Android SIP klient - alternativa k csipsimple je mizudroid

Odeslat odpověď


Odpověď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.

BBCode je vypnutý
Smajlíci jsou vypnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Android SIP klient - alternativa k csipsimple je mizudroid

Re: Android SIP klient - alternativa k csipsimple je mizudr

od t152 » stř 01. pro 2021 16:14:16

zkusil jsme mizudroid na androidu 9 a pokud mám i současně připojenou voip bránu pap2t tak číslo zvoní jen na té bráně,ale na mizudroidu nezvoní. Až vypnu bránu,tak zvoní na mizudroidu. U csipsimple zvoní na obou zařízeních současně.

Re: Android SIP klient - alternativa k csipsimple je mizudr

od Kukin » ned 23. úno 2014 13:38:03

Jo, problém s automatickým přihlašováním už jsem vyřešil v nastavení Skype.
Ten SIP klient, který je integrovaný přímo v Androidu se mi neosvědčil:
1) Volaný přijme hovor a já ho uslyším cca po 2 sec - takže slyším "Haló, slyšíš mě?"
2) Volaný se slyší dvakrát (ozvěna)

Nastavení kodeků pro SIP jsem v Androidu nenašel, takže od tohoto způsobu upustím a vracím se ke Skype. Ten v kvalitě hovoru vede. Jenom neumí zajistit to nahrávání hovorů s předvolbou *086 a mobilní Skype přímo takovou funkci nenabízí. Předpokládám, že to nevyřeší ani zmíněná jiná verze Skype pro Androida.

Re: Android SIP klient - alternativa k csipsimple je mizudr

od xtonda » pát 14. úno 2014 11:07:32

Na stránkách Skype? To je možná ten problém, zkus aplikaci smazat včetně dat a nainstalovat normálně z Play Store. Já mám verzi 4.5.0.39600, ale mám Android 4.1, je možné, že pro 2.3 bude jiná verze.

Re: Android SIP klient - alternativa k csipsimple je mizudr

od Kukin » čtv 13. úno 2014 17:33:07

Aha, to je zajímavé, já jsem zkrátka stáhl poslední a jedinou verzi pro androida, která na stránkách skype byla - 4.0.0.22279 (2013) a ta ukládat heslo neumí, konferenční hovory neumí, nahrávat hovory taky neumí, nahrávací aplikaci blokuje a odorik taky neumožňuje "nahrávací předvolbu" zadat přes Skype.

I přesto bych ale musel jít do seznamu v telefonu, zkopírovat číslo (nebo zapamatovat zrychlenou volbu), nastartovat Skype, vložit číslo, odeslat zprávu, přijmout hovor Odorika a volat. Poté odhlásit Skype.

Takto mi jen stačí vlézt do seznamu, vybrat kontakt, potvrdit, že SIP hovor a volám rovnou. Navíc se mi hovor uloží do seznamu volání v telefonu. Prostě přijde mi to daleko komfortnější, bez startování další aplikace a klikání navíc.
Otázka je ta bezpečnost, jak už jsem avizoval dříve.

PS: Tak už jsem to ukládání hesla ve Skype našel (Sign in automatically), ale to nic nemění na výše uvedeném.

Re: Android SIP klient - alternativa k csipsimple je mizudr

od Pitomec » čtv 13. úno 2014 15:22:25

Na SE Xperia Pro jsem používal TUTO verzi Skype a jméno a heslo se ukládalo bezproblémů.

Re: Android SIP klient - alternativa k csipsimple je mizudr

od Kukin » čtv 13. úno 2014 14:35:26

Zdravím, až doposud jsem používal na Androidu Skype - kvůli avizované kvalitě hovoru. Mám sony-ericson WT19i a android původní 2.3.4 .
Skype opravdu funguje zvukově dobře, jitter ukazuje 60-100, CPU 60-100%, slyšet je dobře, občas (cca 5%) spadne při přijímání hovoru od Odorika.
Jenže ten mobilní Skype neumožňuje uložit login a heslo, takže je musím pracně vyplňovat anebo nechat Skype běžet na pozadí offline, ale žere baterku (odhadem o třetinu zkrátí provoz telefonu).
Nyní jsem zjistil, že android má SIP účet nastavitelný taky, tak jsem ho nějak rozchodil, jméno - moje číslo linky, heslo - vygenerované z uživatelského účtu Odorik na netu, server - sip.odorik.cz, v podrobnějším nastavení jsem dal číslo portu 6688, Typ UDP a nastavil vždy Send keep-alive (Odes. zpr. k zach. přip.).
Na webovém rozhraní jsem aktivoval SIP a IAX, NAT keep alive směr Odorik->zákazník zrušil a nastavil mail pro zasílání nahraných hovorů, takže jsem si konečně vyzkoušel jak to funguje (mobilní Skype nahrávat neumí a androiďácký VirtualRecorder se Skype nejde, s GSM jo).

Zatím vše funguje dobře, kvalitu hovoru nepozoruju horší a hlavně - nemusím se nikam přihlašovat - prostě jen zapnu WiFi, jdu do tel seznamu, vyberu kontakt, -> dotaz zda IP nebo GSM O2 (v nastavení hovorů -> účty mám Použít internetový hovor -> vždy zobrazit dotaz (po vypnutí wifi dotaz nevyskakuje)) ťuknu na IP volám přímo ze seznamu. Značka ideál, nemusel jsem stahovat žádné další programy, jako CSipSimple,...

Jenom bych se chtěl zeptat, jestli mi taky nehrozí nějaký útok a "vykradení" údajů z SIP účtu, jak jsem se např. dočetl o VoIP telefonech při určitém režimu tady: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=32&t=480
O SIP účtech v Nokii řeč nebyla, mohlo by se to stát v tom Androidu?

Re: Android SIP klient - alternativa k csipsimple je mizudr

od xsouku04 » pon 16. črc 2012 16:34:48

Myslím, že hlavní důvod, proč android klienti nedosahují vždy dobrých výsledků je špatná práce vývojářů google. Zvukové API nemá hlavu a patu a je nedotažené a nejednoznačné. Bohužel asi ti vývojáři googlu, kteří spolu měli spolupracovat spolu bohužel nechodí na oběd a tak se stává, že ti co mají starosti gsm zpracování zvuku s jinými zvukaři nějak špatně komunikují. Kdyby komunikovali dobře, mohli by využít stejné zvukové filtry jako pro běžný GSM hovor.
Někdy si trochu přidá i nekvalita/nekomapatilbilita/zvláštnost hardware.
Nezbývá tedy než zkoušet pokus omyl, jestli nějaká z těchto hodnot, může nekvalitu alespoň trochu zachránit. Spíše typuji že nikoli. Ale zrovna třeba s taktovací frekvencí abych si zkusil hrát.

Re: Android SIP klient - alternativa k csipsimple je mizudr

od luky » sob 14. črc 2012 10:20:07

nevíte někdo, jestli není někde dobře popsáno nastavení CSipSimple? Myslím tím jeho expertní nastavení, ideálně v novější verzi (latest-trunk Jul 2012). Je tam spousta parametrů, možná by bylo možné některé věci individuálně vyladit pro daný telefon nebo operátora 3g sítě. U některých jen mlhavě tuším, co a jak správně nastavit. Např.:

Nastavení - Media - Kvalita media (implicitně 3)
Nastavení - Media - taktovací frekvence (implicitně 16 kHz, má význam ji snižovat na 8kHz u 3g?)
Nastavení - Media - počet rámců za sekundu (implicitně 20, experimentování obvykle způsobí zamrznutí telefonu)
Nastavení - Media-Extra codec settings - G729 RTP frames per packets
Nastavení - Media - Audio trableshooting - Focus audio (implicitně zapnuto)
Nastavení - Media - Audio trableshooting - Audio mod pro Sip volání
Nastavení - Media - Audio trableshooting - Audio implementation

Nastavení - Síť - Use compact SIP (implicitně vypnuto)
Nastavení - Síť - Disable TCP switch
Nastavení - Síť - hodnota DSCP (implicitně nastaveno 26)
u dalších parametrů netuším, jestli by mohly mít u 3g připojení vliv (DNS, Qos, SIP protocol tweak,....)

Nastavení - Uživatelské rozhraní - úroveň přihlášení (1 až 5)


3g připojení není nic moc, hlavně kvalita odchozího hlasu bývá mizerná, třeba by některé parametry mohly pomoct (velikost paketu...?)

Re: Android SIP klient - alternativa k csipsimple je mizudr

od tomicak » pon 16. dub 2012 22:24:28

Mě po aktualizaci zatim dobře funguje Sipdroid, s tim, že ovšem volám s jinym operátorem, kde se spouští kodek G722 HD voice. Zvuk je v tuhle chvíli už v pohodě, normálně jak při volání přes mobilního operátora. Jak na HSPA tak na WiFi. Takže tahle alternativa při slušnym signálu je dobrá.

Re: Android SIP klient - alternativa k csipsimple je mizudr

od Jivo nereg. » pon 16. dub 2012 18:41:09

Také mám často problém s tím, že protistrana slyší špatně, u mě je slyšitelnost a kvalita naprosto výborná. Mám Androida HTC EVO 3D stále s offico ROM a používám CSipSimple s kodekem G729 8kHz. Doma přes UPC a mikrotikWIFI upload opravdu +\-1mbits ping 30-60ms bez ztráty paketů a max tři zařízení na WIFI s minimálním tokem. U rodičů levnej WIFI router většinou jen se mnou a připojenou přes jinou WIFI. Upload kolem 500kbits a ping těsně pid 100ms.
Zde čtu, že přibližně stejné problémy. Je nějaký speciální postup, co na Androidu zkusit? Echo cancelation prý kvalitu hovoru nemění.
Kodek alaw v CSipSimple 0.03-01r1108 není.

Nahoru