VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Odeslat odpověď


Odpověď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.

BBCode je vypnutý
Smajlíci jsou vypnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

od Patrik » sob 25. lis 2023 19:25:29

Běžně volám z pevného VOIP telefonu, protože pokrytí signálem T-Mobile je zde mizerné a volat z mobilu bych jinak musel chodit ven. Logicky chci, aby se volaným osobám zobrazovalo moje mobilní číslo, které znají a na kterém mě mohou snadněji zastihnout v případě že volají zpět, když tedy zrovna nejsem v chalupě, kde není zmíněný signál. No a nyní se mi lidé zpět nedovolají, protože se jim zobrazí skryté číslo, nebo nějaký nesmysl.

No tak holt budu muset volat rovnou ze SIP čísla pevné linky, které mám rovněž v telefonu, a T-Mobile z toho nebude mít ani halíř.

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

od JohnyH » pon 20. lis 2023 18:17:32

Také jsem dostal odpověď od ČTÚ, ale bohužel je to víceméně upravené COPY a PASTE, zde již zveřejněného dopisu.

Vážený pane ......,
Český telekomunikační úřad (dále jen „Úřad“) obdržel dne 30. října 2023 Vaši stížnost na společnost T‑Mobile Czech Republic a.s. (dále jen „T-Mobile“), která znemožňuje využívání tzv. služby CLIP pro zákazníky se SIM kartami společnosti T-Mobile.

Úřad uvádí, že Vámi popisované situaci se již věnuje a aktuální podobu opatření k zabránění negativních dopadů spoofingu se společností T-Mobile a dalšími dotčenými osobami, včetně poskytovatelů služby CLIP, diskutuje. Dlouhodobě deklarovaným cílem Úřadu je uplatnění opatření, které zabrání podvodnému jednání založenému na tzv. spoofingu, aniž by však negativně ovlivnilo legitimní aktivity využívající spoofing pro poskytování služeb a aniž by poškodilo konkurenční prostředí.

Jakkoli Úřad zavádění opatření k zabránění nelegitimního spoofingu, a tím blokování některých druhů hovorů, na samoregulační úrovni podporuje, je třeba zdůraznit, že zavedenými opatřeními nesmí docházet k omezování legitimně poskytovaných služeb. Pokud se při implementaci opatření stane, že je zavedeným opatřením zasažena i takováto služba (což s ohledem na rozmanitost a komplikovanost prostředí elektronických komunikací a možností daných v prostředí IP nelze vyloučit), je potřeba rychle najít řešení. Úřad situaci se společností T‑Mobile řeší, aby legitimně poskytované služby jako jsou služby CLIP mohly být nadále využívány a poskytovány.

V obecné rovině platí, že v případě nespokojenosti s poskytovanou službou (např. její nefunkčnost) je třeba se primárně obracet na svého poskytovatele služby – ve Vašem případě na společnost miniTEL s.r.o. (který využívá Vámi uvedený obchodní název Odorik). Podle informací Úřadu společnost se svým velkoobchodním partnerem, v tomto konkrétním případě se společností T‑Mobile, jedná. Úřad za účelem zjištění stavu svolal společné jednání. Na základě zjištění pak případně přistoupí k dalším krokům v rámci svých kompetencí tak, aby nedocházelo k nežádoucím zásahům do poskytování služeb na trhu elektronických komunikací.

Podle informací dostupných Úřadu společnost T-Mobile deklarovala maximální připravenost nastalou situaci řešit.

K části Vašeho podání, ve kterém zmiňujete ceny datových balíčků, které T-Mobile prodává virtuálním operátorům, Úřad uvádí, že velkoobchodní ceny v rámci komerčně sjednaných smluv o přístupu mezi síťovými a virtuálními operátory nejsou předmětem regulace a Úřad momentálně nemá žádný zákonný nástroj, jakým by tyto ceny mohl přímo ovlivnit. Předchozí snahy o regulaci předmětného velkoobchodního trhu mobilních služeb byly zamítnuty rozhodnutími Evropské komise, naposledy v říjnu tohoto roku (blíže viz zde[https://www.ctu.cz/tiskova-zprava-evrop ... lniho-trhu] tisková zpráva Úřadu).

Vážený pane ...., Úřad je připraven Vám poskytnout v případě potřeby další či doplňující informace.
S pozdravem
Ing. Hana Hankiewiczová
ředitelka odboru regulace komunikačních činností a poštovních služeb
Za správnost: Ing. Tomáš Hendrich

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

od Jarek001 » ned 19. lis 2023 11:21:51

Ted jsem byl v zahraničí, konkrétně v Egyptě a když jsem odtama volal přes Zoiper, tak to lidem normálně ukazovalo mojí správnou identifikaci, tz že ze zahraničí identifikace funguje... když jsem ted zase doma, tak mi to zase hlásí "zamezená identifikace". Tak nevím... Je to teda bordel tohle, mám já jako "postižený uživatel" někam napsat...? Klidně bych napsal, ale nějak moc se v této problematice neorientuji, tak když by tu byl nějaký vzor stížnosti, tak to klidně za sebe pošlu...

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

od volani.webnode.cz » pát 17. lis 2023 18:42:16

Já myslel že je ten problém už vyřešený.
Telidoo blblo, nefungovalo a nedalo se z ivr ústředny přepojit na člověka..
Pak se mi to povedlo , řekli že to pojede, chvíli to blblo a pak to začalo postupně fungovat. Teď jsem zkoušel Odorik a ukazuje se VoIP číslo místo CLIP 😭
Předpokládal jsme že to funguje udělal nový účet přítelkyni a řešil jsem jeslti jsem blbě nenastavil zoiper a iax ale když jsem to zkusil u sebe tak mi to také nefunguje..

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

od helmut.niederman » sob 11. lis 2023 22:43:27

Pitomec píše: sob 11. lis 2023 19:43:20 No jasně, vláda může za CLIP u VoIP. To už musí mít člověk v hlavě dobře prázdno, když něco takového dává do souvislosti :P
Však tam byl záměrně emotikon :lol:

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

od Pitomec » sob 11. lis 2023 19:43:20

No jasně, vláda může za CLIP u VoIP. To už musí mít člověk v hlavě dobře prázdno, když něco takového dává do souvislosti :P

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

od helmut.niederman » sob 11. lis 2023 0:05:55

hajkos píše: úte 07. lis 2023 17:21:08 no to jsem snad radsi nemel cist, mi uplne vyletel nahoru tlak :)
jinymi slovy: nebudeme delat vubec nic a verime, ze T-mobile to vyresi k vasi spokojenosti a kdyz ne, tak si stezujte u T-mobilu a ne nau radu, ktery ma tohle resit... klasicke urednicke ptydepe :))
Když tohle dělá s posvěcením téhle neschopné nutellové vlády s oříšky :lol:

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

od alfi » čtv 09. lis 2023 9:16:47

kargee píše: úte 07. lis 2023 15:07:03 Úřad věří, že opatření zavedená společností T-Mobile budou upravena tak, aby služby CLIP mohly být v budoucnu opět poskytovány.
Super, provozovatel sice má povinnost zákazníka předem písemně informovat o všech změnách podmínek (https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2005-127/#p63b-5), ale když nějakou část služby potichu zruší, tak se vlastně ani pohledem ČTÚ nic neděje :-( (tohle se primárně týká Odorika, ale ten by měl mít smluvně zajištěno, aby mu to nedělal ani dodavatel..)

Re: VoIP hovory z mobilních čísel Odorik nyní nejsou možné

od vrksah » úte 07. lis 2023 20:01:58

Přesně tak, aneb řekli, můžete nám políbit ...

Nahoru