Recenze USB adaptérů a sluchátek z dealextreme

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 7953
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Recenze USB adaptérů a sluchátek z dealextreme

Příspěvek od xsouku04 »

Objednal jsem si dne 15.10.2011 v eshopu http://www.dealextreme.com/, zboží mi došlo poštou 7.11.2011.
Platil jsem internetovou kreditní kartou Mastercard. Nevím přesně jak je to možné, ale poštovné do ČR je zdarma. Dojde vám trošku tlustší doporučenej dopis.
Každému mohu doporučit USB zvukovou kartu uvedenou jako třetí v pořadí (dole ta černá). Ony bezdrátové sluchátka nebo USB zvuková karta za 2 dolary bych doporučil spíše jen těm co se nebojí experimentovat.


Rapoo H8000 2.4GHz USB Rechargeable Wireless Headphone with Microphone (Black)
Obrázek
http://www.dealextreme.com/p/rapoo-h800 ... lack-80043
Cena $40.50
Jedná se o USB bezdrátová sluchátka. Jsou lehká, a zdá se odolná. Vytkl bych jím fakt že je trochu slyšet šum nebo spíše jemný brukot.
Mají neomezený dosah po bytě a je možné s nimi volat pomocí programu twinkle (Linux), skype nebo Odorik.exe.
Fungují bez instalování ovladače ve Windows i Linuxu. V Linuxu nechtějí fungovat všechny aplikace, např. flashplayer odmítá hrát. Nicméně skype a twinkle fungují bez problémů. Na dálku je možné měnit hlasitost. Zvuk se šíří na frekvenci 2,4 GHz podobně jako Wifi. Do počítače se zapojí vysílač. Sluchátka pak fungují kdekoli v bytě. Sluchátka je možné dobíjet zasunutím do USB.

Virtual 5.1-Surround USB 2.0 External Sound Card
Obrázek
http://www.dealextreme.com/p/virtual-5- ... card-22475
cena $2.14
Tentokrát se poštěstilo a všechny 3 objednaný kusy fungují dobře, bez ovladače jak pod Windows tak pod Linuxem. Kvalitní je jak poslech tak mikrofon. (V předešlé objednávce jsem kápnul na nějakou špatnou sérii a mikrofon nebyl kvalitní)
Připojte do USB bez prodlužky. Minule jsem udělal tu chybu, že jsem zařízení testoval přes usb prodlužku, abych se nemusel zohýbat k počítači, ale za potíže pak mohla prodlužka nikoli samotné zařízení.

Virtual 7.1 Channel USB 2.0 Audio Adapter Sound Card - Black
Obrázek
http://www.dealextreme.com/p/virtual-7- ... lack-41290
Cena $ 6,05
K tomuto adaptéru je možné připojit dvoje sluchátka s mikrofonem zároveň. A nebo sluchátka s mikrofonem a navíc reproduktory.
Subjektivně velmi kvalitní zvuk i mikrofon. Hlavně kvalita mikrofonu je o poznání lepší než u naprosté většiny integrovaných zvukových karet. Má o poznání lepší zvuk a kvalitu vstupu pro mikrofon než výše uvedené zařízení za 2 dolary.

Pokud máte potíže s integrovanou zvukovou kartou, doporučil bych Virtual 7.1 Channel USB 2.0 Audio Adapter Sound Card - Black tedy tohle zařízení na obrázku. Zařízení funguje bez instalace ovladače jak pod Windows, tak pod Linuxem.
Je tedy možné jej velmi snadno přenášet z počítače na počítač.
Za cca 120 Kč včetně poštovného je to velmi dobrý poměr cena/kvalita. Poštovné do ČR je zdarma.
S dealextreme nejsme nijak spříznění a za jejich zboží nijak neručíme. Zajímavé ale je že některé položky, zvláště co se USB zvukových karet týče jsou až pětinásobně levnější než kolik dáte za obdobné zboží v ČR. Jaké USB zvukové karty se nabízí v ČR se můžete podívat třeba zde.
Co se týče objednávek z dealextreme, jelikož se jedná o opravdu drobné položky a nízké ceny, běžně nikdo nenaúčtuje ani DPH a ani clo. (pokud kupujete na firmu a jste plátce musíte DPH přiznat sám, ale vzápětí si ho zase odečtete )
Máte-li nějaké dotazy, rád zodpovím, pokud budu vědět.
Odpovědět