Prosim pomoc, pomuze mi zap. RTP proxy?

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Kamilos

Prosim pomoc, pomuze mi zap. RTP proxy?

Příspěvek od Kamilos »

Zdravim, uz si fakt nevim rady. Pomuze mi zapnout RTP proxy ? Uz jsem psal sem vicekrat. AP mam na strese WLA-5000v3.
meziclanek je TL-MR3220 (3G Wireless Lite N Router) a po ceste par switchu tp-link. Resim porad problems GIGAST IP510.
Proste se zarizebi vubec nezaregistruje - pripojeni selhalo. Pomuze mi tedy zapnout na cislech 4 cislech ododrik RTP Proxy?
Jedna se o tyto 416170,416186,416219,416449.

Obdobny problem na tom stejnem netu od stejneho poskytovatele u 802.cz Konretken na zarizeni Linskyk SPA 2102
TZam kdyz jsem zmeni hodnoty u
SIP TOS/DiffServ Value: je zde treba bylo 0x68
RTP TOS/DiffServ Value: a zde 0xB0 uz presne nevim co tam bylo.
Tak jsem u SIP TOS a RTP TOS nastavil 0x00 a najednou zarizeni se prihlasilo a sip hovory jsou funkcni
Ovsem tuto moznost GIGASET ip510 nema!§!!

Co ted ???

Poskytovatel se tvari, ze je vse ok :-) Dokonce mi dal pristup do APcka WLA5000apv3. ALe tam moc nastaveni neni, leda
tam spedcial aplication, jde se daji povolit porty, asi jsem to spatne nejak povolil. ALe porat to je bez vysledku.
Prosim pomoc!!!!! Dekuji

P.S. pokud se prihlasim na 3G sit pres TL-MR3220 tak GIGASET IP510 normalne funguje.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim pomoc, pomuze mi zap. RTP proxy?

Příspěvek od xsouku04 »

RTP proxy řeší občas problém pokud se zařízení, přihlásí volá, ale není nic slyšet.
Váš gigaset se nechce ani přihlásit, takže skoušet RTP proxy nemá smysl.
Co bych ale určitě zkusil je použít nestandartní porty.
Pravděpodobně SIP pakety kazí nějaké zařízení po cestě a tím, že se použijí nestandartní porty s tím obvykle přestane.

Podívejte se na obrázky zde:
http://www.odorik.cz/w/siemensip

Změňte hodnotu položky Proxy server port z 5060 na třeba 443 a též Registrar server port.

Dobré bývá změnit i lokální port viz obrázek úplně dole kde políčko SIP port změn z 5060 na nějaké náhodné číslo třeba 45718

Také můžete zkusit místo domény sip.odorik.cz dát jen ip adresu 81.31.45.51 . Pokud by byl problém v DNS problém to řeší.

Nyní ale vidím, že např. linka 416170 je úspěšně přihlášena a nestandardní port 6688 již používáte. Nejde volat ?
Kamilos

Re: Prosim pomoc, pomuze mi zap. RTP proxy?

Příspěvek od Kamilos »

Ano linka je ted prihlasena a je funkci!!! Prave bezi pres ADLS, musime mit linky stale online. Budeme rusit
ADSL a proto zhave resim tento problem. Pokusy s natavenim delam az vecer.
Jsem schopen byt offline tak max 30 min, dele nemohu.

Porty jsem menil na 443 a 668 a vysledek je porad stejny chyba registrace.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim pomoc, pomuze mi zap. RTP proxy?

Příspěvek od xsouku04 »

Zkusil bych pokusně připojit gigaset co nejblíže tomu zařízení na střeše jestli se něco nezmění. Pokud ne, tak za to může tohle zařízení a hledal bych problém na netu ve spojitosti s tímto zařízením.
Možná bych zkusil jestli se telefony připojí u někoho jiného kdo má stejného poskytovatele internetu. Je možné, že se to kazí i někde dále.

Vyjde to wifi připojení podstatně lépe než ADSL ? ADSL je jedno z nejspolehlivějších připojení na internet, možná by se dal O2 trochu usmlouvat. Jediný problém bývá s nekvalitním ADSL modemama, ale to lze řešit.
Přes IAX trank jsme schopni přes jednu ADSL přípojku protáhnout i 20 souběžných hovorů v naší pobočce v Praze :)
Kvalita a dostupnost wifi obecně závisí na různých nepředvídatelných faktorech jako počasí, listí na stromě nebo též jestli všude po cestě jde elektřina. Pokud vypadnou pojistky kdekoli po cestě tak jste bez netu. A pokud člověk co má na střeše anténu není doma, tak jste bez netu celý den. (Možná je to lepší, ale je třeba se na tohle ptát.) Dva výpadky do roka a celoroční úspora je pryč.

Ještě mě napadá, že pokud na gigasetu nelze přímo nastavit to tos, mohlo by pomoci vložit nějaký lepší router, který by ty pakety dodatečně tím tos označil. Je ale lepší odstranit příčinu.
Kamilos

Re: Prosim pomoc, pomuze mi zap. RTP proxy?

Příspěvek od Kamilos »

No vyjdeme me podstate za 0 kc mesicne, coz mi O2 u ADSL nenabidne, tak proto - tak zhave resim.
A navic to vali 13 mbit / 6 mbit. Coz adsl mi da 3980/324. Pokud wifi vypadne automaticky nabehne 3G s rychlosti
4200/1500. Vecer budu testovat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim pomoc, pomuze mi zap. RTP proxy?

Příspěvek od xsouku04 »

Kamilos píše:No vyjdeme me podstate za 0 kc mesicne, coz mi O2 u ADSL nenabidne, tak proto - tak zhave resim.
A navic to vali 13 mbit / 6 mbit. Coz adsl mi da 3980/324. Pokud wifi vypadne automaticky nabehne 3G s rychlosti
4200/1500. Vecer budu testovat.
OK, víte co děláte, pak je to OK. Jako dočasná náhrada bude 3G asi OK.

Když tak shrnu váš problém. V podstatě nějaký router nebo switch po cestě "podporuje" QoS (tedy upřednostňování VoIP paketů) takovým podivným způsobem, že je v podstatě zahazuje. Pokud na sipuře pakety přestanete značkovat že jsou pro VoIP (a měly by mít přednost) začne to chodit. K tomu je právě to TOS. Asi by tedy stačilo najít zařízení které to dělá a na něm vypnout nebo změnit nastavení QoS. Dejte vědět jak se zadaří a čím to bylo.
Kamilos

Re: Prosim pomoc, pomuze mi zap. RTP proxy?

Příspěvek od Kamilos »

Nejde, nejde, nede vubec nic ani na prmo do apcka ze strechy. Chjo co ted? Poskytovatel mi tvrdi, ze ma vse ok. Muze to byt tim slavnym WLA5000v3?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosim pomoc, pomuze mi zap. RTP proxy?

Příspěvek od xsouku04 »

Zkusil bych to ještě u někoho jiného kdo je připojen na téhož poskytovatele. Nebo přímo u něj.
Nejde na tom WLA5000v3 najít nějaké nastavení ohledně QoS a změnit to ?
Kamilos

Re: Prosim pomoc, pomuze mi zap. RTP proxy?

Příspěvek od Kamilos »

Ne bohuzel v tom radiu nic takoveho neni. DNes jdu ke zanmemu ma stejny net od poskytovatele, tak vezmu sebou GIGASET a napojim se
primo u neho doma. Pak dam vedet.
Kamilos

Re: Prosim pomoc, pomuze mi zap. RTP proxy?

Příspěvek od Kamilos »

Zdravim, byl jsem u znameho pripojil GIGASET a je to uplne stejne jako u me. Zmenil jsem na 443 nebo 6688 a porad nic.
Volal jsem poskyt. netu a slibil mi, ze se pokusi najit problem. A to tak, ze mu zapujcim GIGASET a bude sledovat co se deje po trase. NO ZE BY KONECNE :-)
Odpovědět