Přes skype na číslo v síti

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
samot

Přes skype na číslo v síti

Příspěvek od samot »

zdravím, chtěl bych se zeptat, jak je možné volat přes Skype na číslo ve vlastní síti s * na začátku. Když do Skype chatu zadám číslo ve tvaru *XXXXXX, tak se hovor (volání) nepodaří. Díky za radu.
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Přes skype na číslo v síti

Příspěvek od GeBu »

Já to mám přes "Rychlé kontakty" - vytáčí se pak jen číslo třeba "1" a funguje to.
samot

Re: Přes skype na číslo v síti

Příspěvek od samot »

Nevím proč, ale po jitočení čísla v síti s * přes Skype mi automat řekne volejte číslo v mez. formátu. Přes Odorik.exe volání funguje, ale přes Skype ne. Chtěl bych věědět, jestli volání na geografické číslo od Odorika je volání zdarma? (jde vlastně o volání Odorik-Odorik)
vanas
Příspěvky: 72
Registrován: úte 17. led 2012 23:05:34

Re: Přes skype na číslo v síti

Příspěvek od vanas »

samot píše:Chtěl bych věědět, jestli volání na geografické číslo od Odorika je volání zdarma? (jde vlastně o volání Odorik-Odorik)
Samozřejmě, že toto volání je zdarma. Pokud se nepletu, jenom se změní Caller-ID, které se odesílá společně s hovorem. Ale prakticky data "neopustí" odoričí síť.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Přes skype na číslo v síti

Příspěvek od kovik »

Zdravim,
jestlize volate verejne odorikacke cislo nebo *xxxxxx tak je hovor zdarma a nemusite zadavat pin.
Na jina cisla potrebujete zadat pin nebo zadat vase skype jmeno na strankach pro volani bez pinu.

Testoval jsem volani: skypechat -> *xxxxxx a funguje, jako anonym i jako autorizovany.

Prosim o upresneni problemu.
ender

Re: Přes skype na číslo v síti

Příspěvek od ender »

Zdravím, volání přes Skype na mé odorik číslo funguje, pokud jsem na telefonu registrovaný přes SIP. Když se registruju přes IAX, tak pak ne (příchozí hovor z mobilu je funkční). Nemáte nějakou skype bránu určenou pro IAX? Dík
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Přes skype na číslo v síti

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
IAXu se pomalu zbavujeme, takze neni a neplanuje se...
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Přes skype na číslo v síti

Příspěvek od luky »

a jaký je důvod ukončit IAX, který má i výhody? (úspora dat...)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přes skype na číslo v síti

Příspěvek od xsouku04 »

Naše SIP ústředna by měla zvládnout tisíce souběžných hovorů a až 100 000 registrovaných uživatelů.Pro IAX nejsou moc hardwarové telefony. Ale ukončit jej nepočítáme, spíše dále nepropagovat.
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Přes skype na číslo v síti

Příspěvek od kovik »

ender píše:Zdravím, volání přes Skype na mé odorik číslo funguje, pokud jsem na telefonu registrovaný přes SIP. Když se registruju přes IAX, tak pak ne (příchozí hovor z mobilu je funkční). Nemáte nějakou skype bránu určenou pro IAX? Dík
Dobry den,
opraveno nefunkcni volani SKYPE -> IAX.
Odpovědět