Výpadek ?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Výpadek ?

Příspěvek od vanas »

Co se děje ? Odorik má poprvé, co ho používám, výpadek ? Nebo je chyba někde u mě ?
brif

Re: Výpadek ?

Příspěvek od brif »

Mně to teď taky nejede...
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek ?

Příspěvek od xsouku04 »

Byl to výpadek. Jeden ze serverů se přestal hlásit, musel jsem ho na dálku restartovat.
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Výpadek ?

Příspěvek od vanas »

xsouku04 píše:Byl to výpadek. Jeden ze serverů se přestal hlásit, musel jsem ho na dálku restartovat.
To se občas stane. Předpokládám, že to asi byl nějaký "core" server, který dělá load balancing, když nešlo samotné SIP proxy.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výpadek ?

Příspěvek od xsouku04 »

dmByl to právě stroj, na kterém běží sip proxy. Takže nešlo se přes SIP přihlásit a volat. Vše ostatní fungovalo. (tedy třeba volání z budky, callback, přesměrování a pod. SIP proxy dělá právě loadbalancing a mělo by to vzládnout ve stejné konfiguraci cca 100 000 přihlášených uživatelů. Vypadá to, že server se kous jen "na oko" ve zkutečnosti mu přestalo fungovat spojení se světem tedy síť. Proč to udělal zatím nevíme.
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Výpadek ?

Příspěvek od vanas »

xsouku04 píše:dmByl to právě stroj, na kterém běží sip proxy. Takže nešlo se přes SIP přihlásit a volat. Vše ostatní fungovalo. (tedy třeba volání z budky, callback, přesměrování a pod. SIP proxy dělá právě loadbalancing a mělo by to vzládnout ve stejné konfiguraci cca 100 000 přihlášených uživatelů. Vypadá to, že server se kous jen "na oko" ve zkutečnosti mu přestalo fungovat spojení se světem tedy síť. Proč to udělal zatím nevíme.
No, pokud bude OK, tak asi jen nějaká anomálie. Mně se stalo něco podobného, kdy odcházela integrovaná síťová karta na serveru (HP Proliant ML310 G5) a to způsobovalo, že ve Windows spadla služba připojení do sítě a v Linuxu to rovnou dělalo Kernel panic.
Odpovědět