Cena volání Chorvatsko - mobil

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Jan Telefonistan

Cena volání Chorvatsko - mobil

Příspěvek od Jan Telefonistan »

Dobry den, jiz delsi dobu nesleduju, za kolik volam, protoze jsem mel celkem jistotu, ze volam za jedny z nejlepsich cen, ale ale toto me prekvapilo opravdu nemile :cry:

Odorik:
Chorvatsko - mobil 6,29

Ipvox:
Croatia - Mobile 38595 3,68 Kč

:shock: :shock:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zarucene nejdrazsi volani do Chorvatska

Příspěvek od xsouku04 »

Zdravím,
Porovnáváte cenu bez DPH s cenou s DPH. Díval jsem se na naši nákupní cenu pro Crotia Tele2. Naše nákupní cena je vyšší než prodejní cena IPVOX, rozdíl by určitě měl být znát ve kvalitě.
Jestli chcete mohu se podívat po nižší ceně, která by se pak vytáčela s prefixem 0003895 místo 003895 .
Některé destinace mají dvojí ceny i kvality. Oficiální a neoficiální. My se vždy (pár odůvodněných vyjímek existuje) snažíme kupovat tu oficiální kvalitu i když někdy je to dražší. Neoficiální routy bývají často dost bída a jde to přes gsm brány. Např. Ukrajina má takto dvojí ceny. Naše ceny by měli být vždy dobrá kvalita.
Jiná možnost je volat přes ipvox přes sipa a kdyby kvalita za nižší cenu byla neúnosná tak se vrátit k nám. Proti tomuto způsobu šetření vůbec nic nemám.
Jan Telefonistan

Re: Zarucene nejdrazsi volani do Chorvatska

Příspěvek od Jan Telefonistan »

Dekuji za reakci. To jsem prehledl, ze to maj bez dane, ale aj tak jste o 2kc drazsi. Samozrejme, ze kvuli tomu nebudu menit operatora, ale tak velky rozdil me prekvapil, hlavne proto, ze na jine zahranicni mobily to byva kolem 3-4 korun, dokonce i ta Ukrajina.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zarucene nejdrazsi volani do Chorvatska

Příspěvek od ViR »

Jan Telefonistan píše:Dekuji za reakci. To jsem prehledl, ze to maj bez dane, ale aj tak jste o 2kc drazsi. Samozrejme, ze kvuli tomu nebudu menit operatora, ale tak velky rozdil me prekvapil, hlavne proto, ze na jine zahranicni mobily to byva kolem 3-4 korun, dokonce i ta Ukrajina.
NO, pane kolego, pokud byste šel vyloženě po ceně, tak se můžete podívat sem: http://www.freevoipdeal.com/rates#letter-C. Ale kvalitu očekávám low-cost a cenovou stabilitu v řádu např. měsíců také nikdo nezaručí... Osobně tyto spoje beru prostě jako "experimentální", s tím, že když tak (nebude-li to použitelné) přijdu o nějaký ten kredit.
Naposledy upravil(a) ViR dne čtv 16. srp 2012 16:03:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zarucene nejdrazsi volani do Chorvatska

Příspěvek od xsouku04 »

Díval jsem se o pravdu chorvatsko mobil je jedna z těch zemí, kde jsou dvoje různé ceny. Cenu co má ipvox dovedeme sehnat též, ale zaručit kvalitu pak nelze. (i když asi bude většinou dostatečná, nechceme to riskovat)
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Zarucene nejdrazsi volani do Chorvatska

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše:Díval jsem se o pravdu chorvatsko mobil je jedna z těch zemí, kde jsou dvoje různé ceny. Cenu co má ipvox dovedeme sehnat též, ale zaručit kvalitu pak nelze. (i když asi bude většinou dostatečná, nechceme to riskovat)
Pokud to nabídnete jako třínulovou variantu, tak to asi nebude nic proti ničemu...
Jan Telefonistan

Re: Zarucene nejdrazsi volani do Chorvatska

Příspěvek od Jan Telefonistan »

To je pravda, ta trinulova moznost do nekterych destinaci se mi libi, kdyz chce clovek setrit a "riskovat" nekvalitni hovor, muze si pak za to sam a odorik je z obliga :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zarucene nejdrazsi volani do Chorvatska

Příspěvek od xsouku04 »

Je to sice dobrá věc, ale bohužel pochopit a využít ke svojí spokojenosti to dovede jen naprostá menší zákazníků. Většina ostatních chce prostě jen vytočit a volat v dobré kvalitě. Pokud je o to zájem, mohu to přidat, ale musel bych to extra vyjednat, protože běžně od operátorů s podřadnou kvalitou nenakupujeme. (i když čas od času to tam může přimíchat někdo po cestě)
maluodorik
Příspěvky: 6
Registrován: ned 10. čer 2012 19:49:03

Re: Zarucene nejdrazsi volani do Chorvatska

Příspěvek od maluodorik »

Titulek vlakna je lehce bulvarni a pan Telefonistan by si mel uvedomit, zda mu napr. IPVOX nabidne takove moznosti nastaveni jako Odorik a zda se s nim budou u konkurence takto vybavovat (napr. resit PIN pro hady).
Odorik je myslim si v pomeru cena/vykon/moznosti hodne bezkonkurencni, takze bych se usmevem presel, ze do Chorvatska volam sice lehce draz nez u konkurence, ale porad za stejne penize za ktere nas tady drou operatori kolikrat CZ mobil - CZ mobil.
Jan Telefonista

Re: Zarucene nejdrazsi volani do Chorvatska

Příspěvek od Jan Telefonista »

maluodorik píše:Titulek vlakna je lehce bulvarni a pan Telefonistan by si mel uvedomit, zda mu napr. IPVOX nabidne takove moznosti nastaveni jako Odorik a zda se s nim budou u konkurence takto vybavovat (napr. resit PIN pro hady).
Odorik je myslim si v pomeru cena/vykon/moznosti hodne bezkonkurencni, takze bych se usmevem presel, ze do Chorvatska volam sice lehce draz nez u konkurence, ale porad za stejne penize za ktere nas tady drou operatori kolikrat CZ mobil - CZ mobil.
To je vsecko pravda, odorik je jeden z nejlevnejsich plus ma nejlepsi technickou podporu siroko daleko, na to jsem si taky nestezoval, stejne jako je pravda, ze maji nejdrazsi volani do Chorvatska :-) Pouzivam ho prave kvuli pomeru cena vykon, kazdemu ho doporucuju, ale kdyz nahodou v necem vyboci, tak me to prave o to vic prekvapi ;-) Chybicka se vloudi, volani na barevne linky zlevnili take az po tom, co jsem na to upozornil, jinak by se asi volalo stale pres 4 koruny. Kdyz se toto ukazalo jako ze to neni chyba, budu do Chorvatska proste volat draho, stejne se tam vola jen v lete.
Odpovědět