Informační linky 1180, 1181 a 1188 zdražují

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Infomrančí linky 1180,1181 a 1188 zdražují

Příspěvek od helmut.niederman »

Kristovec píše:Částečně by mohla vypomoci EDB,Evropská databanka,na čísle 14000,tam je minutová sazba nižší.
Tak oni ti operátoři dost začali zvyšovat v poslední době cenu na čísla začínající 14xx, například Telefonika si účtuje 6,05Kč/min ale účtuje se v taktu 120+60 a někteří operátoři si účtují i kolem 10,- Kč/min.
MiroslavPuchalter
Příspěvky: 20
Registrován: stř 20. lis 2013 7:12:16

Re: Infomrančí linky 1180,1181 a 1188 zdražují

Příspěvek od MiroslavPuchalter »

Když se tady probírá ten veřejný telefonní seznam, tak mě napadá:

Když si zvolím u Odorika možnost "Zveřejnit v telefonním seznamu", tak jak dlouho trvá, než se toto číslo objeví ve veřejném telefonním seznamu (např. právě na http://www.1188.cz atd.). Ne, že by to bylo nějak důležité, ale u jednoho z čísel mojí rodiny jsem tuto možnost zvolil někdy v srpnu minulého roku a číslo stále nemůžu najít. Oproti tomu O2 linku, která byla zrušena někdy v listopadu minulého roku, tak tu už v seznamu nevidím.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Infomrančí linky 1180,1181 a 1188 zdražují

Příspěvek od Kristovec »

helmut.niederman píše:
Kristovec píše:Částečně by mohla vypomoci EDB,Evropská databanka,na čísle 14000,tam je minutová sazba nižší.
Tak oni ti operátoři dost začali zvyšovat v poslední době cenu na čísla začínající 14xx, například Telefonika si účtuje 6,05Kč/min ale účtuje se v taktu 120+60 a někteří operátoři si účtují i kolem 10,- Kč/min.
I tady?No,dlouho jsem tam už nevolal.Inu,inflace,po které ČNB tak zoufale touží.Ale zase,10 Kč/min je únosnější,než 32,90.Ale ten rozdíl možná nažene zakázek chtivé firmy do databáze EDB.
xtonda
Příspěvky: 769
Registrován: čtv 08. zář 2011 14:38:19

Re: Infomrančí linky 1180,1181 a 1188 zdražují

Příspěvek od xtonda »

Při snaze zjistit cenu 14 000 z Odorika dostanu chybu Neznámy formát čísla 14000.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Infomrančí linky 1180,1181 a 1188 zdražují

Příspěvek od 5uch »

helmut.niederman píše:Navíc je tu ještě jedna věc, v dnešní době jaksi postrádá smysluplnost jakýkoli telefonní seznam, doby, kdy lidé měli pevné linky a zároveň byly v tlf. seznamu jsou dávno pryč, dneska je doba, kdy lidé si pořizují anonymní SIM karty, nebo vůbec nezveřejňují své osobní údaje v tlf. seznamu.
Nesouhlasím.

a) Pevné linky, VoIP linky i mobilní telef. linky včetně předplacenek soukromých osob mohou být zveřejněné v telef. seznamu osob. Že to řada lidí dnes nevyužívá, je jiná věc. Ale osobně jsem rád, že mám možnost tam dohledat kontakt (protože jsem jej ztratil, dotyčná osoba změnila číslo apod. a jiné rychlé a hlavně garantované spojení nemám).

b) Firmy mohou pevnolinková i mobilní čísla zveřejnit na tom nejlogičtějším místě - ve Zlatých stránkách. Když hledám instalatéra nebo jinou službu, podívám se nejprve tam. Dalo by se to i vygůglit z různých drojů, ale to je právě to, co mne na tom štve - jsou to různé zdroje bez záruky, a musím jich prohledat víc. Navíc zveřejnění telef. čísla a základních údajů o firmě je i ve Zlatých stránkách zdarma, tak proč to nevyužít?
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Infomrančí linky 1180,1181 a 1188 zdražují

Příspěvek od MaT »

No nevím, já na ty Zlaté stránky nějak v průběhu času úplně zanevřel. Na hledání firem používám katalog firmy.seznam.cz (resp. firmy.cz) a jsem s tím celkem spokojený. Seznam na to má lidi, co tohle udržují. Obvolávají ty firmy a ověřují, jestli údaje platí. I moje podnikatelské aktivity se tam tak nějak "dostaly samy" aniž bych já se tam nějak aktivně registroval. Základní zápis je tam taky zdarma.

Neříkám, že to tak bude u všech firem - ale prostě mám takovou zkušenost. A vůbec bych se nedivil, kdyby na to udržování měl Seznam alokováno víc lidí než Mediatel...
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Infomrančí linky 1180,1181 a 1188 zdražují

Příspěvek od megacruiser »

MiroslavPuchalter píše:Když se tady probírá ten veřejný telefonní seznam, tak mě napadá:

Když si zvolím u Odorika možnost "Zveřejnit v telefonním seznamu", tak jak dlouho trvá, než se toto číslo objeví ve veřejném telefonním seznamu (např. právě na http://www.1188.cz atd.). Ne, že by to bylo nějak důležité, ale u jednoho z čísel mojí rodiny jsem tuto možnost zvolil někdy v srpnu minulého roku a číslo stále nemůžu najít. Oproti tomu O2 linku, která byla zrušena někdy v listopadu minulého roku, tak tu už v seznamu nevidím.
Dobrý den,
momentálně stále ještě pracujeme na změnách systému pro exporty dat do seznamu 1188. Kvůli náročnosti na importovaná data nelze použít systém pro Zlaté stránky. Omlouváme se za zdržení, předpokládáme dokončení maximálně v řádu týdnů.
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Infomrančí linky 1180,1181 a 1188 zdražují

Příspěvek od Largon »

xtonda píše:Při snaze zjistit cenu 14 000 z Odorika dostanu chybu Neznámy formát čísla 14000.
Díky za report. Opravili jsme jak překlep v chybové hlášce, tak i to samotné vyhledání.
Odpovědět