SMS z 910xxxxxx

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

SMS z 910xxxxxx

Příspěvek od luky »

dobré odpoledne, je možné oficiálně posílat sms z nomadických čísel?
Aresátovi přijde sms od čísla 910 xxx xxx.
Tak aby GSM operátoři nemohli odmítnout tyto sms doručit, a brali je jako klasické sms z čísel začínajících na 910.
(otázka jak by to bylo s příjmem sms z GSM do sítě Odorik)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS z 910xxxxxx

Příspěvek od xsouku04 »

T-mobile se zjenvně domnívá, že si může zahazovat sms zprávy jakékoli se mu zachce. Celkem určitě by to tak nepomohlo. Vytvářelo by to ale zmatky v tom, že by lidé na tyt sms odpovídali opět sms, což by mělo za následek "obtěžující hovory" robota O2, který se pak snaží zavolat a sms doručit svým nesrozumitelným žvatláním.

Pokud chcete aby doručení bylo spolehlivé, je zde řešení. Jako odesilatele uveďte to krátké číslo.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: SMS z 910xxxxxx

Příspěvek od luky »

šlo mě o to, jestli VOIP operátoři mají na základě telekom. zákona právo odesílat své sms do GSM sítí. A naopak, pokud by uživatel O2 poslal sms do Odoriku a tato sms by nebyla přijata, tak by to O2 opakovaně zkoušel. Zkoušel by zaslat sms, nikoliv hovor, tak jak to je při běžném posílání sms na pevnou linku.

Dostávám se k jádru - nomadická čísla mají tedy charakter spíše "pevné linky" než mobilního gsm čísla?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS z 910xxxxxx

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše: Dostávám se k jádru - nomadická čísla mají tedy charakter spíše "pevné linky" než mobilního gsm čísla?
Jako záminka k tomu, aby ČTÚ začal regulovat posílání sms v ČR by to možná použít šlo. Ale stálo by to jistě mnoho úsilí a regulační rozhodnutí by jistě bylo stejně nakonec nějaké lišácké, třeba za nepoužitelnou cenu.

Třeba 802.cz to takto umožňuje a doručování sms je pak spolehlivé. Nemá to ale praktický význam, když odesilatel chce, aby bylo vidět jeho mobilní číslo a ne povná linka nebo namadické číslo na které se nedá rozumně odpovědět.

Ostatně je možné posílat i sms speciální pevné linky, které dojdou v datové podobně. Je to ale extra služba za extra příplatek.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: SMS z 910xxxxxx

Příspěvek od luky »

protože jste zatím zablokovali novým uživatelům používat CLI u odchozích hovorů (kvůli nejasnostem s ČTÚ), zvykl jsem si (já i volaní) a začal jsem používat číslo 910.... Chtěl bych mít i možnost odesílat sms s tímto číslem a se 100% jistotou, že mi je T-Mobile nebo O2 nezahodí. Prostě časem úplně nahradit gsm operátora za voip - tj. včetně sms
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: SMS z 910xxxxxx

Příspěvek od luky »

níže uvedené dotazy berte, prosím, jako akademické:
xsouku04 píše:
luky píše: Třeba 802.cz to takto umožňuje a doručování sms je pak spolehlivé. Nemá to ale praktický význam, když odesilatel chce, aby bylo vidět jeho mobilní číslo a ne povná linka nebo namadické číslo na které se nedá rozumně odpovědět.
V čem je tedy problém? Pokud splňuje VOIP všechny zákonné požadavky, nesmí mu jiní operátoři (gsm) škodit. Předpokládám, že VOIP operátor má právo odesílat své sms. Ve vlastní "síti" jde sms po internetu a po přechodu do gsm sítě je to zpoplatněno majitelem gsm sítě podobně jako voip hovor do gsm? Nebo ne? Jde mi hlavně o to 100% doručení smsky a i o potvrzení o doručení. Opravdu není technicky možné přijímat sms na nomad. číslech?
V případě odchozí sms z Vodafone je tato zpráva doručena jako hovor a text zprávy je přečten, jako by šlo o pevnou linku. A je to škoda, zvláště, když celý proces VOIP je softwarový a třeba možnosti Androida nekonečné. Pevné linky si stále nesou stigma analogových aparátů. Nebo jde o loby gsm operátorů
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: SMS z 910xxxxxx

Příspěvek od ViR »

luky píše: Nebo jde o loby gsm operátorů
No, v tomto případě jde na straně VoIP operátorů o technologické problémy (je málo VoIP zařízení či SW, které umí přijímat a odesílat SMS) a pka jde také o náklady. Vlastní SMS centrum a propojení se SMS centry mobilních OPů není levná záležitost.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: SMS z 910xxxxxx

Příspěvek od luky »

to jsem nevěděl. Přijde mi, že práce se sms je bezproblémová, přenáší se jen pár bajtů, mírné zpoždění zprávy nebo jitter v síti nikoho nezabije. Narozdíl od stálého ladění a přenosu hlasu v reálném času
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: SMS z 910xxxxxx

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:to jsem nevěděl. Přijde mi, že práce se sms je bezproblémová, přenáší se jen pár bajtů, mírné zpoždění zprávy nebo jitter v síti nikoho nezabije. Narozdíl od stálého ladění a přenosu hlasu v reálném času
Ono to jednoduché je, jen velké firmy z toho dělají vědu a zbytečně věci komplikují a prodražují. Bohužel nezbývá, než hrát ale podle jejich pravidel. Navíc je tam problém v tom, že oni nemají zájem se propojovat s někým kdo odešle možná 50 sms denně. A to je pochopitelné.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: SMS z 910xxxxxx

Příspěvek od luky »

není teď příhodná doba spoustu věcí na ČTÚ vymoci? ČTÚ je stále kritizován za stávající stav, myslím, že si bude chtít zlepšit reputaci a vyjde exemplárně vstříc novým malým firmám. Prostě, to co výslovně není zakázáno v zákoně je možné provádět. A pokud tyto neošetřené věci posvětí ČTÚ tak není problém už vůbec
Odpovědět