Nová verze SIP proxy

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Pitomec »

Telefon mám od Odoriku nový, porty nastaveny odlišně, tak se uvidí :-)

-------------------------------------------------------------------------------------------

Takže se dneska vidělo, Grandstream 1160 se tvářil jak v systému Odoriku, tak i ve svém menu jako registrovaný, ale nedalo se na něho dovolat. Nedostupná linka.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Telefon mám od Odoriku nový, porty nastaveny odlišně, tak se uvidí :-)

-------------------------------------------------------------------------------------------

Takže se dneska vidělo, Grandstream 1160 se tvářil jak v systému Odoriku, tak i ve svém menu jako registrovaný, ale nedalo se na něho dovolat. Nedostupná linka.
Zítra zkusíme testovat onen vráceny GXP 280, jestli bude u nás také zlobit, a nebo se najednou problém ztratí.
Problém může být též v kombinaci s routerem. Je na tom grandstreamu nastaveno keep alive zevnitř (z telefonu) a vypnuto keep alive u nás na ústředně? Doporučené nastavení je zde http://www.odorik.cz/w/grandstream_telefon_gxp1xxx. Návod je celkem nedávno aktualizován, prosím zkontrolujte, že je to podle něj.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Pitomec »

V tom GXP1160 byl nějaký starší firmware 1.0.4.23, kde jsem keep-alive nenašel a i webové rozhraní bylo úplně jiné, než je na odkazu. Takže jsem stáhnul firmware nejnovější 1.0.5.32, webové rozhraní je již přesně dle uvedeného návodu a keep-alive už tam je taky (defaultně s volbou NE, tak jsem to změnil).
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od xsouku04 »

Dnes ráno, když jsem přišel do pracovny, tak 3 linky mého Linksys SPA941 byly odhlášeny, jedna přihlášena. Nebylo to ale restartem našeho proxy, jedna z linek, která se nemohla přihlásit, byla totiž linka od 802.cz.
S tímto se setkám tak jednou za půl roku, okamžitě pomůže změna lokálního portu. Restart telefonu ani routeru obvykle nezabírá. K nám na server žádné pakety nedorazily, takže buď za to může bug v Linksys SPA941, a nebo nějaký router po cestě se rozhodl, že tyto pakety nebude přeposílat.
Výše popsaná situace se opakovala a vypadá to, že pakety zahazuje náš poskytovatel internetu Netbox.

Naše zařízení pro analýzu paketů prozradilo, že telefon se snaží a pakety posílá.
Obrázek

Ale nikdo mu neodpoví. Měření jsme prováděli mezi telefonem a našim routerm a mezi routerem a poskytovatelem internetu. Stejné výsledky v obou případech. Pakety prostě na sip.odorik.cz jsou odesílány, ale nedorazí, takže nikdo neodpoví. Okamžitá pomoc je změnit lokální porty na telefonu, restart routeru ani telefonu sám o sobě většinou nepomůže.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Pitomec »

Netbox? Od této středy do pátku nahlášený výpadek služeb z jejich strany. Inu ISP jak má být :-(
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Netbox? Od této středy do pátku nahlášený výpadek služeb z jejich strany. Inu ISP jak má být :-(
O žádném nahlášení nevím, volal jsem tam a také nic neříkali. U mne je ta specialita, že v lokalitě, ve které jsem(Veletržní), nemají optiku, ale posílají to tam vzduchem, tedy není to úplně ideální. Je hodně těžké jim to dokazovat, i když tedy musím říct, že v rámci možností ze mně na infolince nedělají blba a snaží se pomoci.

Stejný problém se mi stal dvakrát i s připojením přes O2 ADSL. Rychlé řešení - změnit lokální SIP port na jiné náhodné číslo.

Jednou jsme řešili takovou záhadu, že některé stránky pro mne byly nedostupné. Řešením bylo změnit MTU, i když nyní to opravili. http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=12&t=506
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Pitomec »

Vážený zákazníku,

dovolujeme si Vás informovat o plánovaném přerušení poskytovaných služeb sítě NETBOX®.

Termín přerušení: 11. 12. 2013 08:00 - 13. 12. 2013 23:00

Důvod přerušení: technické práce
Lokalita: Brno - Žabovřesky, ul. Voroněžská

Omlouváme se za způsobené problémy a děkujeme za pochopení. Vynaložíme maximální úsilí, aby přerušení služeb v uvedeném termínu bylo co nejkratší a co nejméně Vás omezilo.

Děkujeme za Vaši důvěru a přejeme pěkný den.

Váš NETBOX® Tým
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od Pitomec »

Mimochodem na té Veletržní je kabel UPC, tak proč vzduchem Netbox? To jenom tak na okraj :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová verze SIP proxy

Příspěvek od xsouku04 »

Pitomec píše:Mimochodem na té Veletržní je kabel UPC, tak proč vzduchem Netbox? To jenom tak na okraj :-)
Jo jo taky si to říkám. Hlavní důvod je ten, že UPC je mi velmi nesympatická svou molochovostí, ale už o přechodu k UPC uvažuji. Netbox je přeci jen lidštější organizace.
A pro mne může být zajímavé na vlastním telefonu pozorovat, jakým způsobem se může projevovat ne úplně dokonalé připojení.

Jinak už známe přesnou příčinu pátečního výpadku v poledne https://bugzilla.openvz.org/show_bug.cgi?id=2844, čekáme jak se k tomu vyjádří vývojáři OpenVZ linuxového kernelu.
Odpovědět