kvalita internetu

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Návštěvník

kvalita internetu

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den dívám se že ve vašem návodu na zjištění kvality internetu po zadání v příkazovém řádku ping odorik.cz
je výsledek ztracené pakety 0 odezva průměr 17ms
ale když dám příkaz třeba na obchodní sít dhgate.com ping dhgate.com
tak se mi zobrazí sice žádné ztracené pakety ale strašná odezva průměr 377ms
v praxi znamená extrémně pomalé načítání těchto stránek nevím kde je závada někdo říká že mám nekvalitní ADSL internet od o2
mám ho reklamovat nebo mi doporučíte nějakého lepšího poskytovatele děkuji za rady.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: kvalita internetu

Příspěvek od Pitomec »

Jestli máš možnost nějakýho jinýho slušnýho providera, tak se O2 zbav. A nemusí to být jenom kvůli pingu.
Obrázek
Info

Re: kvalita internetu

Příspěvek od Info »

Návštěvník: A jinak máš na Čínské servery jaký ping? :-D :-D

Nemůžeš čekat, že budeš mít stejný ping na odorik, který je za rohem a k tomu ještě má peering v rámci NIXu a stejný někam na Čínský server vzdálený desetitisíce kilometrů - jaksi rychlost světla v optickém kabelu nikdo už nezlepší :-)

Já mám připojení přes FTTH (RioMedia), ping na odorik mám 11ms a na ten Čínský server mám taky 377 ms.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita internetu

Příspěvek od xsouku04 »

Já mám ping na dhgate.com také kolem 360 ms, to je do číny opravdu normální.
Nicméně stránky se mi načítají rychle. 370 ms je stále cca 1/3 vteřiny, takže samo o sobě to pomalé načítání nezpůsobuje. Mohlo by na to mít vliv ale nastavení MTU. To se mi taky jednou stalo. Zdá se že nejsem sám. Problém by tedy mohl být v něčem podobném někde po cestě.
Info

Re: kvalita internetu

Příspěvek od Info »

Návštěvník: Každopádně nejlíp uděláš, když zavoláš na 800184084 a ať si vykoumají oni, v čem mají problém. V případě O2 to prostě může být také způsobené slabě zajištěným peeringem do Číny.

O2 totiž staví síť výhradně pro "většinového" uživatele, takže zajistit si propojení do málo využívaných sítí pro ně není problém vůbec nebo nějakou nepřijatelnou rychlostí. Teprve až dostanou od někoho "za uši" často hledají nové cesty, jak by to šlo propojit rychleji.

A některé jejich služby (například DNS) jsou nepoužitelné vůbec. :-D
panda

Re: kvalita internetu

Příspěvek od panda »

halo já mám zase jiný problém a z čínskýma stránkami a to že mi třeba po vyplnění formuláře napíše tohle

Error 500--Internal Server Error

From RFC 2068 Hypertext Transfer Protocol -- HTTP/1.1:

10.5.1 500 Internal Server Error

The server encountered an unexpected condition which prevented it from fulfilling the request.

nevím co to má znamenat ale co vím že se nestane nic a formulář se neodešle. pokud někdo tužší co to je
děkuji za radu nebo připomínku či námět.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita internetu

Příspěvek od xsouku04 »

Já bych řekl, že čínští soudruzi udělali někde chybu. :)
panda

Re: kvalita internetu

Příspěvek od panda »

děkuji
nevíte náhodou kde se stala chyba a proč
a jak by se dala chyba odstranit děkuji
nebo v čem tkví problém že takové stránky často padají a zobrazují se desítky chyb .
je zajímavé že Canada Post problém nemá canadapost.ca jde o špatnou infrastrukturu ze strany Číny nebo naopak . děkuji nebo proč
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: kvalita internetu

Příspěvek od xsouku04 »

Pokud se na stránce objevuje něco jako

Error 500--Internal Server Error

Tak za to obvykle nemůže vedení (jako dráty a routery), ale přímo člověk co se o tu stránku má starat.
Tedy programátor.
Návštěvník

Re: kvalita internetu

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den dívám se na dghate.com že je tam wifi adaptér který má údajně 60dbi nikde jsem tak výkonný neviděl není to podvod :?:
a ještě bych se rád zeptal jestli by to řešilo když na normální wifi adaptér 4dbi nechytnu nic tak jestli když má 60dbi jestli mám o honě větší šanci se připojit.
stránky produktu jsou http://www.dhgate.com/kasens-wifi-usb-6 ... 91ab1.html
děkuji za rady a tipy.
Odpovědět