Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
forum2008
Příspěvky: 25
Registrován: stř 19. úno 2014 14:57:15

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od forum2008 »

xsouku04 píše: ...
Posílání SMS zpráv je v EU levnější než v ČR.
To je přesný. Z toho je vidět, jak to u nás funguje :x
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od Kristovec »

forum2008 píše:
xsouku04 píše: ...
Posílání SMS zpráv je v EU levnější než v ČR.
To je přesný. Z toho je vidět, jak to u nás funguje :x
Ano,je to ten Absurdistán,jak zminuju ve vlákne o Vodafone Eurotarifu,z Ceska na Kubu za 30 Kc/min a z Unie tamtméz za 7,47 Kc/min.Co k tomu dodat?Ale pozor,takto nesmyslne to vypadá i v ostjtních zemích EU!
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od Kristovec »

xsouku04 píše:
Kristovec píše:U odchozích hovoru by se tedy pri int.volání dalo dojít na 2,40 Kc minuta,asi.Bezne 1 MB staci na 2 minuty hovoru,tedy 1,70 Kc / min. + 0,59 Kc/min po CR,takze z EU domu tak asi do 2,50 Kc za minutu.
To já bych raději doporučil zpětné volání aktivované přes data. Kvalita hovoru bude stabilnější.
Kristovec píše: Ta cena za odchozí SMS/MMS z EU je stejná pro cely svet?OPové mají zprávy mimo EU drazsí.
Ve velkoobchodním ceníku jsem si nic takového nevšiml, ale je to možné, musíme to došetřit. Díky za upozornění.
Pravda ale je, že takových SMS nebude jistě moc.

Ano,tak SMS mimo EU tolik nepujdou,ale sáve já bych je cpal do Brazílie za 1 Kc/SMS radeji ze zaroamované SIMky,nez z webu,a to kvuli tem nestastnym dorucenkám.Pocítám s brzkym testem této veci,roam v Nemecku.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od xsouku04 »

jiri.filip píše: Tohle má být ta "stabilnější kvalita hovoru"? ;)
Od teď moniturujeme i kvalitu hovorů spojených přes zpětné volání.
Pokud se tedy vyskytne něco podezřelého co se kvality týče, můžete nahlásit id hovorů.
jiri.filip
Příspěvky: 111
Registrován: ned 04. lis 2012 10:14:43

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od jiri.filip »

xsouku04 píše:Od teď moniturujeme i kvalitu hovorů spojených přes zpětné volání.
Pokud se tedy vyskytne něco podezřelého co se kvality týče, můžete nahlásit id hovorů.
Nevím, jestli "odteď" znamená od 2.7., nebo jste to aktivovali již včera.
Pro případ, že to bylo již včera navečer, Vám posílám číslo dalšího hovoru (90068627 - z NOKIA E52, VF, callback na mobilní číslo v ČR), který měl ke konci podobně "vypečenou kvalitu" hovoru. :twisted:
Celý hovor měl 40 min. a 18 vteřin. Prvních 38 až 39 minut bylo v pořádku. Poslední cca 1-2 minuty byly ale naprosté utrpení. Protistranu jsem téměř vůbec neslyšel. Opakované průběžné výpadky ve zvuku neumožňovaly vůbec zachytit smysl sdělení protistrany. Hovor jsem tedy raději ukončil.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od xsouku04 »

jiri.filip píše:
xsouku04 píše:Od teď moniturujeme i kvalitu hovorů spojených přes zpětné volání.
Pokud se tedy vyskytne něco podezřelého co se kvality týče, můžete nahlásit id hovorů.
Nevím, jestli "odteď" znamená od 2.7., nebo jste to aktivovali již včera.
Pro případ, že to bylo již včera navečer, Vám posílám číslo dalšího hovoru (90068627 - z NOKIA E52, VF, callback na mobilní číslo v ČR), který měl ke konci podobně "vypečenou kvalitu" hovoru. :twisted:
Celý hovor měl 40 min. a 18 vteřin. Prvních 38 až 39 minut bylo v pořádku. Poslední cca 1-2 minuty byly ale naprosté utrpení. Protistranu jsem téměř vůbec neslyšel. Opakované průběžné výpadky ve zvuku neumožňovaly vůbec zachytit smysl sdělení protistrany. Hovor jsem tedy raději ukončil.
Bohužel včera to ještě zapnuto nebylo. V každém případě jsem rád pokud se podaří něco nahlásit.
Měníme nyní dodavatele volání na mobilní čísla a je tedy možné, že potíže způsobuje on.
Zatím jen právě na první větvi zpětného volání.

A jelikož lidi používají zpětné volání hlavně na volání do zahraničí, může se stát, že případnou částečnou potíž s kvalitou nikdo nenahlásí, protože potíže přičítá zahraničním operátorům.
pav
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 04. črc 2013 20:30:44

Levnější roamingu mimo EU

Příspěvek od pav »

xsouku04 píše:
ddd píše:Jeste tu zonu - 2 nejak poresit
Bohužel je to mimo naše možnosti.
I kdybychom prodávali za stejnou cenu jako nakupujeme, bude to pořád drahé.

Nezbývá než pro zónu 2 a 3 si pořídit buď místní předplacenou simkartu v dané zemi a nebo cestovní simkartu Eurekago s českým číslem.
Napadlo mě, nebylo by to možno vyřešit tak, že pro vnitrostátní hovory by byla GTS a pro roamingové hovory některý z mezinárodních partnerů, který by nabídl zajímavé ceny? Volání u turistických karet je kolem 6 Kč / min u odchozího volání a příchozí volání je zdarma a třeba by Odorik v kombinaci se zahraničním partnerem mohl u hovorů mimo EU nabídnout obdobné ceny.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od xsouku04 »

Teoreticky to jde, regulace EU k tomu směřuje. Nicméně je to tak složité, že se to asi pro odoričích několik tisíc zákazníků nevyplatí dělat.
Co ale nejde nyní, může jít v budoucnu.

Navíc naprostá většina lidí cestuje jen v rámci EU a tam jsou ceny už nyní OK a budou ještě lepší.
jumbo
Příspěvky: 8
Registrován: pát 08. lis 2013 19:39:46

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od jumbo »

Chystají se pro roaming v EU datové balíčky?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Od 1. července 2014 levnější roamingu v EU

Příspěvek od xsouku04 »

jumbo píše:Chystají se pro roaming v EU datové balíčky?
Ano, datové balíčky pro roaming se chystají. Na tohle léto to ale nestihneme.
Odpovědět