volat ještě levněji?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

volat ještě levněji?

Příspěvek od luky »

napadá mě, mám vodafone a 3 čísla volání zdarma na vybrané "kamarády" v síti. Mohl bych si přikoupit 4. číslo za příplatek 25Kč/měsíc. Pokud by toto číslo 4. "kamaráda" patřilo Odoriku, mohl bych na něho volat zdarma. Podobně jako volám na Odorik.cz nebo Odorik9. Nebo jako když volám z pevné na 822 333 444 (za mírný poplatek).
Volání na kamarády ve vlastní síti má i T-mobile i O2. Pokud by to bylo možné, mohl by Odorik mít pro všechny tři gsm operátory vyhrazeny 3 čísla....

Už žádný callback, žádné problémy s internetem!

(Nebo pak vytvořit nějakého hybrida typu VPN)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: volat ještě levněji?

Příspěvek od xsouku04 »

V tom je problém. Na geografických číslech se tato služba nesmí provozovat, protože k tomu prý geografická čísla nejsou určena.
Jsou k tomu učena pouze čísla co začínají 822. Na ty se ale z mobilu nejde dovolat. To to chytře vymyslel náš regulátor. Že ?

Co ale možné je si pořídit vlastní číslo a pomocí změny paralelního zvonění si měnit přesměrování. Na to nelze nic namítnout.
Info

Re: volat ještě levněji?

Příspěvek od Info »

Já osobně jsem to řešil tak, že jsem si koupil geografické číslo a nastavil jsem mu zvonění na *8223004. Čímž jsem se normálně dovolal na ústřednu Odoriku :-).
Tohle zákon nezakazuje.

Jinak ještě dobré řešení, např. pro rodinu nebo menší firmu, je klasická GSM brána. Koupíte GSM bránu a dáte do ní SIM s neomezeným voláním (u Vodafone se dá se závazkem běžně pořídit okolo 1300 Kč). V GSMbráně aktivujete VoIP účet s geo číslem odorika. Pak se jen brána nastaví tak, aby na VoIP přijala hovor a po sdělení čísla vytočila číslo se SIM z neomezeným voláním a spojila to.
No a pak si to číslo buď můžete přidat do "kamarádů od Vodafone" nebo si na něj nastavit "Volej domů zdarma" za 19 Kč týdně z O2 dobíjecí karty.
Tohleto už sice zákon (nebo minimálně VOP operátora) zakazuje, ale jelikož na to nemá jak přijít - není žalobce, není soudce. Je spousta firem, které si koupí neomezenou SIM od vodafone a mají ji v kanceláři a všichni, kdo potřebují, z ní volají. Operátor nemá jak poznat jestli je to takhle nebo jestli je v GSM bráně a ty hovory jsou přepojené od 15 růzmých lidí.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: volat ještě levněji?

Příspěvek od luky »

xsouku04 píše:V tom je problém. Na geografických číslech se tato služba nesmí provozovat, protože k tomu prý geografická čísla nejsou určena.
Jsou k tomu učena čísla co začínají 822. Na ty se ale z mobilu nejde dovolat. To to chytře vymyslel náš regulátor. Že ?

Co ale možné je si pořídit vlastní číslo a pomocí změny paralelního zvonění si měnit přesměrování. Na to nelze nic namítnout.
dneska mi to už asi nepálí... jednalo by se o nomadická čísla, ne geografická. VOIP operátor má vyčleněné číslo, třeba od vodafone (pro vodafone zákazníky). Já si toto číslo dám do svých "kamarádů" a můžu tak na něho volat zdarma ze svého mobilu s Vodafone SIM kartou. Zavolám zdarma na toto číslo, VOIP operátor mě spojí s požadovaným číslem. A je to. Podobně by to bylo u T-mobile a O2. Toto přece nemůže nikdo zakázat... je fakt, že takto bych si mohl volat domů, z vodafonu na vodafon (tady by stačila obyčejná předplacenka), kde by mi stále běžel počítač a ten by mě přepojil na internet a volal Odorika....(jde mi o odchozí hovory, nikoliv o příjem)

Šlo by jen o to, jestli je možné, aby VOIP operátor na jednom čísle od vodafonu (např.) mohl přijímat hovory od mnoha účastníků. Tak jako je tomu u 822 333 444.
Info píše:.....Jinak ještě dobré řešení, např. pro rodinu nebo menší firmu, je klasická GSM brána. Koupíte GSM bránu a dáte do ní SIM s neomezeným voláním (u Vodafone se dá se závazkem běžně pořídit okolo 1300 Kč). V GSMbráně aktivujete VoIP účet s geo číslem odorika. Pak se jen brána nastaví tak, aby na VoIP přijala hovor a po sdělení čísla vytočila číslo se SIM z neomezeným voláním a spojila to.
No a pak si to číslo buď můžete přidat do "kamarádů od Vodafone" nebo si na něj nastavit "Volej domů zdarma" za 19 Kč týdně z O2 dobíjecí karty.
Tohleto už sice zákon (nebo minimálně VOP operátora) zakazuje, ale jelikož na to nemá jak přijít - není žalobce, není soudce. Je spousta firem, které si koupí neomezenou SIM od vodafone a mají ji v kanceláři a všichni, kdo potřebují, z ní volají. Operátor nemá jak poznat jestli je to takhle nebo jestli je v GSM bráně a ty hovory jsou přepojené od 15 růzmých lidí.
Výše uvedený model gsm brány se sim s neomezeným voláním umožní volání na více čísel v jeden okamžik? Když bude chtít volat najednou více lidí ve firmě?)
Info píše:Já osobně jsem to řešil tak, že jsem si koupil geografické číslo a nastavil jsem mu zvonění na *8223004. Čímž jsem se normálně dovolal na ústřednu Odoriku :-).
Tohle zákon nezakazuje.
asi jsem dneska mimo, jak by mi to mohlo při volání z mobilu pomoct?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: volat ještě levněji?

Příspěvek od xsouku04 »

Jediné číslo přes které je možné takto volat začíná vždy 822, u všech ostatních čísel to není možné.
A jak jsem již psal 822 čísla není možné volat z mobilních telefonů. Tím tak náš regulátor "zajišťuje", aby nebylo možné mobilním operátorům snadno konkurovat.

Ještě jednou opakuji. Pořiďte si geografické číslo a měňte to, kam je číslo přesměrováno.
Tím se dovoláte komu budete potřebovat.
Info

Re: volat ještě levněji?

Příspěvek od Info »

xsouku04: Jenže tohle řešení postrádá smysl. Protože, abych změnil přesměrování, potřebuju přístup na Internet. A pokud mám přístup na Internet, pak je už lepší volat rovnou přes Internet.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: volat ještě levněji?

Příspěvek od luky »

no tomu taky nerozumím. Nebo je tam ještě nějaký fígl? Kdybych měl u Vodafonu volání na pevnou zdarma nebo za 50 halířů za minutu, tak bych to chápal. Volal bych si na své geogr. číslo a přepojil se z něho ven, třeba do gsm sítě.

Nevím, jestli se nomadické linky taky nepočítají mezi pevné, někde jsem to tady u kohosi četl, že jo
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: volat ještě levněji?

Příspěvek od ViR »

Info píše:Jenže tohle řešení postrádá smysl. Protože, abych změnil přesměrování, potřebuju přístup na Internet. A pokud mám přístup na Internet, pak je už lepší volat rovnou přes Internet.
A když takhle někdy, pane kolego, pročítáte web, rozumíte psanému textu? ;) Zkuste se podívet třeba sem: http://www.odorik.cz/w/nastavovani_pomo ... _vyzvaneni. K tomu přístup na net nepotřebujete.

(PS: Doufám, že máte smysl pro nadsázku....)
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: volat ještě levněji?

Příspěvek od ViR »

luky píše:no tomu taky nerozumím. Nebo je tam ještě nějaký fígl? Kdybych měl u Vodafonu volání na pevnou zdarma nebo za 50 halířů za minutu, tak bych to chápal.
VF to už nyní nenabízí, to je pravda. Ale jak O2 (myslím že jen na jedno pevnolinkové číslo za paušál) tak TMo (na jakákoli penolinková nebo nomadická čísla za 0,50 Kč/min + 19 Kč/týden) výhodnější volání na pevnou v nabídce mají.

(Viz služby "O2 Nejbližší" či "Pokec na jedno", nebo "Twist pevná plus")
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: volat ještě levněji?

Příspěvek od ViR »

luky píše:Šlo by jen o to, jestli je možné, aby VOIP operátor na jednom čísle od vodafonu (např.) mohl přijímat hovory od mnoha účastníků. Tak jako je tomu u 822 333 444.
Technicky by to možné bylo, i když by tím pádem muselo být připojení toho čísla ze sítě mobilního opa do sítě VoIP operátora řešeno jako "linka v sérii", respektive "trunk". A to není zrovna levná záležitost. (Nehledě na to, že by to k tomuto účelu mobilní operátoři asi ani nezřídili....).

Co je ale problém je právní překážka, a to ta, že operátor nesmí poskytovat "provolbu" jako veřejnou službu na jiném čísle, než s prefixem 822. (No, ještě by to šlo na čísle s prefixem 701420 v rámci UPT, ale to se nepoužívá....)

Čili shrnuto, není možné, aby takovou službu legálně poskytl Odorik, nebo jiný český operátor.
Odpovědět