Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.11. - 30.11.

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.11. - 30.11.

Příspěvek od megacruiser »

Upozorňujeme zákazníky, že T-Mobile plánuje odstávku části svého systému starající se o manipulaci se SIM kartami virtuálních operátorů.

Odstávka je plánována na období:
sobota 29. 11. 2014 19:00 hod. - neděle 30. 11. 2014 20:00 hod.

Po dobu odstávky nebude možné provádět žádné změny v nastavení Vašich SIM karet (včetně například i aktivace anebo uspání SIM karty). Pokud o nějaké změny SIM karty v našem rozhraní v této době zažádáte, budou provedeny po ukončení odstávky.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.11. - 30.11.

Příspěvek od MaT »

Tak si říkám, nemají ty odstávky nějak často? Poslední jak kdyby byla někdy nedávno (měsíc či dva zpátky)?

A také mi přijdou dost dlouhé. Budou aspoň po té odstávce nějaké užitečné novinky? Třeba konečně nějaká lepší aktivace balíčků s daty? Nebo dokonce nové balíčky?
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.11. - 30.11.

Příspěvek od mobilemanic »

MaT: Souhlasím, tohle je fakt služba za všechny prachy.. Trochu mi to připomíná ZUNO :D
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.11. - 30.11.

Příspěvek od popescu »

Můžete prosím v budoucnu upozorňovat na tyhle výpadky v e-mailu? Už jsem to jednou navrhoval. Nechodím na stránky odoriku tak často a i když chodím, novinky často přeskočím (jak vidíte, tohoto upozorněni si všímám, když už je to dva týdny passé). Mail mě zastihne kdykoliv kdekoliv a pozornost mu věnuji. Určitě bych nebyl sám, kdo by tuhle možnost uvítal.
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.11. - 30.11.

Příspěvek od MaT »

Já jsem taky pro. A nebo ještě lépe - udělejte na to checkbox v nastavení, jestli uživatel takové zprávy o výpadcích chce dostávat nebo ne. Aby se náhodou nenašel někdo, kdo by takové zprávy považoval za obtěžující (já tedy ne, chodí mi dost jiného balastu a zrovna tohle bych uvítal).
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.11. - 30.11.

Příspěvek od JPT »

Mě se zdá, že to tam někde je nebo bylo to zasílání novinek, ale nefunguje to.

EDIT: Teď jsem se díval do nastavení a je to v Nastavení účtu->Uživatelské údaje a jmenuje se to "odebírat novinky emailem:" a na výběr je: Žádné/Obecné/Všechny.

Mám nastavené všechny, ale nikdy mi žádná nedošla.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.11. - 30.11.

Příspěvek od xsouku04 »

JPT píše:Mě se zdá, že to tam někde je nebo bylo to zasílání novinek, ale nefunguje to.

EDIT: Teď jsem se díval do nastavení a je to v Nastavení účtu->Uživatelské údaje a jmenuje se to "odebírat novinky emailem:" a na výběr je: Žádné/Obecné/Všechny.

Mám nastavené všechny, ale nikdy mi žádná nedošla.
Ano je to tak. Jde hlavně o to, že jednou odeslanou zprávu hromadným emailem není dále možné zpřesňovat, doplňovat a opravovat. A pokud se někdo něco zeptá nebo k tomu něco doplní, ostatní to neuvidí. A to bývá často v případě nějakých problémů naprosto zásadní. Lepší tedy je to psát někde do fóra a kdo má zájem se může přihlásit k sledování daného podfóra nebo vlákna - tedy dostane avízo a předmět toho, co ve fóru přibylo, podrobnější ale vždy aktuální informace si přečte na odkaze na fóru.
Možná bychom tedy lidi, co se přihlásili k odebírání novinek emailem, mohli automaticky zaregistrovat k odebírání novinek na fóru ... Co říkáte? A nebo jednoduché instrukce jak to docílit?


Co se týče výpadků manipulace se simkartami. Bohužel je to velmi nepříjemné a mimo naši kontrolu. Nevíme, do jaké míry se to bude opakovat, ale místo, kam tuhle informaci kromě novinek dát, je do podmenu, které pravě manupulaci se simkartami umožňuje. On o tom asi nepotřebuje vědět každý, ale ten, kdo často mění nastavení simkaret, nebo chce měnit nastavení, řekněme týden před a v průběhu odstávky, by o tom vědět měl. Jinak hrozí to, že si aktivuje datový balíček "na víkend", ale on se mu zapne až v neděli večer.
JPT
Příspěvky: 330
Registrován: sob 03. lis 2012 22:21:05

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.11. - 30.11.

Příspěvek od JPT »

Tak by to šlo třeba takto? :

Obsah mejlu:
Máme pro Vás tuto novinku.

Pro více informací nebo diskuzi navštivte tento odkaz http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?nejakecislo

Váš Odorik
Když by byla nějaká zásadní změna, tak by se poslal mej znova. např:

Původní předmět mejlu: Slevňujeme pevné linky
Změna: Slevňujeme pevné linky - změna

Nemuselo by se pořád všechno psát. Stačí třeba jen "Máme pro vás BLF" a už by se nemusely posílat novinky o každém zjištění, ale třeba už pak jen "BLF už opravdu bezchybně funguje" atp.
Fex
Příspěvky: 32
Registrován: úte 07. kvě 2013 20:34:58

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.11. - 30.11.

Příspěvek od Fex »

Před Vánocemi jsem potřeboval převést k Odoriku jedno číslo od TM. V sobotu 20.12. jsem zažádal o přenos a nejbližší možné datum uskutečnění bylo 2.1.2015. To mě tedy opravdu nepříjemně překvapilo, protože ještě několik dnů předtím jsem si osvěžoval, jak se přenos dělá, a udávaná doba přenosu byla 4 pracovní dny.

Že přes svátky taková transakce může trvat déle, to chápu. Ale nechce se mi věřit, že by se o prodloužení doby zpracování nevědělo předem a byl bych býval takovou zásadní informaci docela uvítal.
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 29.11. - 30.11.

Příspěvek od megacruiser »

Dobrý den,
je možné, že termín 2.1. byl zakódován jako nejbližší ve vygenerovaném ČVOP.
Nejkratší možná doba přenosu je datum zadání + čtyři pracovní dny, celkem tedy 5 dní. Vzhledem k často nízké rychlosti zpracování objednávek u našeho partnera není technicky možné povolit zadávání objednávek portací v souladu s tímto termínem až do půlnoci, protože taková objednávka by se zcela jistě nestihla do půlnoci zpracovat a byla by odmítnuta.
V případě čehokoliv ohledně portací mi můžete též psát přímo na kment(zavinac)odorik.cz.
Odpovědět