nejde mi spustit VPSko

Poradna při řešení nejrůznějších problémů spojených s provozem virtuálních serverů.
Daniel
Příspěvky: 44
Registrován: stř 02. úno 2011 8:34:08

nejde mi spustit VPSko

Příspěvek od Daniel »

Dnes rano 8:15 jsem si chtel spustit VPSko a proste nenabehne ve www rozhrani je to porad ve fronte.

O vikendu to jeste jelo.

ID: 166

---------
Edit: Tak uz je 12:20 a stale to nejde. Na email take nikdo neodpovida :(
Fastmanczech
Příspěvky: 23
Registrován: ned 05. úno 2012 1:27:01

Re: nejde mi spustit VPSko

Příspěvek od Fastmanczech »

Dobrý den,

Ani mě to nejde, možná se řeší nějaké vážné problémy ba i dokonce možná dávají něco lepšího do serverovny. Musíte mít strpení, je to kvalitní a seriozní služba. ;)
4smart.cz je jedinečná šance jak si zajistit výborný server na linuxu.
Malv
Příspěvky: 16
Registrován: pon 02. led 2012 11:27:42

Re: nejde mi spustit VPSko

Příspěvek od Malv »

Nejspíš vypadl jen jeden z "uzlů". Moje VPS(id 150) funguje bez problému - ovšem statistiky bohužel fakt nefungují - a jestli se mi odečítá, to si nevšim-ale podle statistik taky kolem 4 ráno.

edit: nelze vytvořit další VPS
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde mi spustit VPSko

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobry den, omlouvam se za zpozdeni,
k problemu jsem se dostal az nyni.

Slo o problem s pripojenim k databazi na jednom z HW uzlu.

Vse by melo dale funkcni.
J.M.
Daniel
Příspěvky: 44
Registrován: stř 02. úno 2011 8:34:08

Re: nejde mi spustit VPSko

Příspěvek od Daniel »

Nezlobte se, ale asi vas nastvu. To cele vypada na one man show.
Neco jineho je vyvoj a neco jineho rutinni provoz a pokud to stoji a pada ciste na 1 cloveku, tak to v podstate nejde nasadit na cokoliv dulezitejsiho. Mylne jsem se domnival, ze tomu tak uz nekolik mesicu neni, ale evidentne to tak je. 24/7 podporu to evidentne nema a asi jeste dlouho mit nebude. A to pomijim to, ze dnesek byl normalni pracovni den.
Vyvoj je zvladnut perfektne (J.M.), to mi asi daji za pravdu i jini, ale zajisteni provozu teda dost skripe (P.S.). On se proste J.M., i kdyby chtel, nemuze naklonovat ;)
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde mi spustit VPSko

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den.

Z pohledu vnitrniho prostredi 4smart.cz tech veci, ktere se necekane mohou pokazit neni mnoho.
Nejcastejsi potize se vyskytuji s pevnymi disky a datovymi ulozisti. Tento problem resime nekolikanasobnou redundanci ulozist.
Takze odejiti jednoho nebo i dvou disku nepredstavuje krizovy problem.

Klasifikovat co je druhy nejcastejsi problem na 4smart.cz je tezke. V podstate me nenapada, co by jim melo byt.
Napriklad Linuxove kernely, ktere pouzivame jsou nekolika mesici overene a stabilni.

24 hodinovou podporu aktualne zajistuji sam. Nicmene 4smart.cz pouzivaji moji kolegove kazdy den.
Pokud dojde k problemum, jsem na telefonu a problem resim klidne i ve dne ci v noci.
Dale je 4smart.cz monitorovan automatickymi prostredky, ktere dale zdokonalujeme. Pokud se objevi nejaky problem,
jsem o nem informovan automaticky vygenerovanym emailem a potazmo SMS zpravou, ktera mi prijde na telefon.

V prubehu vcerejska jsem zavital do "divociny", kde neni signal mobilnich telefonu. Proto jsem nebyl schopen zareagovat pohotoveji.
Vcerejsi problem lze charakterizovat jako nedostupnost databaze pro script zpracovani uloh zadanych z weboveho rozhrani pro jeden z HW stroju.
Funkcionalita virtualizacniho prostredi OpenVZ nebyla nijak narusena.
Ve vsech ostatnich pripadech, kdy mam napriklad dovolenou, si s sebou beru svuj notebook a 4smart.cz kontroluji nejmene 1x denne.

Za problem se timto omlouvam a udelam vse,
aby se jiz priste neopakoval.

J. Marák
Daniel
Příspěvky: 44
Registrován: stř 02. úno 2011 8:34:08

Re: nejde mi spustit VPSko

Příspěvek od Daniel »

Ted mi zase nejde restartnout/zastavit.

ID: 166

----------
Zkousel jsem i zalozit novy a ten stary ignorovat a to take nejede. :evil:

------------
Edit: Tohle me nebavi. Chci vyplatit zpatky kredit a jdu o dum dal.

--------
Edit2: Na email take nikdo neodpovida :( .

--------
Edit3: forum take stridave chodi a nechodi :cry:
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde mi spustit VPSko

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

Tento problém má svoje vlákno zde:
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=3&t=656

Pozn.:
Pokud bych v době nějakých nečekaných výpadků měl všem uživatelům ihned odpovídat na jejich emaily, tak si s řešením problému
ještě pár desítek minut počkáte.
Předně řeším problém, potom odpovídám na emaily. Doufám, že souhlasíte s tím, že toto pořadí priorit je
i z vašeho pohledu správné.

J.M.
Daniel
Příspěvky: 44
Registrován: stř 02. úno 2011 8:34:08

Re: nejde mi spustit VPSko

Příspěvek od Daniel »

admin píše:Předně řeším problém, potom odpovídám na emaily. Doufám, že souhlasíte s tím, že toto pořadí priorit je
i z vašeho pohledu správné.
Ano.

Ale resite to i tak nekolik hodin, coz ukazuje, ze tam neni zadny automaticky failover ani lehce vyvolatelny rucni.

Proste dnes vas chvalit nebudu. Vyplatte mi kredit (chapu, ze ted resite jine veci, mne to boohate staci tak do 14dnu) a je to. Treba za par mesicu to bude stabilni, ale ted tomu proste nejde verit ani omylem ...
Proste bez emoci, v pohode ho pouziju na nakrmeni jinych to virtualu - Xen, KVM.

Dokazu si celkem predstavit, ze namitnete, ze vase virtualizace jako takova je v tom tentokrat nevine, coz o to, ale ...

Jako zakaznika me zajima sluzba jako celkem a je mi celkem fuk, beru li to ciste pragmaticky, kde presne je pricina toho ci onoho.

Kdybyste nemely ty problemy pred par dnima, tak bych to asi zkousnul, ale takhle je to hold prilis okate ...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8161
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde mi spustit VPSko

Příspěvek od xsouku04 »

Automatický failover mi přijde pro náš případ velmi nebezpečná věc. 4smart není jen jedna webová stránka, kde je automatický failover něco snadného. Prioritu má to, aby nikdo nepřišel o svoje data.
Stačilo by falešná detekce failu a zaděláte si tak na vážný problém. Smysl by to mělo jen tehdy, pokud by se tradičně opakoval pořád stejný problém. To se ale neděje.
Myslím, že především jde o to zjistit v čem je problém a zabránit tomu aby se to mohlo opakovat.

To že v případě přesunu na záložní stroj se změní ip adresa na kterou jsou mapované přesměrované porty je fakt, který je známý. Asi by stálo za to na to výslovně upozornit na místech kde se provádí ono nastavení. Pokud máte nějaký vážný projekt, připlatit si za veřejnou adresu problém řeší. Rovněž problém řeší použít doménu místo ip a v případě přesunu to opravíte. Možná bychom to mohli vyřešit tak, že by jsme vlastní subdoménu mohli nabízet automaticky třeba v tvaru s127.4smart.cz .
Zamčeno