Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
lifdo69
Příspěvky: 153
Registrován: úte 28. kvě 2013 11:55:12
Bydliště: Jižní Morava

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od lifdo69 »

Pub.lbc píše:Článek na Mobilmanii z 10.5. ohledně snížení cen :-)
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/odor ... fault.aspx
¨Ale radeji nečíst pod článkem.. člověka bere čert... dyž o tem tlachají a nic o tem neví.., pak si to někdo přečte a automaticky zavrhne kvuli chytrákům, co o tem nemají ani tucha.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od Pitomec »

Osobně si myslím, že kdo je rozhodnutý jít k Odoriku, tak dobře ví proč a nějaké bláboly na mobilmanii v diskuzi ho asi nezajímají. Stejně je tam vesměs sorta lidí, kteří za půl roku vystřídají 20 virtuálů, u každého udělají útratu 5Kč a ještě si myslí, že na ně všude čekají s otevřenou náručí. Nakonec je akorát všichni pošlou někam...
Obrázek
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od 5icz »

Ale nize uvedeny komentar je pravda. Co na to odorik?

---
Odorik se prezentuje jako férový operátor který nedotuje novou sim a přenos čísel. OK. Ale nesedí mi tam jedna věc. Pokud přenáším číslo k odoriku tak ten musí zaplatit opouštěnému operátorovi a mě to odorik vyúčtuje. Pokud ale odejdu od odoriku jinam tak odorik dostane zaplaceno jako opouštěný operátor a tyto peníze mi odorik nevrátí, ale nechá si je. Toto moc férové není.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od xsouku04 »

5icz píše:Ale nize uvedeny komentar je pravda. Co na to odorik?

---
Odorik se prezentuje jako férový operátor který nedotuje novou sim a přenos čísel. OK. Ale nesedí mi tam jedna věc. Pokud přenáším číslo k odoriku tak ten musí zaplatit opouštěnému operátorovi a mě to odorik vyúčtuje. Pokud ale odejdu od odoriku jinam tak odorik dostane zaplaceno jako opouštěný operátor a tyto peníze mi odorik nevrátí, ale nechá si je. Toto moc férové není.
Cituji sám sebe z té diskuze pod článkem. Můj příspěvek je pod jménem Petr Soukup.

Máte číslo z řade Voocall a převedete ho k Odoriku.
Platí Odorik a inkasuje T-mobile Voocall s tím má jen starost vygenerovat ČVOP a poté případně účet uzavřít. Pak převedete číslo od Odorik do Tesco. Zde platí O2/Tesco a inkasuje opět T-mobile. Ale pozor. O2 to tolik netrápí, protože až budete opouštět Tesco a přecházet třeba na Oskartu svoji investici dostane zpět. Také převodů od O2 v T-mobile a obráceně je cca stejné množství, takže se to se jim to vykrátí.
A proč to tak je ? To je spíše otázka pro ČTÚ.
Jinak také je třeba si všimnout, že skutečných virtuálů je na trhu jen pár. Většinu virtuálů stejně provozuje T-mobile (mobil.cz, kaktus.cz), Vodafone (oskarta), nebo O2 (Blesk) nebo mají v těchto společnostech alespoň kapitál (Tesco Mobile ČR - tuhle firmu vlastní O2 z 50%).
Kdo je opravdovým provozovatelem se dá vždy jednoznačně poznat ve všeobecných podmínkách.
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od ViR »

5icz píše:Ale nize uvedeny komentar je pravda. Co na to odorik?
Není :-(
---
5icz píše:Pokud ale odejdu od odoriku jinam tak odorik dostane zaplaceno jako opouštěný operátor a tyto peníze mi odorik nevrátí, ale nechá si je.
To je právě ten problém, na který si, mimo jiné, stěžovala AODT na jednání s ČTÚ v dubnu. Odorik totiž nedostane jako "opouštěný operátor" ani korunu, protože podle českého práva operátorem není, ale pouhým "provozovatelem služby" v cizí síti.... Operátorem je ten, kdo "zajišťuje síť", tedy T-Mobile.

Tak to alespoň tvrdí "Big3" tlupa (o2+TMo+VF) a ČTÚ na to zatím slyší, s tím, že na základě podnětu AODT alespoň zkoumá, zda by na tom přenosu neměli "virtuální operátoři - neoperátoři" nějak finančně participovat, protože část úkonů dělají za operátora/vlastníka sítě...
5icz
Příspěvky: 75
Registrován: stř 08. led 2014 20:03:16

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od 5icz »

Ok, diky za objasneni.

Co to Tesco? - rika se, ze jejich nabidka 2x vice kreditu a volani v siti zdarma bude prodluzovana navzdy - to by pak mely ostatni virtualove tezky zivot.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od Pitomec »

Jenomže ten kredit navíc má platnost pouze 30 dní od dobití. A to taky není úplně terno...
Obrázek
ViR
Příspěvky: 1327
Registrován: sob 30. črc 2011 10:50:06

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od ViR »

Pitomec píše:Jenomže ten kredit navíc má platnost pouze 30 dní od dobití. A to taky není úplně terno...
Prostě, ono to chce vždy počítat a porovnat nabídky a jejich podmínky s reálnou potřebou.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od xtonda »

Pitomec píše:Jenomže ten kredit navíc má platnost pouze 30 dní od dobití. A to taky není úplně terno...
Ano, prostě sleva za dané množství konzumace. Pokud provolám za měsíc více než 200 Kč v plných cenách, k propadání kreditu nedochází a jedná se o bezkonkurenční nabídku až do míry konzumace kdy už se začne vyplácet nějaký flat.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2581
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Snížení cen volání ze simkaret Odorik.cz

Příspěvek od Pitomec »

Problém je, že nikdy dopředu nevím, kolik v následujících 30 dnech provolám. A jistě nejsem sám. Ono to Tesco to má sakra dobře spočítané, aby nabídka vypadala na pohled atraktivně a přitom na tom operátor vydělal co nejvíc :D
Obrázek
Odpovědět