Nastavení paralelního zvonění přes API

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Nastavení paralelního zvonění přes API

Příspěvek od xsouku04 »

Nastavení paralelního zvonění má celou řadu užitečných aplikací.
Možné je při tom využít celou řadu speciálních čísel http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla

Můžete si přesměrovat Vaše geografické číslo, kam je libo, třeba i na druhý konec světa a to třeba i jen na chvíli, než si vyřídíte co potřebujete...

Nyní přidáváme možnost programům i aplikacím toto měnit za pochodu a to třeba i automatizovaně.

http://www.odorik.cz/w/api:public_numbers

Máte-li neomezené volání po ČR, ale chcete mluvit s někým na druhém konci světa, můžete si dočasně Vaše číslo přesměrovat, kam je libo, a platit jen internetovou cenu i když zrovna např. jedete autem.
tom_speedy
Příspěvky: 71
Registrován: stř 10. říj 2012 17:02:51

Re: Nastavení paralelního zvonění přes API

Příspěvek od tom_speedy »

Přiznám se, že vůbec programovat neumím, ale zaujal mne váš poslední odstavec. Dejme tomu, že mám neomezené volání. Tak jak toho docílit.
Jediné co mě napadá a využívám to, tak k pevné lince co mám přístup využívám při volání na mobili SIPBroker. Jelikož volání na pevná čísla je u té pevné zdarma. Tím se "dostanu na ústřednu Odorik" a volám např. na mobil i do zahraničí za internetové ceny. Ovšem jak toho např. docílit díky přesměrování, to netuším. Díky za nápovědu 8-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení paralelního zvonění přes API

Příspěvek od xsouku04 »

tom_speedy píše:Přiznám se, že vůbec programovat neumím, ale zaujal mne váš poslední odstavec. Dejme tomu, že mám neomezené volání. Tak jak toho docílit.
Jediné co mě napadá a využívám to, tak k pevné lince co mám přístup využívám při volání na mobili SIPBroker. Jelikož volání na pevná čísla je u té pevné zdarma. Tím se "dostanu na ústřednu Odorik" a volám např. na mobil i do zahraničí za internetové ceny. Ovšem jak toho např. docílit díky přesměrování, to netuším. Díky za nápovědu 8-)
Řekněme, že potřebujete volat na Slovensko na pevnou. Neomezené volání ale máte jen v ČR a na Slovensko na pevnou by Vám Váš mobilní operátor naúčtoval dejme tomu 5 Kč/min (nebo i více).
Pořídíte si u nás číslo a to si u nás dočasně přesměrujete na to číslo v zahraničí, na které chcete právě volat.
No a pak z Vašeho mobilu zavoláte svoje číslo v ČR (což je zdarma) a to vás spojí z oním číslem na Slovensku.

Volání po ČR máte neomezené, a za přesměrování platíte jen internetovou cenu. Ošetříte na hovorné někdy cca desetinásobek.

Tohle všechno šlo i bez API. S API ale někdo může udělat aplikaci pro android, abyste to přesměrování mohl pohodlně měnit i na cestách. Tedy budete moci volat za internetovou cenu pohodlně i z auta při jízdě a podobně, což by normálně z internetu nebylo možné.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Nastavení paralelního zvonění přes API

Příspěvek od ViR »

xsouku04 píše: S API ale někdo může udělat aplikaci pro android, aby jste to přesměrování mohl pohodlně měnit i na cestách. Tedy budete moci volat za internetovou cenu pohodlně i z auta při jízdě a podobně, což by normálně z internetu nebylo možné.
Něco podobného má klient od Betamaxu/Dellmontu (ale jen ve vztahu k jejich lokálním přístupovým číslům, čili nejde si to uživatelsky přiohnout :-)). Samozřejmě, vedle jiných funkcí, jako je CallBack a přímý SIP hovor.

Funguje to tak, že pokud v tom jejich androidím klientovi vyberete volbu "Local Access" a volíte volané číslo (stejně jako při běžném hovoru), tak klient to volené číslo vezme, pošle jej jako "datagram" přes API jejich ústředně, a ta pro následující hovor, přicházející z vašeho mobilu na jejich lokální přístupové číslo (běžná pevná tuzemská linka), přesměruje volání přes tu jejich ústřednu na zvolené číslo. Význam to má zejména tehdy, když máte nějaký flat tarif (typicky, když máte pevné linky za paušál nebo jinak zvýhodněné) a/nebo u mezinárodních hovorů.

Není to provolba, není to CallBack, ale je to "dynamické uživatelsky řízené přesměrování". A legalitu přesměrování hovoru, pokud se pamatuji, nikdy nikdo nezpochybňoval.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8157
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nastavení paralelního zvonění přes API

Příspěvek od xsouku04 »

ViR píše: Není to provolba, není to CallBack, ale je to "dynamické uživatelsky řízené přesměrování". A legalitu přesměrování hovoru, pokud se pamatuji, nikdy nikdo nezpochybňoval.
Zvláště pokud si to zákazník provozuje na svém vlastním čísle ....
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: Nastavení paralelního zvonění přes API

Příspěvek od tonda »

Kód: Vybrat vše

GET https://www.odorik.cz/api/v1/public_numbers/<verejne_cislo>/ringings.json?user=<linka>&password=<heslo>
mi vrací

Kód: Vybrat vše

{"errors":["unauthorized"]}
.

Pokud se stejnou autorizací zeptám na kredit, tak ho úspěšně vrátí. Veřejné číslo jsem také už kopíroval copy&paste, aby nedošlo k chybě. Funguje to prosím někomu?

Update: zadával jsem heslo/jméno k lince (jako v sip klientu nebo v aplikaci CallBack). Mám na účtu jedinou linku, proto mne to netrklo ihned. Nyní jsem vygeneroval API heslo a hláška se změnila na

Kód: Vybrat vše

{"errors":["nonexisting_public_number"]}

zadávám své nomandické číslo, jak je zobrazeno zde https://www.odorik.cz/ucet/nastaveni_volani.html
Co dělám špatně nyní?
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Nastavení paralelního zvonění přes API

Příspěvek od Largon »

Zadáte to číslo v mezinárodním formátu? Tedy včetně 00420?
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: Nastavení paralelního zvonění přes API

Příspěvek od tonda »

Largon píše:Zadáte to číslo v mezinárodním formátu? Tedy včetně 00420?
Děkuji. V tom byl problém. Nyní mi už volání fungují tak jak mají.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Nastavení paralelního zvonění přes API

Příspěvek od Largon »

Já děkuju za podnět, přidal jsem rovnou explicitní upozornění do dokumentace.
Jakub
Příspěvky: 51
Registrován: pát 23. lis 2012 11:29:49

Re: Nastavení paralelního zvonění přes API

Příspěvek od Jakub »

xsouku04 píše:
tom_speedy píše:Přiznám se, že vůbec programovat neumím, ale zaujal mne váš poslední odstavec. Dejme tomu, že mám neomezené volání. Tak jak toho docílit.
Jediné co mě napadá a využívám to, tak k pevné lince co mám přístup využívám při volání na mobili SIPBroker. Jelikož volání na pevná čísla je u té pevné zdarma. Tím se "dostanu na ústřednu Odorik" a volám např. na mobil i do zahraničí za internetové ceny. Ovšem jak toho např. docílit díky přesměrování, to netuším. Díky za nápovědu 8-)
Řekněme, že potřebujete volat na Slovensko na pevnou. Neomezené volání ale máte jen v ČR a na Slovensko na pevnou by Vám Váš mobilní operátor naúčtoval dejme tomu 5 Kč/min (nebo i více).
Pořídíte si u nás číslo a to si u nás dočasně přesměrujete na to číslo v zahraničí, na které chcete právě volat.
No a pak z Vašeho mobilu zavoláte svoje číslo v ČR (což je zdarma) a to vás spojí z oním číslem na Slovensku.

Volání po ČR máte neomezené, a za přesměrování platíte jen internetovou cenu. Ošetříte na hovorné někdy cca desetinásobek.

Tohle všechno šlo i bez API. S API ale někdo může udělat aplikaci pro android, abyste to přesměrování mohl pohodlně měnit i na cestách. Tedy budete moci volat za internetovou cenu pohodlně i z auta při jízdě a podobně, což by normálně z internetu nebylo možné.
Vy zde popisujete vyuziti paralelniho vyzvani k volani do zahranici, coz ovsem narazi na problem zobrazeni CID pri takovemto smerovani do (nekterych) zahranicnich destinaci, napriklad NL. Problem je v tom, ze se terminacnimu operatorovi preda cislo ve formatu, ktery primarne obsahuje volanou linku s priznakem presmerovanim. To vsak z me zkusenosti vede k tomu, ze se (minimalne na androidu) volanemu zobrazi cislo presmerovane linky namisto cisla puvodniho volajiciho. Toto chovani jsem s odorikem resil jiz nekolikrat (viz me konverzace s panem Kovarikem) a stale to zda se nefunguje tak, aby mel uzivatel moznost toto chovani ovlivnit. Ted je zde nove API a k tomu aplikace OdorAK, coz je super! Ale k jejich rozumnemu vyuziti je treba dedikovane linky s verejnym cislem, ktere se pres API presmeruje, ovsem idealne se toto cislo volanemu nezobrazi, at uz kvuli "bezpecnosti", nebo kvuli tomu ze nechci budit dojem ze tato linka nejake me standardni cislo, ze ktereho volam. Vim, ze v soucasne dobe odorik resi predevsim mobilni sluzby, myslim si ale ze kdyz uz je tu to rozsirene API, bylo by dobre osetrit i toto chovani ve vztahu k CID.
Odpovědět