Zdražování - Ukrajina

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
marko

Zdražování - Ukrajina

Příspěvek od marko »

Proč se zdražuje volani do Ukrajiny, zatimco kvalita hovoru je nic moc? :(
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdražování

Příspěvek od xsouku04 »

Kvalita hovoru by měla být nejlepší možná, používáme přímé spoje. Napište mi, mohu se podívat kudy šel váš konkrétní hovor. Byla to pevná nebo který mobilní operátor? Voláte z internetu ? Potom se na kvalitě pravděpodobně podepisuje zvukovka.

Co se týče ceny, tak vody jsou tři. Na Ukrajině se drží dolaru a ten nyní bohužel stoupá. Také je to tam nějak naruby a místo zlevňování ukrajinští operátoři zdražují. A třetí důvod je, že bez zdražení by nám hrozilo to, že bychom možná museli zavřít naše kamenné pobočky s budkama, které jsou jinak docela využívané hlavně pro tuto destinaci. A zhoršila by tím i podpora zákazníků. Zdražení mne mrzí, ale je to bohužel nyní nutné.

Co se týče kvality hovorů do zahraničí, tak oprávněných stížností vzhledem k velkému množství hovorů je minimum. To ale rozhodně neznamená, že se to nemůže stát. Snažíme se nakupovat tu nejlepší kvalitu a bohužel to někdy znamená i rozdíl v ceně. Pokud máte potíže, je možné to řešit. Pokud je tedy kvalita hovoru špatná i po opakovaném vytočení nebo dlouhodoběji, určitě to nahlaste. Je ale nutné vždy reklamovat kvalitu konkrétního hovoru, který nejlépe zkopírujte do mailu přímo z výpisu hovorů. Pokud je takových hovorů více, prosím zkopírujte všechny. Také se hodí informace o tom, jestli na číslo mohu zkusit zavolat. (popřípadě kdy)
marko

Re: Zdražování - Ukrajina

Příspěvek od marko »

I když se volani tam zdražuje, oproti Česku je směšnym: v siti je zdarma anebo za nějakych 40hl až 1,5kč, zaleži na operatorovi, volani do jinych siti je za 40hl - 2,8kč, a tohle je už po zdražení)))) A u vas se to zdražílo hned o korunu a něco. Volal jsem na pevnou i na mobil.
marko

Re: Zdražování - Ukrajina

Příspěvek od marko »

Je to prostě biznes. Bohužel. :( Myslíte, že se víc provolá, když se to zdraží? To asi neumíte počítat :D :D :D Raději si zavolám z Vodafone za 7 kč. Aspoň to budu slyšet
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdražování - Ukrajina

Příspěvek od xsouku04 »

A jakým způsobem jste volal ? Obávám se že hovor jde úplně stejnou cestou jako z Vodafonu.
Ceny místního volání na Ukrajině jsou na naše poměry krásné. Ale v podstatě stejné byly i už před pěti lety. Na hovory ze zahraničí je podstatná "přirážka" což je tam tradiční (zrovnatak jako předražené volání ze zahraničí na ukrajinskou pevnou linku) a nyní přidává hlavně Kievstar.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Zdražování - Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

No, ale to srovnáváš místní hovory a mezinárodní.
Není na Ukrajině ještě monopol v pevných sítích? A de-facto i v mobilních: Kyivstar mají všichni a navíc se nějak spojil s Beeline.
marko píše:I když se volani tam zdražuje, oproti Česku je směšnym: v siti je zdarma anebo za nějakych 40hl až 1,5kč, zaleži na operatorovi, volani do jinych siti je za 40hl - 2,8kč, a tohle je už po zdražení)))) A u vas se to zdražílo hned o korunu a něco. Volal jsem na pevnou i na mobil.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Zdražování - Ukrajina

Příspěvek od GeBu »

Ale opravdu jen místní hovory. Meziměsto už moc přes pevnou linku nevolají.
Aha, to je ten "monopol" Kyjivstaru.
xsouku04 píše:A jakým způsobem jste volal ? Obávám se že hovor jde úplně stejnou cestou jako z Vodafonu.
Ceny místního volání na Ukrajině jsou na naše poměry krásné. Ale v podstatě stejné byly i už před pěti lety. Na hovory ze zahraničí je podstatná "přirážka" což je tam tradiční (zrovnatak jako předražené volání ze zahraničí na ukrajinskou pevnou linku) a nyní přidává hlavně Kievstar.
marko

Re: Zdražování - Ukrajina

Příspěvek od marko »

GeBu píše:No, ale to srovnáváš místní hovory a mezinárodní.
Není na Ukrajině ještě monopol v pevných sítích? A de-facto i v mobilních: Kyivstar mají všichni a navíc se nějak spojil s Beeline.
marko píše:I když se volani tam zdražuje, oproti Česku je směšnym: v siti je zdarma anebo za nějakych 40hl až 1,5kč, zaleži na operatorovi, volani do jinych siti je za 40hl - 2,8kč, a tohle je už po zdražení)))) A u vas se to zdražílo hned o korunu a něco. Volal jsem na pevnou i na mobil.
Vite kolik stoji minuta volani přes internet?
marko

Re: Zdražování - Ukrajina

Příspěvek od marko »

Važený Admine! Nechci vam do toho kecat, ale odpovězte mi, kolik stoji skutečně minuta hovoru přes internet, což voláni přes odorik je. Skutečné naklady? Nezdá se vam to moc drahé? Měli byste to přehodnotit. Děkuji za dialog, a doufám že si to poznamenáte.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdražování - Ukrajina

Příspěvek od xsouku04 »

marko píše:Važený Admine! Nechci vam do toho kecat, ale odpovězte mi, kolik stoji skutečně minuta hovoru přes internet, což voláni přes odorik je. Skutečné naklady? Nezdá se vam to moc drahé? Měli byste to přehodnotit. Děkuji za dialog, a doufám že si to poznamenáte.
Nákupní cena na Kievstar se výrazně zvýšila, to že je to přes internet nemá žádný vliv. Předchozí platná cena 3,29 Kč/min byla pro nás prodělečná. Ne obrazně, ale doslova.
Zamčeno