Některé modely telefonů Grandstream končí, jiné začínají

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Kabek

Re: Některé modely telefonů Grandstream končí, jiné začínají

Příspěvek od Kabek »

Vážení, pozor!

Chtěl jsem tam objednat ten Panasonic 6611. Byť v obchodních podmínkách píší o dobírce, tak kategoricky chtějí platbu předem na účet.... Tak nevím - nic jsem neobjednal a šel jinam...
Kabek

Re: Některé modely telefonů Grandstream končí, jiné začínají

Příspěvek od Kabek »

Doufám, že jsem s tím typem někomu nezpůsobil problém!
Dnes jsem si vyzvedl v Pardubicích v OKcomputers osobně bezdrátový telefon Panasonic 6611-ku a SUPER! Dosah v porovnatelných podmínkách o něco ještě větší jak Gigaset! Zvuk také OK (má to i "nastavení hlasu" - korekce frekvenčního pásma), musím to "ošahat"... http://www.okcomputers.cz/zbozi/panasonic-kx-tg6611fxt/
Kabek

Re: Některé modely telefonů Grandstream končí, jiné začínají

Příspěvek od Kabek »

Tak ještě něco podrobností k tomu telefonu Panasonic KX-TG6611FXT (...FXT - černý, ...FXM - stříbrný) pro případné zájemce:
- funkce hlasitého telefonu
- noční režim (vypnutí nebo zpožděné vyzvánění v nastavené době)
- záložní napájení základny (při výpadku el. energie může být základna dočasně napájena bezdrátovým sluchátkem)
- zamezení nevyžádaným přích. hovorům (odfiltruje různá "otravujicí" volání - reklamy apod.)
- tel. seznam na 100 čísel/jmen
- paměť na posledních 50 přích. volání
- zvýraznění hlubokých/vysokých tónů (equalizer)

- opravdu velký dosah bez výpadků (PHILIPS CD530 je asi v jedné třetině, GIGASET na 80-ti% vzdálenosti od základny - základna na stejném místě!)

V porovnání s 2511 je asi lepší pár korun přihodit (http://www.okcomputers.cz/zbozi/panasonic-kxtg2511fxt/), je to věcí využití a i peněz...

Doufám, že jsem tímto alespoň někomu trochu pomohl při výběru. Panasonic NEZKLAMAL!!!
fonda
Příspěvky: 4
Registrován: úte 11. bře 2014 11:00:14

Re: Některé modely telefonů Grandstream končí, jiné začínají

Příspěvek od fonda »

Zdravim. Rad bych se zeptal na nejake dalsi zkusenosti s Grandstream DP 715. Řesim ted nakup meho uplne prvmiho VoIP telefonu k Odoriku a tenhle se mi celkem zamlouva. Ted mam pujceny PAP2T + nejaky bezdr. Panasonic, ale tahle souprava dost zere energii - 10/12W obe zařízení a to pro nonstop zapojení je dost.
Preve u tohoto telefonu se mi libi to, ze zakladna je rovnou nabjecka (odpada druhy adapter) a spotřeba je super (stanby 0,88W, operating 1,0W, max power 1.2W ). Echo jak psal p. Soukup se vyřešilo? Pomuže když tak update FW nebo nastavení kodeku? Zvladne nastavení zařízení i VoIP laik? Nejake další zkušenosti?
Telefon chci jen do bytu, tedy žadné extra prenášení a zařízení bude stat hned vedle routru a ntb.

Dekuji za ruzné postrehy/navrhy.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Některé modely telefonů Grandstream končí, jiné začínají

Příspěvek od xsouku04 »

fonda píše:Zdravim. Rad bych se zeptal na nejake dalsi zkusenosti s Grandstream DP 715. Řesim ted nakup meho uplne prvmiho VoIP telefonu k Odoriku a tenhle se mi celkem zamlouva. Ted mam pujceny PAP2T + nejaky bezdr. Panasonic, ale tahle souprava dost zere energii - 10/12W obe zařízení a to pro nonstop zapojení je dost.
Preve u tohoto telefonu se mi libi to, ze zakladna je rovnou nabjecka (odpada druhy adapter) a spotřeba je super (stanby 0,88W, operating 1,0W, max power 1.2W ). Echo jak psal p. Soukup se vyřešilo? Pomuže když tak update FW nebo nastavení kodeku? Zvladne nastavení zařízení i VoIP laik? Nejake další zkušenosti?
Telefon chci jen do bytu, tedy žadné extra prenášení a zařízení bude stat hned vedle routru a ntb.

Dekuji za ruzné postrehy/navrhy.

http://voip-telefony.heureka.cz/grandst ... ecifikace/

Se zařízením nemáme zkušenost. Neprodáváme jej, protože společná základna a nabíječkou může být pro spousty lidí nevýhoda.

Zkoušel jsem měřit spotřebu nabíječky k Gigaset A510 IP. Pokud nabíjí má spotřebu 2 W, pokud sluchátko vytáhnu, ukazuje to 0 a opravdu se nezahřívá. Základna má další 2 W.
Pap2 je opravdu topič, ale Grandstream adaptér HT 701 jsem naměřil 2 W.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Některé modely telefonů Grandstream končí, jiné začínají

Příspěvek od Pitomec »

Jednoznačně Siemens. Nejsou s ním problémy, šlape jak má (na rozdíl od poněkud problematických Grandstreamů, kde je vždycky nějaká větší či menší "moucha", kterou je třeba vychytat nebo se s ní smířit).
Obrázek
Kad

Re: Některé modely telefonů Grandstream končí, jiné začínají

Příspěvek od Kad »

Porovnával jsem Gigaset a Panasonic. Panasonic je možná lepší - větší dosah apod. Vždy záleží na tom, co očekáváte a co požadujete. Cena také asi není na posledním místě...

Panasonic kx-tgp500 je jako takový super, jen ta cena... Nebojte se koupit v bazaru (cena do 1000 Kč) verzi od Telecomu, má označení Panasonic KX-TGP500B61. Bohužel, moc se jich nenabízí, asi to o něčem svědčí - kvalita a spokojenost. Na stránkách Odorik je návod, jak jej registrovat. Přehrajte FW (22.68) a je to zcela bezproblémový telefon, dosah největší, kompenzace ztrát paketů je také velice dobrá (někde píší, že to snese až 8% ztrát!). Mám to doma, registrovaná tři sluchátka, z nichž je jedno od "2511", funkce moc fajn, zvuk perfektní. Kodek používám jen G711a (PCMA). Případné nastavení Vám mohu zaslat (466566897).
fonda
Příspěvky: 4
Registrován: úte 11. bře 2014 11:00:14

Re: Některé modely telefonů Grandstream končí, jiné začínají

Příspěvek od fonda »

Díky za neměřenou spotřebu u A510IP. Ted už mi jde jen o to jestli A510IP umí přepinat mezi dvema linkama, abych nemusel mit dvě ručky (fakt doma nepotřebuji být obklopen haldou růzých zařízení, už ted to u mě na stole vypadá jak v prodejně elektroniky:)), pak už mi k pořízení nic nebraní.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2583
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Některé modely telefonů Grandstream končí, jiné začínají

Příspěvek od Pitomec »

Umí přepínat mezi 6 IP a 1 PSTN linkou.
Obrázek
Odpovědět