Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od xsouku04 »

Obrázek
Ve všech modrých, zelených a červeně vyznačeném Chorvatsku od 1 . července 2014 se díky regulaci EU snižují ceny.
Na odchozí hovory může Odorik.cz nabídnout i výrazně nižší cenu, než kolik stanoví regulace EU.
Posílání SMS zpráv je v EU levnější než v ČR.

http://www.odorik.cz/w/cenik_doplnkovyc ... _-_roaming
Přílohy
roaming_eu.png
roaming_eu.png (8.21 KiB) Zobrazeno 10972 x
ddd

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od ddd »

Jeste tu zonu - 2 nejak poresit
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od xsouku04 »

ddd píše:Jeste tu zonu - 2 nejak poresit
Bohužel je to mimo naše možnosti.
I kdybychom prodávali za stejnou cenu jako nakupujeme, bude to pořád drahé.

Nezbývá než pro zónu 2 a 3 si pořídit buď místní předplacenou simkartu v dané zemi a nebo cestovní simkartu Eurekago s českým číslem.
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od Zedna »

Ty ceny v EU vypadaji suprove!!

A co ceny VOIP v CR od leta?
Tam to dle predbeznych informaci take vypadalo na snizovani, uz se vi nejake podrobnosti?
Uživatelský avatar
Zedna
Příspěvky: 736
Registrován: stř 04. dub 2012 0:57:53

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od Zedna »

http://www.mobilmania.cz/clanky/dnes-zl ... fault.aspx

Chybi tam Odorik, viz. jejich vyjadreni
Řada operátorů neměla ještě posledního června na webu vystavené roamingové ceníky na červenec, tabulku tedy doplníme později.
Chtelo by to asi kontaktovat je pro doplneni ...
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od Kristovec »

U odchozích hovoru by se tedy pri int.volání dalo dojít na 2,40 Kc minuta,asi.Bezne 1 MB staci na 2 minuty hovoru,tedy 1,70 Kc / min. + 0,59 Kc/min po CR,takze z EU domu tak asi do 2,50 Kc za minutu.
Príchozí pres data by pak vysly zhruba na stejno.
Ta cena za odchozí SMS/MMS z EU je stejná pro cely svet?OPové mají zprávy mimo EU drazsí.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od xsouku04 »

Zedna píše:Ty ceny v EU vypadaji suprove!!

A co ceny VOIP v CR od leta?
Tam to dle predbeznych informaci take vypadalo na snizovani, uz se vi nejake podrobnosti?
Propojovací poplatky na pevné linky klesnou od 1.8.2014. Jinak se nic nemění.
Tuto změnu vítáme, protože umožní oživení pevných linek, kdy umožní mít ceny hovorů na pevné linky nižší než na mobilní telefony.
Pro operátory to ale znamená podstatný pokles příjmů za příchozí hovory, takže bude zde jistá snaha koncové ceny za odchozí hovory příliš nesnižovat. Co přesně budeme moci nabídnout my, ještě není zřejmé.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od xsouku04 »

Kristovec píše:U odchozích hovoru by se tedy pri int.volání dalo dojít na 2,40 Kc minuta,asi.Bezne 1 MB staci na 2 minuty hovoru,tedy 1,70 Kc / min. + 0,59 Kc/min po CR,takze z EU domu tak asi do 2,50 Kc za minutu.
To já bych raději doporučil zpětné volání aktivované přes data. Kvalita hovoru bude stabilnější.
Kristovec píše: Ta cena za odchozí SMS/MMS z EU je stejná pro cely svet?OPové mají zprávy mimo EU drazsí.
Ve velkoobchodním ceníku jsem si nic takového nevšiml, ale je to možné, musíme to došetřit. Díky za upozornění.
Pravda ale je, že takových SMS nebude jistě moc.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od jiri.filip »

xsouku04 píše:To já bych raději doporučil zpětné volání aktivované přes data. Kvalita hovoru bude stabilnější.
Pane Soukupe,

těší mě Vaše neochvějná víra v kvalitu callback hovorů v porovnání s hovory realizovanými napřímo přes Internet.
Chápu také, že callback je pro Vás navíc finančně zajímavější.
Smířil jsem se - ač nerad - s tím, že s hledáním způsobů nastavení parametrů přímého VoIP volání tak, aby se kvalita přiblížila kvalitě volání přes callback, nehodláte ztrácet příliš času (teď v posledních dnech s čestnou výjimkou telefonů s Androidem, což mně jako "nokiákovi" ale bohužel asi nepomůže).

Tohle všechno bych akceptoval. Ovšem jen a pouze v případě, že by kvalita callbacku byla taková, jak ji prezentujete.
Včera odpoledne jsem potřeboval něco domluvit s jedním člověkem. Nakonec to vydalo na 3 hovory (89984595; 89985304; 89992206) na stejné mobilní číslo, po kterých jsem to vzdal a zbytek raději dořešil SMS zprávou.
Všechny hovory byly iniciované z mé strany (NOKIA E52, Vodafone) pomocí Vaší aplikace pro Symbian. Protistrana si opakovaně stěžovala na to, že mě špatně slyší (výpadky hovoru). Já měl naopak pocit, jako by protistrana mluvila do plechového trychtýře.

Tohle má být ta "stabilnější kvalita hovoru"? ;)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od xsouku04 »

Pane Soukupe,
jiri.filip píše: těší mě Vaše neochvějná víra v kvalitu callback hovorů v porovnání s hovory realizovanými napřímo přes Internet.
Chápu také, že callback je pro Vás navíc finančně zajímavější.
To, co radím, není podle toho, co je pro nás finančně výhodnější. V roamingu, myslím, callback pro nás výhodnější vůbec není, ale takto já neuvažuji.

jiri.filip píše: Smířil jsem se - ač nerad - s tím, že s hledáním způsobů nastavení parametrů přímého VoIP volání tak, aby se kvalita přiblížila kvalitě volání přes callback, nehodláte ztrácet příliš času (teď v posledních dnech s čestnou výjimkou telefonů s Androidem, což mně jako "nokiákovi" ale bohužel asi nepomůže).
Bohužel náš čas je omezen. Ale to co platí pro andoridy na SIP portu 6699 platí obecně pro všechny SIP telefony.
Tedy i Nokie. Jen je potřeba nastavit netradiční port 6699. http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=2491
jiri.filip píše: Tohle všechno bych akceptoval. Ovšem jen a pouze v případě, že by kvalita callbacku byla taková, jak ji prezentujete.
Včera odpoledne jsem potřeboval něco domluvit s jedním člověkem. Nakonec to vydalo na 3 hovory (89984595; 89985304; 89992206) na stejné mobilní číslo, po kterých jsem to vzdal a zbytek raději dořešil SMS zprávou.
Všechny hovory byly iniciované z mé strany (NOKIA E52, Vodafone) pomocí Vaší aplikace pro Symbian. Protistrana si opakovaně stěžovala na to, že mě špatně slyší (výpadky hovoru). Já měl naopak pocit, jako by protistrana mluvila do plechového trychtýře.
Tohle má být ta "stabilnější kvalita hovoru"? ;)
Dlouho dobu u nás nebyly vůbec žádné stížnosti na kvalitu hovorů spojované přes zpětné volání. Tedy nyní jsme bohužel nemonitorovali takto spojované hovory. Nicméně nyní jsem zadal požadavek a jakmile bude monitorování aktivní, napíši zde. Co se týče degradace kvality takto spojovaného hovoru u nás. U nás je možné jen dvojí druh degradace. 1) Ztracené pakety 2) Jitter - zpožděné pakety. A tyto dvě věci umíme měřit a kreslit grafy. Nic jiného udělat špatně nemůžeme, protože hovor chodí digitálně. Nekvalita tedy může spíše souviset s používáním nového dodavatele, nebo ještě něčím dalším.
Odpovědět