Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od MaT »

Fajn zpráva. Já už snad někdy fakt konečně přejdu. :-) Resp. jako druhou SIMku už Odorika mám, ale s hlavním číslem pořád zůstávám na tarifu Vodafone Odepiš. Jo, 20 Kč měsíčně jako paušál by mi fakt nevadilo (když teď platím asi 12,5 Kč). Ale mám taky u Vodafonu momentálně usmlouvaná data - 0,5 GB za 110 Kč měsíčně (měl jsem donedávna 1,2 GB za 220 Kč - ale ten objem byl až moc velký a nevyužil jsem ho). Těch 69 Kč za 150 MB - no nevím, ještě vyčkávám, jestli v tomhle taky nebude nějaký pohyb...
sudetak
Příspěvky: 17
Registrován: pon 17. zář 2012 11:57:10

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od sudetak »

Super zpráva. Dík
pm81

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od pm81 »

Líbí se mi, že narozdíl od xy virtuálů jde ODORIK svou cestou - jednoduchou a srozumitelnou a nemění ceník několikrát do měsíce. V současné době jej používám pouze na callback, cena je bezkonkurenční. Férové účtování. Až Vodafone zruší ČD tarify, favoritem by byl Odorik, byť za cenu přenosu, ale na druhou strany, proč dotovat něco, co mám za plnou cenu a kdo chce moje služby použít a nechce nové číslo, nechť pro to něco udělá a já vím, že to není přeběhlík, který za měsíc odejde. Původně jsem chtěl si pořídit ODORIK číslo, ale nemáte pěkný výběr čísel:-)
palo3
Příspěvky: 2
Registrován: ned 18. srp 2013 9:18:55

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od palo3 »

Pokud odorik nechce dotovat poplatek za přenos čísla, tak je nějaká šance, že v budocnu tento poplatek T-mobile zníži? Nebo čím je daná výška tohoto poplatku 250+50 Kč? Jinak to, že ceny volání jste znížíli je samozřejmě super :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 »

palo3 píše:Pokud odorik nechce dotovat poplatek za přenos čísla, tak je nějaká šance, že v budocnu tento poplatek T-mobile zníži? Nebo čím je daná výška tohoto poplatku 250+50 Kč? Jinak to, že ceny volání jste znížíli je samozřejmě super :)
Nemám úplně přesně informace, ale myslím, že tuhle výši si vypočítali sami operátoři jako náklady s přenosem. Jím samotným to tolik nevadí, protože přicházejících a odcházejících čísel je relativně vyrovnaný počet. Takže se to vykrátí a když tak na tom "vydělá" ten z operátorů, který přichází více o zákazníky.
Problém ale je, že když někdo odejde od nás, tak my nic nedostaneme.
Velcí mobilní operátoři jsou velké neefektivní firmy a tedy náklady jsou nabubřelé a není zde nic, co by tlačilo na snížení těchto nákladů.

Přenos čísla je v podstatě jeden záznam v databázi, u kterého je i datum přenosu.

Počítám, že se situace časem zlepší, ale kdy a jak moc to netuším. Tyto náklady nyní působí v jejich prospěch, protože virtuálům stěžují přebírání nových zákazníků. Velká část virtuálů se rozhodla tyto poplatky dotovat. Někteří si účtují poplatek až při případném odchodu. (tedy je to v podstatě taková finta na zákazníka) Podle našeho názoru dotovat přechod zákazníků není moudré rozhodnutí, protože ceny budou dále klesat a pokud se firma vyčerpá dotováním nových zákazníků, nemusí být v budoucnu schopna držet krok se snižováním cen a může o podstatnou část takto zadotovaných zákazníků přijít.
Morrma

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od Morrma »

Super, jen tak dále. Ještě by to chtělo volání a sms v síti odorik zdarma (i za cenu rozumného měsíčního poplatku) a sms upozornění na příchozí email a jdem s cca 8 sim tam. Ale to už by jsme chtěli moc....
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 »

Morrma píše:Super, jen tak dále. Ještě by to chtělo volání a sms v síti odorik zdarma (i za cenu rozumného měsíčního poplatku) a sms upozornění na příchozí email a jdem s cca 8 sim tam. Ale to už by jsme chtěli moc....
Možnost "neomezeného" (3000 minut) volání v sítí Odorik (jen mobilní část) může být, i když otázka jestli poplatek 110 Kč vč. DPH je rozumný. No spíše asi ne, ale i tak by se to někomu, kdo toho potřebuje hodně probrat, mohlo hodit. Balíček SMS existuje také, není tolik výhodný. Navíc věřím, že někdo, kdo si může volat zdarma, si už nepotřebuje tolik psát. Leda někde pod lavicí či v práci :)
pavel.zlin

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od pavel.zlin »

Až nyní jsem zaznamenal zprávu o snížení ceny za volání. Mám radost. Služba je super, neznám lepší a a ani nehledám.
Uživatelský avatar
forum2008
Příspěvky: 25
Registrován: stř 19. úno 2014 14:57:15

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od forum2008 »

Já bych potřeboval balíček 50 sms do všech sítí :(
Libor
Příspěvky: 1
Registrován: pát 02. kvě 2014 19:50:33

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od Libor »

3000 minut za 110kc to jsou necele 4 halere za minutu a to je slusna nabidka.Dcera s pritelem by to urcite vyuzili.Tmobile prave rusi vyhody za dobiti a tohle muze dost nespokojenych zakazniku Tmobile presvedcit k prechodu k vam.
Odpovědět