stahování dat v hlasovém tarifu od O2 - reserva WIFI

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Koníček
Příspěvky: 5
Registrován: sob 10. bře 2012 20:49:21

stahování dat v hlasovém tarifu od O2 - reserva WIFI

Příspěvek od Koníček »

Nemohu být bez spojení s internetem (objednávání, stahování dodacích listů). Přecházím od O2 na VOIP Odorik, připojení k internetu mám WIFI. Pro případ výpadku musím mít připraveno náhradní spojení. Uvažuji o nějakém USB-modemu (např. Huawei E 1750), do kterého bych dal SIMku z mobilu a tak bych měl na den zabezpečeno náhradní připojení pro přenos dat. Věřím, že déle výpadek trvat nebude.
Jistě, nebude to levné a nikdo se mi nedovolá celý den na "pevnou", a během přenosu dat ani na mobil. Přenos dat bude jen 3x denně a jen cca 4 minuty. Ovšem počítám pouze se čtyřmi výpadky ročně, takže by to mělo být přijatelné a vyjít podstatně levněji než jakékoliv připojení k síti od mobilních operátorů.
Prosím o radu, zda to je tak jednoduché jak si představuji (instalace modemu, v případě nouze vložení SIMky, připojení, přenos dat, ukončení, vrácení SIMky do mobilu), nebo ne. Případně cokoliv pro začátečníka.
Děkuji.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: stahování dat v hlasovém tarifu od O2 - reserva WIFI

Příspěvek od Pitomec »

Není to moc složitý? Stačí přece přesměrovat volání z Odorika na mobil. A pokud jde o data, tak není nic snažšího, než aktivovat datovej tarif od mobilního operátora a propojit mobil s PC. Jinak volání a přenos data spolu nesouvisí, takže i při připojení k netu přes mobil z něho můžeš normálně volat a přijímat hovory.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: stahování dat v hlasovém tarifu od O2 - reserva WIFI

Příspěvek od xsouku04 »

Napadají mne dvě vcelku dobré možnosti.

Možnosti 1:
Připojíte notebook/počítač k internetu pomocí vašeho mobilního telefonu a využijete nějaký balíček na den, vašeho mobilního operátora.

Možnost 2:
Pořídíte si od O2 USB modem od O2 za 695 Kč se speciální předplacenou datovou simkartou.
http://www.o2.cz/osobni/internet-na-ces ... -sada.html
V ceně je jeden měsíc internetu s FUP (100MB na 24 hodin) a 100 Kč kreditu.
Pokud se připojíte na internet strhne se 15 Kč za první hodinu připojení.
Pokud jste připojen déle než hodinu, strhne se dalších 15 Kč za 24 hodin připojení. FUP máte 30MB/24 hodin denně.
Pokud to nestačí a potřebujete 100 MB na 24 hodin, tak je cena 50 Kč a musí se to naklikat. V případě že to využíváte častěji a koupíte si balíčky internetu dobpředu, můžete se dostat až na cenu 30 Kč za 24 hoidn a 100MB FUP.
Kolik dat potřebujete?


Co se týče příchozích hovorů na Vaše číslo u Odorik, můžete si na ten den kdy vám nepůjde wifi nastavit paralelní vyzvánění i na mobil. Není to už moc drahé a bude to ještě levnější ...

P.S. Pokud Vás wifi na přijde na cca 500 Kč/měsíc, osobně bych dal přednost nesrovnatelně spolehlivější ADSL technologii za cca stejnou cenu. Wifi je dobrá dát přednost jen když je levnější. U wifi stačí když přestane jít elektřina na jediném vysílači po cestě a internet nejde. A nebo stačí když moc zafouká, nebo si před anténu sedne holub, nebo nějaký "důležitý strom" po cestě zaroste listím.
Info

Re: stahování dat v hlasovém tarifu od O2 - reserva WIFI

Příspěvek od Info »

Na VoIP je asi opravdu lepší ADSL než WiFi, pokud se nejedná o opravdu velmi profesionální WiFi spoj.

Já mám na firmě ADSL, které jsem ukecal přes O2 retence na 200 Kč/měsíc a jede mi to 3Mbit/256kbit, ping na NIX je 20 ms, mám externí IPv4 adresu a i když nemám zaplacenou "pevnou", tak se mi ještě nikdy neměnila. Výpadek jsem zatím ještě nezažil a to ho mám na tomto místě už přes 5 let.

Pro případ výpadku je nejlepší si nastavit u Odoriku "e-mail o zmeškaném volání" a tam si nastavit například Váš mobilní e-mail. Takže, když mi někdo volá do kanceláře a nedovolá se (ať už by to bylo kvůli výpadku Internetu nebo jen kvůli tomu, že tam nikdo není a nezvedne to), přijde mi SMS na mobil s časem voláním a číslem volajícího a jedním kliknutím mu volám zpět!
Je to dokonce mnohem lepší než záznamník nebo hlasová schránka.

Když by Vám Internet vypadnul, tak je opravdu nejlepší zaplatit si Internet na den nebo na týden od mobilního operátora a propojit mobil s PC. Jestli máte novější přístroj, tak ty dokonce zvládnou simulovat "WiFi hotspot", takže do PC nemusíte ani instalovat žádný software a ani ho nijak párovat s mobilem :-).
Koníček
Příspěvky: 5
Registrován: sob 10. bře 2012 20:49:21

Re: stahování dat v hlasovém tarifu od O2 - reserva WIFI

Příspěvek od Koníček »

Děkuji za odpovědi. Wifi mám nyní ping 15-50 na Odorik. Wifi mám za 300 Kč/měs. Mám ji už více let a bez problémů.Dnes první den VOIP-hovor vynikající kvalita. :)
Dík za tip nastavení zmeškaných hovorů, po portaci tel. čísla od O2 si nastavím.

Každý z Vás má pravdu. Udělal jsem chybu, že jsem v obšírném popisu málo zdůraznil, že jde o záložní, havarijní variantu, u které nevím, kdy nastane.
V případě že nastane, ji musím během půl hodiny řešit. Nákup dat na den nebo měsíc se mi v tomto okamžiku nezdá ideální.
Proto všechny variany paušálů vypadávají.
Velikost dat v den havárie je čtyři až šest připojení v různou dobu (t.j. na čtyřikrát-šestkrát), o velikostci cca 20 kB. Velikost dat je druhým důvodem, proč se mi nechce platit paušál.

Než propojovat mobil s počítačem se mi jeví pohodlnější přendat SIMku...
Netuším ale, co budou fakturovat, když modem bude přenášet dat a předplaceny jsou u operátora jen hovory.
Dříve jsem to řešil tak, že jsem aktivoval "vytáčené připojení" používané v počátcích internetu v Čechách a fungovalo to. Ale mezi tím jsem měnil počítač a ztratil nastavení.

Jakmile budu mít vyřešenu tuto zálohu, budu portovat tel. číslo od O2 k Odoriku. Pokud by se mi podařilo ukecat ADSL za 200/měs, tak bych ho asi vzal. Při posledním jednání mi na retenčním řekli: tak se odhlašte, posíláme formuláře... Chci mít připraveno svoje řešení, pokud se s nimi nedohodnu.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: stahování dat v hlasovém tarifu od O2 - reserva WIFI

Příspěvek od ViR »

Koníček píše:Jakmile budu mít vyřešenu tuto zálohu, budu portovat tel. číslo od O2 k Odoriku.
Já mám obdobnou zálohu řešenu takto:

1. Modem Huawei E1750 (původně od O2 v akci asi za 300 Kč)
2. SIM Vodafone s "Tarifem na míru", předplaceno 0 minut, 0 SMS, žádní "Kamarádi", datový tarif je "Připojení pro mobil na den" s FUP 25 MB.

Měsíční paušál je v tomto případě 0,- Kč. Využitý den připojení stojí 25,- Kč vč. DPH a zaúčtuje se v okamžiku prvního připojení ten který den. Jinak to nic nestojí.

Takže je-li potřeba použít zálohu, vyndám z kapsy u batohu modem, strčím ho do USB slotu u PC a spustím "Průvodce připojením", dodaného s modemem. Během pár sekund jsem na 3G či 2G síti a dorazí SMS, že se mi naúčtovalo 25 Kč.

Fakturu je nutné platit až po využitých 5 dnech připojení (spotřebováno 125 Kč), protože do 120 Kč se u VF faktury platit nemusí a dluh přechází bez sankce do dalšího měsíce.

(Jinak podobné "nulové" postpaid tarify existují i u O2. Ale nemám teď přesně zmapováno, jak u O2 vypadají ta krátkodobá nárazová připojení... )
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: stahování dat v hlasovém tarifu od O2 - reserva WIFI

Příspěvek od Pitomec »

Koníček píše:Děkuji za odpovědi. Wifi mám nyní ping 15-50 na Odorik. Wifi mám za 300 Kč/měs. Mám ji už více let a bez problémů.Dnes první den VOIP-hovor vynikající kvalita. :)
Dík za tip nastavení zmeškaných hovorů, po portaci tel. čísla od O2 si nastavím.

Každý z Vás má pravdu. Udělal jsem chybu, že jsem v obšírném popisu málo zdůraznil, že jde o záložní, havarijní variantu, u které nevím, kdy nastane.
V případě že nastane, ji musím během půl hodiny řešit. Nákup dat na den nebo měsíc se mi v tomto okamžiku nezdá ideální.
Proto všechny variany paušálů vypadávají.
Velikost dat v den havárie je čtyři až šest připojení v různou dobu (t.j. na čtyřikrát-šestkrát), o velikostci cca 20 kB. Velikost dat je druhým důvodem, proč se mi nechce platit paušál.

Než propojovat mobil s počítačem se mi jeví pohodlnější přendat SIMku...
Netuším ale, co budou fakturovat, když modem bude přenášet dat a předplaceny jsou u operátora jen hovory.
Dříve jsem to řešil tak, že jsem aktivoval "vytáčené připojení" používané v počátcích internetu v Čechách a fungovalo to. Ale mezi tím jsem měnil počítač a ztratil nastavení.

Jakmile budu mít vyřešenu tuto zálohu, budu portovat tel. číslo od O2 k Odoriku. Pokud by se mi podařilo ukecat ADSL za 200/měs, tak bych ho asi vzal. Při posledním jednání mi na retenčním řekli: tak se odhlašte, posíláme formuláře... Chci mít připraveno svoje řešení, pokud se s nimi nedohodnu.
Třeba Vodafone má tzv. DvojSIMku neboli 2 SIM karty se stejným tel. číslem, kde nemusíš nic přendávat. Cena za pořízení a provoz je 0Kč.
Obrázek
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: stahování dat v hlasovém tarifu od O2 - reserva WIFI

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše:Třeba Vodafone má tzv. DvojSIMku neboli 2 SIM karty se stejným tel. číslem, kde nemusíš nic přendávat. Cena za pořízení a provoz je 0Kč.
Otázkou je, zda má v tomto případě dvojsimka smysl, a zda není lepší "samostatné číslo" na data. osobně bych měl problém s tím, že u dvojsimky po dobu jejího využití na data nemohu používat u jejího "dvojčete" hlas.

Jinak samozřejmě, mít dvojsimku např. v sadě v autě či v domácí GSM bráně a v mobilu, kdy buď používám jedno nebo druhé (pro tutéž službu) je užitečná věc.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: stahování dat v hlasovém tarifu od O2 - reserva WIFI

Příspěvek od Pitomec »

Mně ta DvojSIMka funguje současně. Pouze příchozí hovory jsou vždy vedený na zařízení, který se přihlásilo do sítě jako druhý.
Obrázek
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: stahování dat v hlasovém tarifu od O2 - reserva WIFI

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše:Mně ta DvojSIMka funguje současně. Pouze příchozí hovory jsou vždy vedený na zařízení, který se přihlásilo do sítě jako druhý.
No to je právě to. Šoupnu modem s druhou SIM do notebooku, začnu pracovat s daty a když mi zrovna někdo bude volat, tak se dostane na modem a ne na telefon....
Odpovědět