Acrobits Softphone

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
SASKIA
Příspěvky: 35
Registrován: ned 20. kvě 2012 13:41:55

Acrobits Softphone

Příspěvek od SASKIA »

Zdravim,
zakoupila jsem na android markete tuto aplikaci + G729 modul. Jinak celkova spokojenost, dekuji, doporucuji.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Acrobits Softphone

Příspěvek od xsouku04 »

Takže csipsimple nefungoval dobře a Acrobits to vyřešil ? Jak fungoval jinak námi běžně doporučovaný a zdarma csipsimple?
SASKIA
Příspěvky: 35
Registrován: ned 20. kvě 2012 13:41:55

Re: Acrobits Softphone

Příspěvek od SASKIA »

xsouku04 píše:Takže csipsimple nefungoval dobře a Acrobits to vyřešil ? Jak fungoval jinak námi běžně doporučovaný a zdarma csipsimple?

Fungoval obrazně řečeno dobře, ale stávalo se mi když jsem to tzv. zahlédla, že se aplikace CSipSimple dost často tzv. odpojovala a nebyla jsem na příjmu. Acrobits Softphone se mi zatím neodpojil a drží jako přibytý :-) Takže volba je u mně jasná vracím se po roku a půl zpět k iphonu kde si taky tuhle aplikaci také zakoupím...

Vřele doporučuji, Saskia.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Acrobits Softphone

Příspěvek od luky »

Mobil při nečinnosti přechází do režimu Deep sleep z důvodu úspory energie (Možná to jde zakázat) Občas Android i v tomto režimu nějaká data odešle, ale na příjem hovorů to nebude. Ten Acrobits vám přijímá hovory, i když máte telefon uspaný? Nevybíjí vám to baterku?
SASKIA
Příspěvky: 35
Registrován: ned 20. kvě 2012 13:41:55

Re: Acrobits Softphone

Příspěvek od SASKIA »

luky píše:Mobil při nečinnosti přechází do režimu Deep sleep z důvodu úspory energie (Možná to jde zakázat) Občas Android i v tomto režimu nějaká data odešle, ale na příjem hovorů to nebude. Ten Acrobits vám přijímá hovory, i když máte telefon uspaný? Nevybíjí vám to baterku?
Zatim jsem nespozorovala nejaky ubyt baterie v porovnani s CSipSimple. Hlavne je pro mne, ze jsem stale na prijmu a nemusim se obavat, ze kdyz mi nekdo vola nebudu na prijmu. Jo, musela jsem si zakoupit myslim za 8 ci 9€ G729 kodek / modul. Jinak spokojenost. Jsem hrozne zvedava zda i na iphone 4s bude tak dobre tahle aplikace fungovat jako na androide (samsung galaxy s2).

Saskia
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Acrobits Softphone

Příspěvek od luky »

je zvláštní, že jste musela za g729 v Evropě platit. Licenční poplatky se týkají tuším jen USA - jestli se nepletu. Acrobits je český produkt?
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Acrobits Softphone

Příspěvek od ViR »

luky píše:Acrobits je český produkt?
Acrobits "sedí" v Praze na rohu Jindřišské a Růžové. Kdysi v tom domě, myslím, bývala první provozovna Eurotelu v Československu. Jinak s tím licencováním kodeku je to na polemiku. Celkem jistě v Evropě (a většině světa) neplatí SW patenty, což ale neznamená, že se na G.729 nemůže vztahovat autorskoprávní ochrana (a tedy i licencování) ve smyslu Zák. 121/2000 Sb.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Acrobits Softphone

Příspěvek od luky »

když zaplatím 200 korun nějaké firmě, jak můžu vědět, že ten kodek používám legálně? Možná by bylo lepší, aby si uživatel ten g729 stáhl (třeba v úpravě pro Acrobits), vyzkoušel a pak za tu licenci zaplatil sám přímo držiteli autorských práv.

Jinak z google play reference:

23. leden 2012 - HTC Desire S s verzí 3.08
Fil
Funguje dobře, jen se mi zda,že při zapnutych příchozích hovorech poněkud víc žere baterku..desire s
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Acrobits Softphone

Příspěvek od luky »

jinak nejlepší řešení bude, až se zprovozní mobilní CLIP
SASKIA
Příspěvky: 35
Registrován: ned 20. kvě 2012 13:41:55

Acrobits Softphone

Příspěvek od SASKIA »

luky píše:jinak nejlepší řešení bude, až se zprovozní mobilní CLIP
Ja jenom pisu jak to bylo. Ten kodek G729 jestli jsem to z anglistiny pohopila spravne nebylo nutne si kupovat avsak tento kodek mi mel umoznit volat pres 3G nebo WiFi s pomalejsim pripojenim na internet nebo nejak tak obrazne, prominte nedokazu se odborne co se tyce tohletoho vyjadrit. Bezplatne kodeky jinak ma ost. napr. G722 atd., ale G729 bylo nutne zaplatit. Jinak zakaznicky servis pan jmenem p. Kral s kterym jsem nasledovne resila nejake problemy byl dost neochotny a neprijemny. Ale to je zase o necem jinem.
Odpovědět