Identifikace volajiciho skype

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Bary
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. srp 2012 13:46:57

Identifikace volajiciho skype

Příspěvek od Bary »

Dobery den,

dnes jsem uskutecnil hovor na zahranicni pevnou linku. Do skypechat okna odorik.cz napsal tel cislo volaneho, hovor uspesne probehl a ve svem uctu nyni vidim v kolonce odkud cislo sveho mobilniho telefonu, ktere jsem uvedl pri registraci uctu. Jak je to propojeno? Predpokladal jsem, ze se v poli ODKUD zobrazi geograficke pevne cislo, ktere ma linka prideleno. Cili protistrane se nejspis zobrazilo me mobilni cislo a ne pevna linka na kterou bych chtel, aby pripadne volali zpet.

Diky za odpoved, kde je to provazano a pripadne kde se to da zmenit.
Bary
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. srp 2012 13:46:57

Re: Identifikace volajiciho skype

Příspěvek od Bary »

Netusite opravdu nikdo kde by mohl byt zakopany pes?
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace volajiciho skype

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den, můžete mi poslat emailem (brno(a)odorik.cz) např. číslo mobilu, na který jste registrován? Takto nemohu konkrétně odpovědět.
Můžete si např. zkusit prozvonit z Odoriku svůj mobilní telefon. Pokud uvidíte svoje mobilní číslo, pravděpodobně máte zapnutý CLIP. Pokud byste něměl veřejné číslo, bylo by zobrazení mobilního čísla při volání do zahraničí normální - je to tak nastaveno schválně, aby se Vám mohl volaný z ciziny ozvat zpět. Pokud ale máte už registrované veřejné číslo, mělo by se pro odchozí hovory do zahraničí vždy použít toto veřejné číslo - pokud není aktivní CLIP, samozřejmě.
Konkrétněji budu moci opovědět jakmile budu znát Vaši identifikaci.
Bary
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. srp 2012 13:46:57

Re: Identifikace volajiciho skype

Příspěvek od Bary »

Prozvonil sem se pres skype odorik.cz a na mobilu se mi objevilo moje cislo pevne linky. VE vypise volani vidim v poli odkud spravne cislo pevne linky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Identifikace volajiciho skype

Příspěvek od xsouku04 »

Abych mohl najít kde je problém, potřebuji vědět o jaký konkrétní hovor šlo. Stačí uvést třeba id hovoru.
To lze zjistit u výpisu hovorů, pokud dám výpis - podrobný. Všechny potíže je obecně třeba hlásit co nejkonkrétněji. Pokud je nedovedeme zopakovat nedovedeme je ani opravit.
Když je hlášení konkrétní, mohu se podívat přes jakého konkrétního operátora hovor šel, přes jaký server co se přesně stalo.
Bary
Příspěvky: 8
Registrován: stř 15. srp 2012 13:46:57

Re: Identifikace volajiciho skype

Příspěvek od Bary »

No zkuste, uvidite, co vykoumate. Diky, call id = 49045353
Odpovědět