Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od popescu »

forum2008 píše:Já bych potřeboval balíček 50 sms do všech sítí :(
Já bych potřeboval aspoň 100 SMS do všech sítí. Pokud by to bylo nějak výrazně výhodnější než jednotlivé SMSky pochopitelně.

Taky bych rád připomněl svůj předchozí dotaz, jestli je reálné v blízké budoucnosti očekávat i pokles cen SMS.
Plno lidí nemá smartphone, aby se to dalo obejít přes Viber, a telefonát není vždycky vhodný způsob komunikace. Zatím to řeším používáním Oskárka, ale to je značně nepohodlné.

A do třetice - šlo by snížit cenu SMS z Odorik brány do Odorik GSM? Nedává smysl, aby GSM <-> GSM stálo skoro polovinu toho co SMS z internetu.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od Kristovec »

Tak si vezmete ten CD Vodafone,za 30 Kc mesícne máte práve 100 SMS do vsech ceskych sítí
popescu píše:
forum2008 píše:Já bych potřeboval balíček 50 sms do všech sítí :(
Já bych potřeboval aspoň 100 SMS do všech sítí. Pokud by to bylo nějak výrazně výhodnější než jednotlivé SMSky pochopitelně.

Taky bych rád připomněl svůj předchozí dotaz, jestli je reálné v blízké budoucnosti očekávat i pokles cen SMS.
Plno lidí nemá smartphone, aby se to dalo obejít přes Viber, a telefonát není vždycky vhodný způsob komunikace. Zatím to řeším používáním Oskárka, ale to je značně nepohodlné.

A do třetice - šlo by snížit cenu SMS z Odorik brány do Odorik GSM? Nedává smysl, aby GSM <-> GSM stálo skoro polovinu toho co SMS z internetu.
Uživatelský avatar
forum2008
Příspěvky: 25
Registrován: stř 19. úno 2014 14:57:15

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od forum2008 »

Tam jsou drahá data (134 Kč). Nejlíp mi vychází (hlavně kvůli ceně sms i dat) Tesco Mobile.
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od popescu »

Vážení, kdybych chtěl jiného operátora, tak už u něj dávno jsem. Konkrétně Vodafone má naprosto tragickou datovou síť. Pár kilometrů jižně od Brna začíná pustina, kde jste rádi, když chytnete EDGE, které se často sice připojí, ale data netečou žádná, a jsou i úseky, kde není signál vůbec žádný. I kdyby mi VF dal neomezená data zadarmo, neměl jsem je jak používat, takže ČD tarify šly do háje jako poslední pokus o bratříčkování se s velkými operátory. Navíc co jsem v ČD tarifu provolal či protextoval nad rámec paušálu bylo příšerně drahé. U Odoriku platím zejména za data trochu víc než u ČD tarifu, ale zase občas ušetřím na hovorech, takže v konečném důsledku je to cenově srovnatelné, bez ohavného hlasového automatu, reklamštiny a podrazů, kterých jsem si u Vodafone užil ještě víc než u T-Mobile a O2 dohromady.

Jsem rád, že jsem u Odoriku, kde si vážím otevřeného přístupu namísto mazání medu kolem huby. Neznám jiného operátora, který by odkazoval zákazníky ke konkurenci, pokud nazná, že mají pro dotyčného lepší nabídku. A rád tu věrně zůstanu i přesto, že tu občas něco skřípe, jen abych nemusel zpět k VF,TM či O2.

Nicméně konec filipiky, rád bych slyšel odpovědi na své dotazy. Pane Soukupe? :)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 »

A do třetice - šlo by snížit cenu SMS z Odorik brány do Odorik GSM? Nedává smysl, aby GSM <-> GSM stálo skoro polovinu toho co SMS z internetu.
Smysl to nedává, ale je to tak. Cenu snížit nemůžeme. Totiž SMS ze simkarty na simkartu nejdou vůbec přes nás, proto mohou být levnější.
Co se týče jiného poklesu cen SMS, není to něco, co bychom mohli ovlivnit. Tedy případná změna nezáleží na nás.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od mobilemanic »

xsouku04 píše:Smysl to nedává, ale je to tak. Cenu snížit nemůžeme. Totiž SMS ze simkarty na simkartu nejdou vůbec přes nás, proto mohou být levnější.
Co se týče jiného poklesu cen SMS, není to něco, co bychom mohli ovlivnit. Tedy případná změna nezáleží na nás.
A není možné třeba sehnat levnějšího (ale samozřejmě stále spolehlivého) dodavatele? Nebo prostě ta jedna koruna je v téhle oblasti absolutní minimum?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 »

mobilemanic píše: A není možné třeba sehnat levnějšího (ale samozřejmě stále spolehlivého) dodavatele? Nebo prostě ta jedna koruna je v téhle oblasti absolutní minimum?
Ono hlavně není možné sehnat dodavatele, který by uměl SMS zprávy poslat tak, aby jako odesilatel bylo vidět konkrétní mobilní číslo z ČR. A bez možnosti si poslat sms tak, aby se to tvářilo, jako že to bylo odesláno z mobilu, je to pro většinu lidí nezajímavé.
Uživatelský avatar
srsen
Příspěvky: 59
Registrován: čtv 11. říj 2012 16:15:59

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od srsen »

mobilemanic píše: A není možné třeba sehnat levnějšího (ale samozřejmě stále spolehlivého) dodavatele? Nebo prostě ta jedna koruna je v téhle oblasti absolutní minimum?
A co takhle to zkusit přes ČTÚ? Jsem četl, že ty SMS chodí po jakýmsi servisním kanálu a operátoři s nima nemají prostě žádný náklady. Možná by mohli na tento servisní kanál pustit i jiný registrovaný operátory za nějakej paušál/regulovanej poplatek za přístup. Když se teď reguluje v telekomunikacích kde co, pro č ne tohle? :D
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 »

srsen píše:
mobilemanic píše: A není možné třeba sehnat levnějšího (ale samozřejmě stále spolehlivého) dodavatele? Nebo prostě ta jedna koruna je v téhle oblasti absolutní minimum?
A co takhle to zkusit přes ČTÚ? Jsem četl, že ty SMS chodí po jakýmsi servisním kanálu a operátoři s nima nemají prostě žádný náklady. Možná by mohli na tento servisní kanál pustit i jiný registrovaný operátory za nějakej paušál/regulovanej poplatek za přístup. Když se teď reguluje v telekomunikacích kde co, pro č ne tohle? :D
To je na dlouhý lokte a naše možnosti jsou omezené. Pokud by se někdo od nás hodně zabýval komunikací s ČTÚ navíc s nejistým výsledkem, budou tím trpět jiné věci. Raději budeme dále vylepšovat naše interní záležitosti.
Je spousta firem, které se v ČR odesíláním SMS vyloženě živí. Pokud jdu ale na jejich stránky, většinou se o této základní nedokonalosti jejich služby ani jednoznačně nedozvím. Myslím, že je to práce především pro ně. Také si myslím, že je to jen dočasný stav a není to nic zásadního.
Pub.lbc
Příspěvky: 69
Registrován: ned 01. zář 2013 23:14:51
Bydliště: Liberec

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od Pub.lbc »

Článek na Mobilmanii z 10.5. ohledně snížení cen :-)
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/odor ... fault.aspx
Odpovědět