V noci ze 3. na 4. dubna odstávka

Odeslat odpověď


Odpověď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.

BBCode je vypnutý
Smajlíci jsou vypnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: V noci ze 3. na 4. dubna odstávka

Re: V noci ze 3. na 4. dubna odstávka

od xsouku04 » stř 04. dub 2018 9:32:58

cmgn píše:7:15 a stále nejdou ani odchozí, ani příchozí hovory, registrace sip trunku nejde.... Služby se stávají horšími a horšími...
Zvláštní. Odstávka se sice protáhla, ale v tuhle dobu mám za to, že to mělo fungovat.
U Asterisků se může stát, že když ústředna pošle nějakou méně obvyklou kauzu (kterou právě proto běžně nikdy neposíláme), tak se "urazí" a dále už se nezkouší znovu zaregistrovat až do restartu. Nevysvětluje to ale ty odchozí hovory, které s registrací nesouvisí.

Re: V noci ze 3. na 4. dubna odstávka

od xsouku04 » stř 04. dub 2018 8:49:36

Během odstávek nebo hromadnějších problémů je podpora k dispozici i mimo pracovní dobu, vždy má smysl napsat email i mimo oficiální pracovní dobu.
Odstávka se trochu protáhla a zkomplikovala. Jestli problém stále trvá, popište jej více konkrétně do mailu. Momentálně o žádných potížích nevíme.

Re: V noci ze 3. na 4. dubna odstávka

od Uzivatel » stř 04. dub 2018 7:55:15

Zdravim,

Nevim jestli to souvisi, ale z obou cisel co u odorik mam nemohu volat (volane cislo neexistuje).

Na cisla se dovolam.

Pisu sem, nebot podpora je az od deviti.

Mate nekdo stejny problem, pripadne jak ho resite?

Re: V noci ze 3. na 4. dubna odstávka

od cmgn » stř 04. dub 2018 7:15:58

7:15 a stále nejdou ani odchozí, ani příchozí hovory, registrace sip trunku nejde.... Služby se stávají horšími a horšími...

V noci ze 3. na 4. dubna odstávka

od xsouku04 » čtv 29. bře 2018 22:13:46

V ranních hodinách 4. dubna plánuje Master internet - náš poskytovatel server housingu, přepnout většinu našich serverů na jiný napájecí okruh. Znamená to nucený restart, který by prý měl trvat 10 minut.
Některé servery chce mít odstaveny v čase 5:00-5:30, jiné v čase 5:30-6:00, některé vůbec.
Je tedy pravděpodobné, že během této noci budou odstávky částí našich služeb. Pokud půjde vše dobře, mohlo by stačit jednou nebo dvakrát 10 minut.
Možná je i varianta několikaminutové odstávky služeb (bez přerušení již probíhajících hovorů) v dřívějších hodinách této noci, pokud se rozhodneme služby serverů, co se mají restartovat, raději přestěhovat na servery, které restartované být nemají. V tom případě by již desetiminutové odstávky mezi 5-6 hodin nebyly. Upřesníme den předem.

Pokud např. provozujete taxi službu a máte mobilní číslo přesměrováno na Odorik geografické číslo kvůli pohodlí a možnosti mít více souběžných hovorů, může být dobré pro tuhle noc přesměrování zrušit či podmínit.

Výpadek se určitě nedotkne příchozích hovorů na mobilní čísla, dat ani SMS.

Update: vypadá to dvouminutovou odstávku odchozích hovorů někdy po půlnoci a cca 10 minut po 5:30 ráno. Pokud půjde vše bez problémů.

Update2: U odstávky se vyskytly dva závažnější problémy. Po restartu klíčového serveru byla ztracena internetová konektivita virtuálních strojů na něm běžících. Chyba byla nejspíše v tom, že startu stroje byla routovací pravidla zavadena až po startu virtuálů. Oprava spočívala v restartu virtuálů v době, kdy jsou pravidla již zavedena. Další problém se týkal už jen 1/5 uživatelů, kterým nešlo volání nějakou dobu poté poté co bylo možné se na sip.odorik.cz již registrovat.

Nahoru