Planovaná odstávka manipulace se SIM 24.1. - 25.1.

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
megacruiser
Administrátor
Příspěvky: 244
Registrován: stř 13. říj 2010 15:09:09
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Planovaná odstávka manipulace se SIM 24.1. - 25.1.

Příspěvek od megacruiser »

Upozorňujeme zákazníky, že T-Mobile plánuje odstávku části svého systému starající se o manipulaci se SIM kartami virtuálních operátorů.

Odstávka je plánována na období:
sobota 24. 1. 2015 19:00 hod. - neděle 25. 1. 2015 21:00 hod.

Po dobu odstávky nebude možné provádět žádné změny v nastavení Vašich SIM karet (včetně například i aktivace anebo uspání SIM karty). Pokud o nějaké změny SIM karty v našem rozhraní v této době zažádáte, budou provedeny po ukončení odstávky.

Nyní se upozornění zobrazují také přímo v nastavení SIM karet:
Obrázek
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 24.1. - 25.1.

Příspěvek od MaT »

Skvělý. Já zrovna dneska vyčerpal 150 MB v datovém balíčku. Mimochodem - chválím, že už chodí SMSky s upozorněním. Byť asi s nějakým zpožděním. A ještě s větším zpožděním pak přišla SMSka o tom, že jsem si aktivoval další balíček (přišlo mi to jak hodina nebo ještě víc). Ale kdyby mi ten balíček došel zítra večer nebo třeba v neděli, tak si prostě nový asi nezaktivuji...

Tohle už jsem v minulosti zažil - je fakt, že tyhle výpadky jsou u T-Mobile docela často - počítám tak jednou za dva měsíce. Takže když to vyjde někdy pěkně v půlce měsíce (nebo spíš ve dvou třetinách) - když mi zrovna dochází data, tak z toho vůbec nadšený nejsem...

Kéž by byla možnost nastavit tu automatickou obnovu. A nebo jsem tedy aspoň zvědavý na ty nové balíčky... Pro mě akorát by asi bylo těch 250-300 MB. Možná 500 MB bylo také fajn, ale nesmělo by to být moc drahé (třeba 200 Kč už by mi za to přišlo docela dost). No nic, uvidíme...
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 24.1. - 25.1.

Příspěvek od alfi »

Ona by ani ta automatická obnova nepomohla - když bude inicovaná Odorikem, stejně TM ten požadavek na obnovu podrží do konce odstávky. A že by to v TM obnovovali sami (a nehlídali přitom kredit uživatele) není moc reálné.. Aneb daň za změny v příliš komplexní aplikaci..
popescu
Příspěvky: 74
Registrován: stř 05. úno 2014 16:35:34

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 24.1. - 25.1.

Příspěvek od popescu »

Prosím, budou někdy konečně zavedeny emailové notifikace na podobné události? Upozorňoval jsem na to už několikrát a stále ticho po pěšině. Všichni nechodí na forum ani na web Odoriku tak často, aby to stihli včas zaznamenat. Zveřejnili jste tuhle odstávku předevčírem. Opravdu nejsem schopen sledovat web každý druhý den. Jedu za dvě hodiny na služební cestu, zbývá mi 20 MB FUP a budu potřebovat ve vlaku intenzivně využít připojení. Šel jsem si aktivovat velký 1GB balíček. Smůla. Jsem odsouzen k tomu, aby mi po 20 MB klesla rychlost na nepoužitelno. Kdyby mi došel mail, i s tím relativně malým předstihem jsem si to mohl všechno v klidu zařídit. Takhle nemám na vybranou. Tohle mě opravdu naštvalo.
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 24.1. - 25.1.

Příspěvek od mobilemanic »

Souhlasím. No já tipuji, že se to Odorik nedozvěděl o moc dřív... Žádám odpovědnou osobu Odoriku, ať zadupe na T-M, ať jdou s tímhle do haj**u. Tohle fakt není normální chování !!! :-/

Já osobně jsem si toho všiml náhodou a jen se štěstím jsem aktivoval balíček už v pátek...
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 24.1. - 25.1.

Příspěvek od MaT »

Já jsem také pro lepší informovanost. Mailů mi stejně chodí spousta, tenhle by byl i užitečný. Mně občas přijde, že třeba někteří ISP nebo operátoři byť by měli možnost všechny zákazníky informovat, tak stojí před dilematem: Buď je informovat a tím dát najevo, že vůbec nějaký výpadek je (a když je to každý měsíc, tak proč to lidem vůbec říkat - ještě si na nás budou ukazovat prstem, jak často ty výpadky máme), nebo neinformovat - a spoléhat na to, že třeba 98 % klientů si žádného výpadku ani nevšimne...

Byl bych opravdu pro větší informovanost. V rozhraní navíc může být možnost tyhle upozornění vypnout a pak nemůže nikdo nic namítat - když ho to nezajímá, vypne si to (nebo dát default vypnuto a kdo to chce, ať si to zapne). Navíc Odorik má tu výhodu, že tyhle výpadky tu nejsou kvůli němu - takže to tak klidně může napsat i do těch mailů: "Kvůli tomu blbému T-Mobile je tu zase další výpadek" Uživatelé se pak nebudou zlobit na Odorika, ale na T-Mobile. :-)
mobilemanic
Příspěvky: 486
Registrován: čtv 10. říj 2013 10:20:15

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 24.1. - 25.1.

Příspěvek od mobilemanic »

MaT: uživatelé se budou zlobit na Odorika, že ještě stále neudělal Vodafon... :-)
MaT
Příspěvky: 364
Registrován: pát 29. bře 2013 14:35:14

Re: Planovaná odstávka manipulace se SIM 24.1. - 25.1.

Příspěvek od MaT »

To je také fakt. Zmínky o tom se poprvé objevily už dávno a zatím se v této věci nic neděje (alespoň ne viditelně pro nás uživatele)... :-)
Odpovědět