Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
honzav

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od honzav »

Dobrý den,

obávám se, že bod 1 (přeskočení GUI aplikace a přímá inicializace zpětného volání po volbě čísla) a bod 3 (možnost objednání hovoru na různá čísla) jsou v rozporu. Navíc možnost volit si číslo, ze kterého chci volat už v aplikaci je (používám verzi 0.3), a vyhovuje mi to. Podle changelogu už je bod 1 hotový, takže s upgradem počkám. Na druhou stranu většinou chci volat z mobilu a když náhodou odjinud, tak není problém aplikaci pustit ručně a číslo změnit.

Na bod 2, objednání přes sms, se ale těším!

Díky!

Honza
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od tonda »

Dobrý den,

aplikaci aktivně využívám. Rozšíření velmi vítám. Body 1,2,3 jsou super.

Nabízím nápady, které bych osobně využíval:

ad 2) Přál bych si odeslání SMS vždy zlášť potvrdit, protože jde (většinou) o placenou službu. (use case: fce rozlišujicí podle dostupnosti dat je bezvadná. Avšak - v ČR mívám často data deaktivována, abych šetřil baterii, zde by se mi automaticky odesílaly SMS, ačkoliv bych mohl jednoduše zapnout data. V zahraničí a roamingu naopak budu chtít data zachovat vypnutá a odeslání SMS povolím). Tz, dobrý by byl dialog (Odeslat SMS <ano> <opakovat pokus o využití dat>)

ad 3) Možnost objednat zpětné volání na Skype (a to s jednoduchým výběrem, kam chci aktuální call back, zda číslo nebo skype) - když jsem na wifi používám pro volání přes Odorik Skype. S CSsimple v mobilu mám špatné zkušenosti, skype mi vždy funguje na jedničku. Aktuálně na skype používám rychlé kontakty, které si pamatuji a při volání jinam kopíruji číslo ze seznamu do zprávy. Takto by to bylo integrováno.

11) Widget pro click to call (objednám zpětné volání jedním clickem na jméno kontaktu, které mám "na ploše")
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobry den,

Po provedeni nejnutnejsich oprav je k dispozici dalsi, stale zatim testovaci, verze programu pro zpetne volani z OS Android.
https://www.4smart.cz/OdorikCallbackAnd ... Odorik.apk

Nasleduje komentar k nekterym opravenym chybam:

* Problem s vyberem kontaktu - v mem pripade ACTION_PICK Intentu nevedlo ke zobrazeni kontaktu na SIM karte. Zobrazovany byly kontakty pouze v telefonu. Problem jsem po delsim testovani vyresil Intentem s ACTION_VIEW, ktery zobrazi kontakty a sam nevraci vysledek, ale produkuje dalsi Intent. Je to sice delsi cesta, ale funkcni. Nepodarilo se mi vygooglit jiny zpusob, ktery by opravdu 100% fungoval.

* Dale jsem experimentalne snizil minimalni verzi API z 11 na 4, aplikace by mohla bezet i na starsich Androidech.

V dalsi fazi implementuji Fragmenty a vyresim tak problem s layoutem v rezimech Landscape a nasledne budu pokracovat rozsirovanim funkcionality viz changelog.

J.M.
pita-petr
Příspěvky: 45
Registrován: ned 25. lis 2012 9:29:36

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od pita-petr »

Zase...... Pri analyze balicku doslo k chybe! Nelze nainstalovat! Android 2.2.1 Froyo.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od 4smart.cz »

pita-petr píše:Zase...... Pri analyze balicku doslo k chybe! Nelze nainstalovat! Android 2.2.1 Froyo.

Zkuste neco z techto rad:
http://www.4allmobile.eu/android-pomoc/ ... 39959.html

Má tu někdo Android 2.2 a přitom mu aplikace funguje ?
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od luky »

bug: je dobrý, že aplikace dokáže rovnou odeslat požadavek na callback. Horší je, že v paměti aplikace zůstává poslední "volané" číslo. Když pak ručně spustím aplikaci Odorik, tak se mi toto poslední číslo automaticky "vytočí". A to v tuto chvíli nechci (chci změnit třeba nastavení). Jediným řešením je vypnout data před spuštěním aplikace Odorik
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Zedna »

admin píše: 4) Vzhledem k navrhovanym zmenam vyse se zamyslet nad vyznamem zeleneho tlacitka "zpetne volani", dle ohlasu uzivatelu je v soucasnem stavu aplikace zbytecne.
Obavam se, ze vypusteni zeleneho tlacitka pro vyvolani callbacku nepocita s moznosti zadavat cislo rucne (a ne z kontaktu).
Myslim, ze takoveto zjednoduseni uz bude kontraproduktivni a snizi vseobecnost pouziti programu.

Jinak ten napad na zjisteni kreditu ihned po startu aplikace je velmi dobry.
pepe1
Příspěvky: 4
Registrován: pát 24. kvě 2013 11:12:58

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od pepe1 »

Dobrý den, mám HTC One X, který již nemá HW tlačítko "Nastavení", místo toho pokud aplikace sama nemá své vlastní SW tlačítko "Nastavení" se zobrazí dole přes celý display černý pruh s třemi tečkami. Tím se snadno dostanu do nastavení, nicméně tento pruh v nejnovější verzi zmizel, takže nemůžu nastavit účet :( Ve verzi Odorik_0.3.apk, kterou jsem měl nainstalovanou dříve (ta, ve které bylo okénko pro vyplnění volaného čísla ještě přizpůsobované velikosti napsaného čísla), se ten pruh dole ještě zobrazoval. Přeinstalací starší verze novou zmizela bohužel i data o účtu, takže novou aplikaci nemohu používat :( Dalo by se s tím něco dělat? Buď nějak umožnit zobrazení toho pruhu s tlačítkem nastavení (třeba změnou velikosti obrazovky nebo něco podobného) nebo přidáním vlastního SW tlačítka Nastavení? Předem díky za všechny, kterých se to bude týkat.
jirka
Příspěvky: 87
Registrován: stř 09. lis 2011 12:02:03

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od jirka »

Mám stejný problém s HTC One S, naštěstí se nová verze nainstalovala jako další aplikace, takže jsem ji odinstaloval a zůstal u starší prověřené verze. Objevil jsem výhodu oproti aplikace Coolback+. Při slabém signálu GSM, (edge) se někdy stává, že se aplikace Odorik ani Coolback+ neobjeví v nabídce při volání ( neaktivuje se ). V tomto případě, lze alespoň nakopírovat číslo do aplikace Odorik a vyvolat zpětné volání. Takže ruční zadávání čísla je potřebné v aplikaci ponechat.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od TKlf »

Pro oba s HTC One X i S platí, že tuknete na prave tlačítko, to se dvěma rámečky a dole vám vyjede menu Nastaveni, kde nastavíte vše dle libosti

Mobilní příspěvek z One X.
Odpovědět