Chtel bych se ujistit, zda to chapu spravne, ze takto presmerovane hovory, ktere prijmu, budou uctovany nejen volanemu, ale i mne.
  2. Doufal jsem take, ze pokud nebudu online, spusti se zaznamnik, neboli Skype Voicemail. Ten se mi vsak prese vsechnu snahu nepodarilo zprovoznit (nahral jsem uvitaci zpravu, koupil jsem si kredit, snizil jsem cas vyckavani na 3 sekundy, zaskrtl policko pro spusteni nahravani zpravy v pripade odmitnuti hovoru, nastavil jsem presmerovani hovoru na mobilni cislo). Podle mnozstvi prispevku na oficialnim foru Skype zrejme nejsem sam. Pokud byste mi nekdo mohl poradit, budu vdecny.
  3. Stalo se mi navic dvakrat, ze mi prestalo fungovat presmerovani z nomadickeho cisla (popsane v bodu 1). Je mozne, ze se to nekdy proste spravne nepresmeruje? Kdyz jsem nasledne vytocil cislo geograficke, zdalo se, ze se funkcnost obnovila (tzn. nasledne vytoceni nomadickeho cisla se presmerovalo).
  4. Vim, ze probiha testovani Skype2SIP spojeni. Nejsem zadny odbornik, ale napadla mne jeste jina vec, o niz si nejsem jist, nakolik s tim vlastne souvisi. Nebylo mozne volat ze Skype uctu prostrednictvim Odoriku rovnez tak, ze by se jen pozmenil jiz nyni funkcni zpusob? Predstavoval bych si to tak, ze by se pred vytocenim samotneho volaneho cisla zadalo jeste cislo jedne z linek provozovanych v ramci site Odorik (tzn. ze by se napr. na ucet odorik.cz poslala zprava ve tvaru "cislolinky*cislovolaneho", nebo "cislolinky*cislorychlehokontaktu#). Mym pranim by bylo, aby se pri volani ze Skype volanemu zobrazilo Caller ID spojene s danou linkou (tj. nomadicke, resp. geograficke cislo), aniz bych se musel nalogovat do Skype uctu, na nejz je prislusna linka primo smerovana. Tim by se mi znacne zjednodusila sprava odchozich hovoru, protoze by stacilo mit jeden Skype ucet, ktery by fungoval jako "hub" pro vsechny ostatni ucty (a na ne presmerovane linky). Technicky by stale slo o propojene hovory Skype2Skype (tj. Skype_uzivatel2Skype_Odorik) a Skype_Odorik2volanecislo, coz mi (laicky) pripada stejne jako pri volani popsanem na vyse uvedenem odkazu.
Dekuji vsem, kteri si daji tu praci mi odpovedet. Prosim o shovivavost, s internetovou telefonii se teprve zacinam blize seznamovat.
JR
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kombinovane presmerovani Odorik2Skype & Skype2Skype

Příspěvek od xsouku04 »

jan.riha píše: [*]Snazim se dosahnout toho, abych mohl aktivne pouzivat pouze jediny Skype ucet a pritom mit vice cisel, na ktere se mi mohou lide dovolat. Funguje to docela dobre, pokud jsem online (hovor jak na geograficke, tak nomadicke cislo se prepoji nejprve na Skype ucet X, resp. Y, a pak na Skype ucet Z, na nejz jsou oba zminene ucty presmerovany). Chtel bych se ujistit, zda to chapu spravne, ze takto presmerovane hovory, ktere prijmu, budou uctovany nejen volanemu, ale i mne.
Pokud chcete používat jen jediný skype, proč potom hovory ještě přesměrováváte přes účet X a Y ?
Pokud u nás máte veřejné číslo a přesměrujete si jej na skype je to pro vás úplně zdarma. Platí jen kdo vám volá a to podle cen operátora kterého na to použije.
[*]Doufal jsem take, ze pokud nebudu online, spusti se zaznamnik, neboli Skype Voicemail. Ten se mi vsak prese vsechnu snahu nepodarilo zprovoznit (nahral jsem uvitaci zpravu, koupil jsem si kredit, snizil jsem cas vyckavani na 3 sekundy, zaskrtl policko pro spusteni nahravani zpravy v pripade odmitnuti hovoru, nastavil jsem presmerovani hovoru na mobilni cislo). Podle mnozstvi prispevku na oficialnim foru Skype zrejme nejsem sam. Pokud byste mi nekdo mohl poradit, budu vdecny.
Máme v plánu mít vlastní záznamník. Je to otázka měsíců. Co se týče fungování záznamníku přímo skypu, tak s tím žádnou zkušenost nemám.
[*]Stalo se mi navic dvakrat, ze mi prestalo fungovat presmerovani z nomadickeho cisla (popsane v bodu 1). Je mozne, ze se to nekdy proste spravne nepresmeruje? Kdyz jsem nasledne vytocil cislo geograficke, zdalo se, ze se funkcnost obnovila (tzn. nasledne vytoceni nomadickeho cisla se presmerovalo).
Skype účet odorik.cz vyjímečně i odorik9 může mít cca jednou za 14 dní výpadek. Problém je v tom, že vývojáři skypu nepočítali s tím, že by někdo mohl mít tisíce kontaktů a skype z toho tuhne.
Krom tohoto problému o žádných potížích nevím. Pokud zrovna není výpadek, měl by fungovat dobře každý hovor.
Statisticky vzato se ale s tímto problémem někdy setká jen menšina zákazníků.
Spíše by mohl být problém v nomadickém čísle. Hovory na nomadická čísla jdou většinou jinou cestou než na geografická čísla. Je tedy možné, že se ony potíže netýkají skypu.
Predstavoval bych si to tak, ze by se pred vytocenim samotneho volaneho cisla zadalo jeste cislo jedne z linek provozovanych v ramci site Odorik (tzn. ze by se napr. na ucet odorik.cz poslala zprava ve tvaru "cislolinky*cislovolaneho", nebo "cislolinky*cislorychlehokontaktu#).
Tohoto je možné dosáhnout už nyní tak, že vytočíte číslo *8223004 a následně pin té linky, s jejímž CLI chcete volat dále. (potřebujete tedy DTMF klávesnici) Pak teprve budete vyzváni k zadání volaného čísla nebo rychlého kontaktu. Pin pro linky co chete požívat je nutné si předem aktivovat.
jan.riha
Příspěvky: 2
Registrován: stř 25. dub 2012 16:41:36

Re: Kombinovane presmerovani Odorik2Skype & Skype2Skype

Příspěvek od jan.riha »

Pokud chcete používat jen jediný skype, proč potom hovory ještě přesměrováváte přes účet X a Y ?
  • Vice Skype uctu jsem si zridil kvuli volani bez zadavani PINu (a castecne i kvuli prehlednosti, pro kazdou linku s verejnym cislem mam stejne pojmenovany Skype ucet). Posleze mne napadlo reseni s jednim "hub" uctem. Doufal jsem, ze se mi podari najit zpusob, jak volani bez zadavani PINu zrealizovat pres nej. To byl smysl meho ponekud krkolomneho prispevku v bode 4.
Tohoto je možné dosáhnout už nyní tak, že vytočíte číslo *8223004 a následně pin té linky, s jejímž CLI chcete volat dále. (potřebujete tedy DTMF klávesnici) Pak teprve budete vyzváni k zadání volaného čísla nebo rychlého kontaktu. Pin pro linky co chete požívat je nutné si předem aktivovat.
  • Volal jsem na Vami uvadene cislo (PINy aktivni mam), po druhe jsem zkusil i pridat dalsi dve nuly (rozumej za cislo 4). Zkousel jsem obe varianty nekolikrat, opakovane a bezvysledne. Pokazde se ozval pouze zaznamnik, ktery mi anglicky sdelil obvyklou informaci, tj. ze osoba, kterou volam, neni prave dostupna, a ze mam zanechat zpravu po zazneni tonu. Zkousel jsem pak dokonce po zazneni onoho tonu zadat cislo (predpokladam, ze to bylo k nicemu, ale rozhodl jsem se vyloucit vsechny moznosti). Nicmene, i pokud mi to jednou bude fungovat, v coz uprimne doufam, stale to bude pouze "work-around" o neco mene prakticky, nez volani bez zadani PINu. Rad bych alespon vedel, zda mnou navrzene reseni je technicky realisovatelne, nebo zcela mylne.
  • EDIT (2012-04-26 15:30): Velice se omlouvam, byl jsem vcera jiz znacne unaven a navod nektere samozrejme veci vynechal, coz mne zmatlo. Takze pro pripadne zajemce z rad zacatecniku jako jsem ja shrnuji:
    1. Ve Skypeu na odorik.cz odeslat *8223004,
    2. zobrazit dial pad (Call -> Show Dial Pad),
    3. zadat cislo linky + PIN (format xxxxxxyyyy),
    4. stisknout #,
    5. vytocit cislo volaneho,
    6. stisknout #.
    Je vsak treba nezapomenout priradit Skype uctu, z nehoz prave volate, nekterou volnou linku. Timhle zpusobem lze omezene dosahnout cile, ktery jsem se snazil vysvetlit v puvodnim prispevku: tj. ze z jednoho Skype "master" uctu muze clovek spravovat jak prichozi, tak odchozi hovory vcetne zobrazovani custom CLI u odchozich hovoru. Pritom zustava pouzitelna moznost volani bez PINu z "podrizeneho" Skype uctu, na nez je vlastni verejne cislo primarne presmerovano (tj. pokud se do nej clovek naloguje). Kdyby vsak bylo mozne pri odchozim hovoru zadat custom CLI i primo pres chat, jak jsem se to znazil navrhnout, bylo by to nepochybne pohodlnejsi. Stacilo by totiz mit nekde ulozenou prislusnou sekvenci cisel (nevim, zda by dokonce nebylo mozne takove sekvenci priradit rychly kontakt, to uz by bylo dokonale). Nicmene mne trochu zarazilo, ze se mi nepodarilo zprovoznit *8223004 jako rychly kontakt. Po odeslani cisla rychleho kontaktu mi automat rekne, ze mne s danym cislem nemuze spojit. Mozna jsem ale zase neco prehledl. -JR-
Máme v plánu mít vlastní záznamník. Je to otázka měsíců.
  • Na zaznamnik se opravdu tesim. Jde mi hlavne o to, aby se v pripade, ze nezvednu telefon, prehrala zprava s informacemi, jak se se mnou lze spojit jinym zpusobem. To by mi uplne stacilo. Samozrejme, pokud byste napriklad prisli s prepisem zprav do textu a zasilanim na e-mail, uvital bych to.
Spíše by mohl být problém v nomadickém čísle. Hovory na nomadická čísla jdou většinou jinou cestou než na geografická čísla. Je tedy možné, že se ony potíže netýkají skypu.
  • Dobra, beru na vedomi. Je tedy obecne lepsi pouzivat cisla geograficka? Je to zcela koser i pro odchozi hovory, pokud jsem napriklad na druhem konci republiky, nebo dokonce v zahranici?

    -JR-
[/list]
Odpovědět