15 Září volání za korunu.

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
praktickyweb.eu

15 Září volání za korunu.

Příspěvek od praktickyweb.eu »

Voip operátoři,po nedávném rozhodnutí Telekomunikačního úřadu oznamují,že se souladu se zprávou o snížení propojovacích poplatků,začnou snižovat cenu hovoru pod 1korunu bez dph,s dph za korunu,a to s platností od 15.9.2012.Nasadí tomu Odorik korunu a budeme volat za kačku? Nedávno připustil Odorik možnost slevy volání,ovšem podle vyjádření TU.
SASKIA
Příspěvky: 35
Registrován: ned 20. kvě 2012 13:41:55

15 Září volání za korunu.

Příspěvek od SASKIA »

Ja si myslím, že odorik cenu nesníži ihned a pokud ano tak až asi ke konci roku. Ono pravdu říci dle mého se Odorik na volání po ČR už ani moc nevyplatí pokud člověk moc nevolá, tak ho ani moc nevyužije. Je pravdou, že při pobytu v zahraničí je dost praktický volat např. z Německa do ČR přes Voip za 1,59 Kč. Na druhé straně je někdy až velice nepříjemné jak je volání přes internet kolísavé, ozvěny či tel. se jeví jako přihlášen, ale volanému říka, že účastník neni dostupný. Proto Odorika používám výhradně jenom v zahraničí, v ČR využívam spol. EMEU, volání síce za 3Kč / min., ale stabilní signál, žádná ozvěna či výpadek. Je velice nepříjemné a to bez urážky, že pokud potřebuji být na příjmu a volaný se mi 5 x krát za den nemůže dovolat protože je chyba někde na odorik straně. Vymlouvát se soustavně na nastavení smartphonu anebo na slabé HSDPA či HSPA pokrytí v EU záp. Evropě už není moderní.

Přesto přeju Odoriku vše dobré ať se mu daří a možná i sníži ceny. No na volání v ČR si raději připlatím za kvalitu a upřednostňuji konkurenci, v zahraničí je to výborná náhrada a ušetří Vám pěkné peníze pokud ovšem nemáte mizerné pokrytí jako v ČR. Pokrytí signálem 3G, HSDPA či HSPA se nedá ze zahraničím jako je např. Německo, Rakousko, Británie či Švýcarsko srovnávat. I proto pak je ta kvalita hovorů taková jaká je. Promiňte mi mou otevřenost, ne drzost, jsou to jenomm zkušenosti.

Saskia.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: 15 Září volání za korunu.

Příspěvek od luky »

občas tady na foru řeším nějaké problémy, ale pokud jde o hovory, tak se mi hovor rozpojil snad jen jednou, a to při volání z pevné linky na 822 333 444.
Volat na mobily za 3Kč je dost (navíc +dph), to se vyplatí rovnou používat služeb gsm.

Pozn.: Volám hlavně z androidu používám pomocí Skype a 3G, můj wildfire S automaticky přetaktovávám při spuštění skype z 600 na 800 MHz. Ostatní SIP programy s ohledem na kvalitu zvuku mi moc nesedí, není to ono, ale to není jejich chyba, každý mobil má svá specifika a mouchy - není to prostě uniformní iPhone.
Info

Re: 15 Září volání za korunu.

Příspěvek od Info »

Tak s nekvalitním Internetem na straně zákazníka nebo dokonce pokrytím těžko odorik něco udělá a těžko s ním vůbec něco může dělat. Já mám přes Odorik několik VoIP telefonů a nemám s tím sebemenší problém...

A srovnávat šedivku EMEA, která funguje přes GSM s odorikem jako VoIP operátorem, to se opravdu nedá, protože se jedná o naprosto něco odlišného.

Problémy s nekvalitou nebo výpadky hovorů jsou na straně zákazníkova připojení a nelze podle nich hodnotit VoIP operátora.

--

Přijde mi to úplně stejné jako když jsem kdysi se známými rozjížděl prvního většího WiFi providera a zákazníci po nás běžně řvali stylem: "E-mail na seznamu mi říká, že mám zablokované heslo!!! Přitom jsem ho zadával správně!! Vyřešte si to nebo od Vás ocházím!!!" Taky jaksi nemohli pochopit, že ISP nemá nic společného s fungováním Seznamu.
SASKIA
Příspěvky: 35
Registrován: ned 20. kvě 2012 13:41:55

Re: 15 Září volání za korunu.

Příspěvek od SASKIA »

Myslim si, ze zakaznik ma pravo se vyjadrit, zda je s kvalitou poskytovsnych sluzeb spokojen, take nedostava te sluzby zadarmo aby drzel usta, ale za ne plati a pokud mu nevyhovuji ma pravo rict otevrene svuj nazor. Srovnavat jde vse a to bez ohledu zda neco funguje pres GSM nebo Voip poskytovatele. To mu nemuze nikdo v tomto branit. Emea je mozna sedivka, ale ja v CR casto nevolam takze cenu 2,80 / min. i s DPH nevidim tak hroznou jako kdyz zaplatim 1,59 / min., ale dost casto je hovor nekvalitni a pod. Hold nekdo dava prednost cene jiny zase kvalite.
Info

Re: 15 Září volání za korunu.

Příspěvek od Info »

SASKIA: Ano, každý má právo vyjádřit svůj (u nás téměř jakýkoli, v USA jakýkoli) názor. Ovšem musí pak počítat s reakcí a důsledky tohoto svého názoru. :-D
Protože existuje pouze právo svobodně se vyjadřovat, ale už neexistuje žádná povinost ostatních vyjadřujícího a jeho názory respektovat, klidně si o tom mohou myslet také svobodně své a vyjadřujícího o tom informovat, jak jsem udělal :-)

Takže nebojte, do Vašich subjektivních práv nikdo nezasahuje :-D
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: 15 Září volání za korunu.

Příspěvek od luky »

2.80 vč. DPH je na šediváka hodně, většinou jsou ty ceny nižší, alespoň pokud jde o volné minuty (cca 1.20/min). O to více mě to štve, jak gsm operátoři sdírají ostatní uživatele cenami 5Kč/min, a to i voláním na pevnou a ve vlastní síti. Nemluvě o tarifikaci 60+1 která cenu navyšuje. A to mám 2 oficiální možnosti VPN tarifů. Jakmile padne propojovací poplatek na 55hal/min, nastane myslím boom voip. Snad. Tak jako používám linuxové distribuce, stejně tak budu podporovat rozvoj VOIP ;) , malé banky, atd. atd.
Pokud navíc začnete volat na pevné linky, není co řešit (pokud daná firma nebo úřad má pevnou, většinou ano).
VOIP mi trochu připomíná mé začátky s linuxem :D Opravdu, tady je spousta proměnných - datové připojení, různí sip klienti, různý hardware, různé koncové telefony. Nadnárodní GSM operátoři jedou ruku v ruce s výrobci gsm telefonů, disponují miliardami... A taky sdírají klienty jako o život
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2582
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: 15 Září volání za korunu.

Příspěvek od Pitomec »

EMEA je teda fakt pecka jako hrom, hlavně ta cena volání na pevnou nemá chybu :D

Obrázek
Obrázek
Info

Re: 15 Září volání za korunu.

Příspěvek od Info »

Pitomec: Tak na šediváka je to opravdu hodně... Protože já jsem měl na firmu aktivních pár čísel a měl jsem tarif od VF 400 minut + neomezené volání do VF za 500 Kč, což vycházelo na 1,25 Kč/min. Akorát poslední dobou už jsem tolik minut nepotřeboval, takže jsem jim podal výpověď a teď si aktivuju ČD sleva tarif 2 (Nabito 350 s 75% slevou), kde to vychází 88 Kč za 70 minut, s čímž bych měl vystačit :-) (A kdyby ne, tak zbytek povalím přes CallBack Odoriku)

Šedivka EMEA se vyplatí jedině pokud člověk volá opravdu málo (jednotky minut měsíčně), ale pro víc jak 30 a víc minut už se nevyplatí, protože to už vyjde výhodnější si aktivovat nějaký jiný tarif (buď VF ČD sleva) a od cca 140 minut už se vyplatí VF 400 s tou 50% slevou (dají to každýmu na IČO) a už si aspoň můžu pořádně zavolat...
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: 15 Září volání za korunu.

Příspěvek od Kristovec »

I já si myslím,ze vetsinou potíze zpusobuje pripojení k internetu,nez Odorik. I GSM hovor se slabym signalem je nanic.
U opu je pomer kvalita - cena tak nevyhodny,ze také bych volil cenu,ad csurdum to dotahla O2,z roamu nabizí 3,90 Kc/min a doma má standard na tech 5.
Muj názor je,ze Odorik prebije i ruzné ty zamestnanecké tarify,viz Vodafone CD,nebo pro nasi firmu Sokolovská uhelná a.s. - 300 minut za 360 Kc pausal.
Opové budou asi jen poskytovateli 3G,nic víc.Má prijít ctvrty op,to jsem zvedav.
Ufon se nejak nemuze prosadit,nevím,co s ním je.
Odpovědět