UFON nová konkurence ???

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: UFON nová konkurence ???

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše: Důvod, proč úřady VoIP odmítají, bude skutečně spíš v kostnatělosti celýho systému a naprostýmu odmítání nových věcí :-(
No, ono je větší než malé množství úřadů, které normálně VoIP používají "jako pevnou". A dost často mnoho uživatelů vůbec netuší, že volají přes VoIP.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: UFON nová konkurence ???

Příspěvek od Pitomec »

Někde na vesnici to možná starosta-fanda do nových technologií, zavede, ale ty největší úřady mají pořád linky od O2. Ostatně jinak by tento moloch už asi dávno nebyl, pokud by od něho utekla státní správa.
Obrázek
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: UFON nová konkurence ???

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše: ......ale ty největší úřady mají pořád linky od O2.
To ovšem nevylučuje použítí VoIP technologie. I u O2 občas umí někdo počítat.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: UFON nová konkurence ???

Příspěvek od Pitomec »

No to nepochybně - hlavně do vlastní kapsy, o což tady ale nešlo. Bavíme se o úspoře daňového poplatníka a ne o napěchování kapes O2 ještě víc, než mají dosud...
Obrázek
praktickyweb.eu

Re: UFON nová konkurence ???

Příspěvek od praktickyweb.eu »

Nabídka Ufonu,společnosti Mobilcom je velmi zajímavá.Ovšem... Mobilcom patří investiční společnosti Penta,která společnost Mobilcom vlastní a prodává.A aby se zvýšila hodnota firmy,tak bylo nutné nalákat nové duše.Nejde tedy o tzv. svěží vítr na telekomunikačním trhu ale o čistý kalkul finančníků.Více platících zákazníků,větší obrat,větší hodnota firmy. Tak i tak pokud vás nabídka Ufonu zaujala a máte ve svém okolí dostatečně kvalitní CMD signál a telefon budete používat jen na volání,poté jděte do toho,než UFON s novým vlastníkem nabídku razantně omezí. Což určitě udělá.Pokud chcete mít jistotu spolehlivé firmy,bez neočekávaných nejasností,zvolte ODORIK.CZ

PS: Přispěvatel příspěvku není zaměstnanec společnosti Mobilcom,Penta apod.
Vojta

Re: UFON nová konkurence ???

Příspěvek od Vojta »

Pouzivam ten Ufoni pausal za 200,- + dalsi hovory za korunu minuta a jsem s nim spokojeny. oupil jsem si k tomu zlevneny telefon Aiji, ale pouzivam spise Ubiquam U300 protoze ma bluetooth se kterym se pripojim k HandsFree v aute ;)

Vojta
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: UFON nová konkurence ???

Příspěvek od xsouku04 »

Vojta píše:Pouzivam ten Ufoni pausal za 200,- + dalsi hovory za korunu minuta a jsem s nim spokojeny. oupil jsem si k tomu zlevneny telefon Aiji, ale pouzivam spise Ubiquam U300 protoze ma bluetooth se kterym se pripojim k HandsFree v aute ;)

Vojta

Já osobně používám vodafone a mám tarif Odepiš, kde je měsíční paušál 12 Kč. Za to mám 40 volných minut do vodafonu, kde jsou naštěstí skoro všichni lidi kterými běžně volám. Sms do vodafonu myslím za nějakých 0,40 Kč, drahé je jen volání do jiných sítí, to stojí 12 Kč/min takže tomu se úspěšně vyhýbám. Telefon mám asha 303. Dál si připlácím internet za 150 Kč. Ve městě s 3G signálem (Brno) v podstatě bez problémů volám přes 3G za internetové ceny. Internet se občas hodí i na jiné věci jako třeba se mohu podívat kdy mi jede vlak, na mapu, nebo na chvíli připojit notebook. Pokud jsem mimo 3G signál a potřebuji volat jinam než do vodafonu, mohu se nechat spojit java programem v telefonu pomocí zpětného volání. Jo a volání bude i na odoriku od podzimu za cca 1 Kč/min a to s účtováním 1+1. Myslím že pokrytí 3G signálem je jen o málo horší než Ufoní dostupnost signálu.
Pokud jsem v kanceláři, tak volám přes (občas bezdrátový) VoIP telefon. Volání přes Wifi u Ashe 303 není až tak super na celodenní používání, vybíjí hodně baterku a když jdu vedle do místnosti tak občas malinko koktne.

Jo a kdybych měl slabou baterku nebo telefon zapomněl, tak jako záložní způsob můžu volat z telefonní budky O2.

Když to shrnu, tak platím měsíčně 162 Kč + něco málinko za sms. A je v tom 150M internet (volání za internetové ceny přes 3G) a 40 minut do vodafonu. Navíc signál všude.

Telefon asha 303 lze koupit ta 2500-3900 Kč http://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-asha-303/ a to podle toho, jestli se jedná o verzi určenou pro ČR, nebo jiný evropský stát. Ten pak český potisk na klávesnici. Je to první telefon s kterým jsem v podstatě spokojený. Základní funkce jako telefonování a smskování má super, je malej a pohodlnej, dobře se ovládá. Ovládat je zvládne pohodlně i technicky méně zaměřený člověk.
Důležité je, že výdrž baterie není úplně špatná a co se kvality hovoru týče tak nikdo nepozná že voláte přes VoIP.


Asha 303 má sice webový prohlížeč, je to ale spíše nouzovka vzhledem k malému displeji.
Pokud bych vyžadoval něco jako brouzdání po webu, psaní emailů nebo poznámek, koupil bych si ještě k tomu tablet.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: UFON nová konkurence ???

Příspěvek od Pitomec »

Vodafone Student Internet v mobilu se službou Po svém za 80Kč měsíčně (datový limit 150MB).
Obrázek
Odpovědět