iLBC

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

iLBC

Příspěvek od luky »

dobré dopoledne. Tak jako jste vytvořili pro Skype jména Odorik.cz s kodekem alaw a jméno Odorik9 s kodekem g729, bylo by možné vytvořit obdobu pro kodek iLBC?
Jinak na skype je navíc i Odorik_test a další skypejména. Která z nich je možné vyzkoušet?

pozn.: zatím se mi pro android a Wildfire S na 3G síti vodafone nepodařilo najít nic tak kvalitní jako je Skype. Je to sice dost komplikované takto volat, ale co se dá dělat. A to nemluvě o bugu, který je v posledních několika verzích Skype, a který po přiblížení telefonu k uchu nejen zhasne obrazovku, ale i sníží frekvenci CPU. (zatím jako jediné řešení je Taskerem zvýšit při spuštění Skype frekvenci z továrního maxima 600MHz na pevnou frekvenci 806Mz. Telefon i baterka to v pohodě snese)

někde jsem slyšel, že skype používá jako kodek ilbc, ale on asi nikdo neví, jak a co v skype funguje.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: iLBC

Příspěvek od luky »

tak už jsem nalezl částečnou odpověď v předchozí diskuzi
xsouku04 píše: ............Předpokládám, že při volání na echotest je použit alaw.
Voláte-li na Odorik.cz je vždy použit alaw, voláte-li odorik9 je vždy použit g729.
Pro hovory Skype<->skype je použita speciální propritární verze Ilbc. Nevím jestli má více variant.
Pokud voláte Odorik_test je použit tento ilbc.
Odpovědět