Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
jirka
Příspěvky: 87
Registrován: stř 09. lis 2011 12:02:03

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od jirka »

Díky za nakopnutí, už vše funguje. Po poslední aktualizaci telefonu se mi pravé tlačítko přenastavilo na přepínání mezi aplikacemi. Už jsem si to v menu telefonu vrátil na: krátké tapnutí - přepínání mezi aplikacemi, dlouhé tapnutí - nastavení aplikace
Naposledy upravil(a) jirka dne sob 25. kvě 2013 11:26:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od TKlf »

Když vím, poradím, ale jsem také jen BFU :grin: jinak já mám to tlačítko nastaveno obráceně.

Mobilní příspěvek z One X.
pepe1
Příspěvky: 4
Registrován: pát 24. kvě 2013 11:12:58

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od pepe1 »

taky děkuju, vůbec jsem netušil o nastavení toho tlačítka, učím se pořád ;)
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

Od včerejšího dne se opět věnuji tomuto projektu a na úvod bych chtěl říct, že jsem si nebyl jistý, zda dnešní verzi zveřejnit nebo ne, neboť z pohledu grafického prostředí je rozpracovaná, i když plně funkční a měla by být i stabilní.
Nakonec jsem se pro zveřejnění rozhodl a zde jsou změny:

* Grafické rozhraní aplikace implementuje fragmenty. Je tak odstraněn problém se zobrazením grafických prvků na malých displejích (zejména v poloze landscape na mobilních telefonech), kdy se zobrazovala jen část, která se do displeje vlezla. Nově lze na malých displejích scrollovat ! Implementace založená na fragmentech dává do budoucna aplikaci další možnosti, především umožní dynamicky obměňovat jednotlivé části GUI za jiné, sestavovat je podle možností zařízení, atd.

* V režimu landscape (telefon/tablet na šířku) je grafické rozhraní rozděleno na dva sloupce, kde pravý sloupec je zatím prázdný - to je důvod, proč jsem se zveřejněním váhal. Prvky grafického rozhraní v pravé půli budou teprve implementovány (nechte se překvapit).

* Měl by být odstraněn problém s nežádoucím (opakovaným) ustanovením posledního hovoru při rotaci displeje, nebo návratu (obnově) activity aplikace do popředí. Tento problém vznikl teprve nedávno a díky němu jsem se dnes rozhodl tuto verzi vydat.

Aplikace je dostupná zde:
https://www.4smart.cz/OdorikCallbackAnd ... Odorik.apk


Dále bych chtěl oznámit, že další verze vydání bude implementovat možnost objednání hovoru přes SMS. Tato verze je již rozpracovaná, ale zatím nekompletní.
Dostupná by mohla být v pátek 7.6. nebo začátkem dalšího týdne (pokud se neobjeví něco jiného, co by vyžadovalo moji náhlou pozornost).

J.M.
LiborF

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od LiborF »

Poslední verze aplikace již jde na android verze 2.1 nainstalovat, ale při spouštění padá. Na androidu 4.2.2 jede v pohodě ale je vidět že tam jsou mušky, třeba když zadám číslo manuálně a chci zeleným tlačítkem objednat hovor, tak mě to stejně hodí do telefoního seznamu. Chápu ale že je to testovací verze.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od luky »

bylo by možné do této aplikace zabudovat další tlačítko na volání, které by automaticky aktivovalo nahrávání hovoru? To tlačítko by bylo možné nastavit v Nastavení aplikace.
Vůbec, taková to aplikace má obrovský potenciál na zabudování různých vylepšení a fint, které by nikdo jiný neměl
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od Zedna »

luky píše:bylo by možné do této aplikace zabudovat další tlačítko na volání, které by automaticky aktivovalo nahrávání hovoru? To tlačítko by bylo možné nastavit v Nastavení aplikace.
Vůbec, taková to aplikace má obrovský potenciál na zabudování různých vylepšení a fint, které by nikdo jiný neměl
Toto je vyborny napad, take se za to primlouvam.
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od 4smart.cz »

Dobrý den,

právě jsem uvolnil další vývojovou verzi naší aplikace pro zpětné volání.

Pozn na úvod:
Rád bych se do doby dokončení vývoje držel právě toho slova "vývojové", abych tak omluvil případné vyskytující se staré nebo nově zavlečené chyby.
O vývojové verzi přestaneme mluvit v okamžiku dokončení implementace všech stanovených cílů. Pak to bude verze testovací (dokonalejší).


Dnes uvolněná verze přináší tyto změny:

* Možnost objednat hovor přes SMS - aplikace umožňuje nastavit způsob jakým objedná zpětné volání na ústředně Odoriku. Lze nastavit objednání hovoru cestou vždy přes internet (Odorik API), cestou vždy přes SMS, nebo cestou přes internet (preferovaná), pokud síťové připojení není k dispozici, tak přes SMS. Je tak jen na uživateli, jakou cestu objednání callbacku si v nastavení zvolí. Tato novinka vyžaduje nastavit Odorik PIN (přihlašovací údaj, který běžně používáte při přístupu do ucet.odorik.cz) !

* Byla implementována možnost každé odeslání SMS z aplikace výslovně povolit (dialog) - aby uživatel měl lepší kontrolu nad tím, co aplikace dělá. Mimochodem jsem zjistil, že pokud nějaká aplikace odesílá SMS, nedá se to zřejmě nikde v telefonu dohledat. Zřejmě nejde zjistit, jaká aplikace, jak často, kam a co posílá, pokud požaduje odesílat SMS a uživatel takovou aplikaci vědomě nainstaluje ! Svoje tvrzení si ještě proklepnu. Pokud k tomu má někdo znalý co říct, může postnout přízpěvek, kterým to osvětlí. Budu jen rád.

* Byla odstraněna chyba (zatažená minule) znemožňující vytočit manualně zadané telefonní číslo.

* Byla odstraněna chyba, která zapříčiňovala, že při změně v nastavení došlo k uplatnění rozdílů až po restartu aplikace.

* Byla započata implementace umožňující hovor objednat pro jiné, uživatelem definované, číslo (mimo mobilní telefon). Jde zatím jen o vnitřní, uživateli neviditelné přípravy v kódu.

* Bylo nalezeno a opraveno několik dalších dalších drobných chyb.


Aplikace je dostupná zde:
https://www.4smart.cz/OdorikCallbackAnd ... Odorik.apk

Doufám, že dnes jsem do kódu nezanesl žádnou zásadní chybu a tato vývojová verze bude populárnější, než ty předchozí.
J.Marák.
petr-kohut
Příspěvky: 30
Registrován: sob 01. čer 2013 18:53:13

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od petr-kohut »

Dobrý den,
na androdu 4.2.2 na telefonu bez HW tlačítka menu není možnost jak se dostat do nastavení aplikace. Focus je ve vstupním poli a proto se SW tlačítko menu nenabízí a v aplikaci SW tlačítko menu implementováno není. Bylo by možné se na toto mrknout?
4smart.cz
Administrátor
Příspěvky: 1373
Registrován: úte 12. říj 2010 9:16:11
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastní aplikace na zpětné volání z OS Android

Příspěvek od 4smart.cz »

petr-kohut píše:Dobrý den,
na androdu 4.2.2 na telefonu bez HW tlačítka menu není možnost jak se dostat do nastavení aplikace. Focus je ve vstupním poli a proto se SW tlačítko menu nenabízí a v aplikaci SW tlačítko menu implementováno není. Bylo by možné se na toto mrknout?
Začátkem týdne začnu tímto problémem.

J.M.
Odpovědět