Odorik virtuálním mobilním operátorem

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
brabitom
Příspěvky: 28
Registrován: úte 16. črc 2013 21:45:08

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od brabitom »

Můžu se zeptat, jaký je problém s nano SIM, když je k tomu adaptér?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od xsouku04 »

brabitom píše:Můžu se zeptat, jaký je problém s nano SIM, když je k tomu adaptér?
U některých typů telefonů se s tím nesnadně manipuluje - tedy špatně se to dává dovnitř a vytahuje. Také pokud simkartu hodně měníte, je asi lepší to mít bez adaptéru.

Pro toho, kdo to má v jednom bezproblémovém mobilu a vytáhne ji jednou za rok, je to v podstatě jedno.
kamil72
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 17. led 2013 14:27:31

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od kamil72 »

Teď to ještě tak nevadí, ale příští léto až pojedu na dovoenou do Chorvatska ....snad, mě fakt, že odorik zatím nemá roaming bude vadit. Nemohl by odorik vymyslet model aktivace roamingu při kreditu nad 1000 Kč v zemích EU ??? :cry:
Uživatelský avatar
blayen
Příspěvky: 67
Registrován: stř 18. zář 2013 9:50:38
Bydliště: Liberec

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od blayen »

Pokud pojedete někam, kde je wifi, dá se to "ochcat" přes VoIP.. ;) Letos sme byly na Istrii (Karigador) a free wifi byla po celym městě a dosáhla až na pláž.. ;) Ale samo že roming je praktičtější. Prej už na něm pracujou, tak snad to do léta stihnou.. :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od xsouku04 »

kamil72 píše:Teď to ještě tak nevadí, ale příští léto až pojedu na dovoenou do Chorvatska ....snad, mě fakt, že odorik zatím nemá roaming bude vadit. Nemohl by odorik vymyslet model aktivace roamingu při kreditu nad 1000 Kč v zemích EU ??? :cry:
bude
brabitom
Příspěvky: 28
Registrován: úte 16. črc 2013 21:45:08

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od brabitom »

xsouku04 píše:
brabitom píše:Můžu se zeptat, jaký je problém s nano SIM, když je k tomu adaptér?
U některých typů telefonů se s tím nesnadně manipuluje - tedy špatně se to dává dovnitř a vytahuje. Také pokud simkartu hodně měníte, je asi lepší to mít bez adaptéru.
Pro toho, kdo to má v jednom bezproblémovém mobilu a vytáhne ji jednou za rok, je to v podstatě jedno.
Díky za odpověď, myslel jsem si to.
xsouku04 píše:
kamil72 píše:Teď to ještě tak nevadí, ale příští léto až pojedu na dovoenou do Chorvatska ....snad, mě fakt, že odorik zatím nemá roaming bude vadit. Nemohl by odorik vymyslet model aktivace roamingu při kreditu nad 1000 Kč v zemích EU ??? :cry:
bude
Super, skvělá zpráva.
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Vodafone

Příspěvek od JPT »

xsouku04 píše:
pav píše:Jak to aktuálně vypadá s rozšířením služeb do sítě Vodafonu ?

Držím Odoriku palce, ať se mu podaří vyjednat co nejlepší podmínky. Docela mě aktuálně zaujala nabídka One mobilu ( http://www.onemobile.cz/osobni/osobni-tarify/ ) - 1 minuta volání za 1,50 Kč a bez měsíčního poplatku. To už je hodně dobrá cena :-)
Předpokládám, že "zapomněli" napsat že s účtováním 60+60 a i tarif "bez závazku" je se smlouvou, kde zákazník ručí celým svým majetkem.
Já jsem četl obchodní podmínky 3x a nevšiml jsem si, že by tam bylo konkrétně napsané, že zákazník ručí celým svým majetkem. Které ustanovení to nepřímo říká ? Nebo je to schované v tom obchodním zákoníku podle kterého se to má řídit ?
paty07
Příspěvky: 217
Registrován: úte 27. lis 2012 17:55:22

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od paty07 »

Nic v tom nehledej, je to jenom o tom, že faktury se hradí ať jsou jakkoliv vysoké ;) Takže když v nějaké tramtárii, která je v poslední roamingové zóně pustíš net, uděláš fakturu za desetitisíce, jsi v loji a musíš to zaplatit. U předplacenky to je tak, že ji vyhodíš a nazdar (většinou drobný mínus do pár tisíc zaplatíš, protože ti je líto čísla, ale jde o princip).
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od JPT »

No já jsem myslel, že odpoví spíš pan Soukup, když to napsal, tak jestli to tam někde našel v podmínkách ? Protože já ne. Nebo je to tak jak píše paty07 ? Jako byl bych radši u Odorika i s mobilem, ale - to už jsem tu psal...
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Odorik virtuálním mobilním operátorem

Příspěvek od luky »

řekl bych, že jde o obecnou občanskoprávní věc. Způsobím útratu, tak ji musím zaplatit. Když ji nezaplatím, tak působím provozovateli škodu - a je třeba tuto škodu zaplatit. Pokud to dělám úmyslně, tak jde o přestupek. A pokud je to opakovaně nebo jde o částku vyšší, tak to může být i problém trestně právní.
Je věcí druhou, že provozovatel, tím že nabízí uživatelům anonymní předplacenky si dopředu ztěžuje situaci s případným vymáháním. To ale nevylučuje, co jsem napsal výše.
Jiná věc, by byla, pokud by operátor uváděl: můžete provolat, jen tolik, kolik máte kreditu. A vy byste v dobré víře volali a volali a provolali více než kredit. To není chyba zákazníka. Pokud by zákazník přišel na to, že je to chyba v systému a začal by to systematicky zneužívat, tak je to minimálně přesupek......
A ručení svým majetkem - fyzická osoba (živnostník, nepodnikatel) vždy ručí celým svým majetkem. Viz exekuce a pod.
Odpovědět