Potíže s doručováním sms zpráv

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
raduz
Příspěvky: 16
Registrován: stř 31. črc 2013 10:23:49

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od raduz »

Šlo by teoreticky nastavit, aby se jako odesílatel zobrazovalo geografické číslo? A dále, pokud na sms někdo v sms odpoví, aby nečetla plechová huba, ale dorazilo VŽDY jako faxová zpráva, když už to tedy nejde jinak? Máme na čísle Asterisk s IVR který se přepne i na fax pokud někdo na druhé straně "zapípá". Nicméně kdo, resp. co rozhoduje, zda přečte vzkaz plechová huba, nebo zda se to pošle jako fax, automat O2? Pokud je to automat který nejde nastavit a jen poslouchá jestli se ozve fax, tak by to asi řešilo jedině faxové číslo, že? V tom případě ale má zase případný volající smůlu.
Čistě ze zvědavosti: Mě není jasné, proč příchozí sms na geografická nebo nomandická čísla umístěná u vás "tečou" přes plechovou hubu O2 a nejsou doručeny v nějaké standardizované podobě přímo vám? To by pak bylo jiné kafe...
kejikl
Příspěvky: 28
Registrován: pon 16. zář 2013 19:59:36

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od kejikl »

Přešel jsem se dvěma SIM od t-mobile k odoriku. Zvykl jsem si na webový oskárek http://m.mobilecity.cz/ Ten teď už nefunguje.
Zeptám se, je nějaká možnost posílání SMS z netu na SIM odorik? (Pomiňme SMS za 1Kč z vašich stránek. To je levnější to nadatlovat na mobilu.)
Děkuji.
Uživatelský avatar
TKlf
Příspěvky: 117
Registrován: ned 16. pro 2012 1:05:17

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od TKlf »

Myslim, ze to melo znit jinak, protoze Oskarek funguje dal a funguje i na tom odkazu co si sem dal, ale nefunguje na virtualni operatory, protoze nemaji webove sms brany ... To jen abychom predesli panice, ze Oskarek nejde :lol:
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od xsouku04 »

Bohužel nejde to, protože my musíme za každou sms platit plnou cenu.
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od tonda »

Chtěl jsem využít Odorik pro posílání SMS do zahraničí (Rusko) jako alternativu proti mému tarifu, kde aktuální cenu mám 5Kč/SMS.

Mám ruské tel. číslo v roamingu. Zkusil jsem:
  • SMS identifikované mým mobilem. Status NOT_DELIVERED a nedoručeno. (call id 75286112)
  • SMS identifikovanou 5517. Dostal jsem hlášku "Není možné odeslat SMS na dané číslo s odesílatelem nastaveným na 5517."
  • SMS identifikovanou Odorik.cz. Status NOT_DELIVERED a nedoručeno. (call id 75462538)
Můžete se na to prosím podívat nebo zahraničí není podporováno?
Uživatelský avatar
Largon
Příspěvky: 448
Registrován: pon 07. lis 2011 10:14:09

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od Largon »

Dobrý den,
mělo by to fungovat. Zkoušeli jsme HLR lookup daného čísla a vrací se nám chyba INVALID_DESTINATION_ADDRESS. Jinak SMS na to číslo chodí? Kolega tam zkusil poslat nějakou z Vodafone, dorazila?
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od tonda »

Largon píše:Dobrý den,
mělo by to fungovat. Zkoušeli jsme HLR lookup daného čísla a vrací se nám chyba INVALID_DESTINATION_ADDRESS. Jinak SMS na to číslo chodí? Kolega tam zkusil poslat nějakou z Vodafone, dorazila?
Tel. byl celý den zapnutý. Doručena SMS "Test" od +420 608 424 xxx. (Nokia ještě zobrazuje Message centre: +420608005684). Byl ale v roamingu zrovna u Vodafone, tak nevím, jestli to nehraje roli. SMS na něj chodí (alespoň ty reklamní od ruského operátora).

Přeregistroval jsem ho od Vodafone k T-mobile. SMS z webu byla doručena, ale z čísla +79026515417 (Message centre: +79023708581). Odesílána byla s číslem mým. (call id 75613611)

Závěr:
1) problém s doručováním v roamingu. Něco specifického mezi Vodafone a ruským MTS. Na webu je korektně vidět, že není doručeno. Jde o okrajový případ.
2) nepřenáší se identifikace čísla odesílajícího. S tím umíte prosím něco udělat?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od xsouku04 »

Poslal jsem sms znovu z Vodafone, jestli uvidíte moje číslo, když jste nyní přihlášen do T-mobile.
Bohužel velkoobchod s sms zprávami dělají obecně ne příliš spolehlivé a dobře fungující, špatně komunikující firmy. Když se k tomu přidá ještě případný roaming nebo šlendrián samotných operátorů a občas nějaké ty falešné poplachy (např. přeplňená schránka na příchozí sms), dost špatně se to řeší.
Asi ty smsky někdo doručuje v Rusku přes gsm bránu, proto je jako odesilatel to ruské číslo.
tonda
Příspěvky: 53
Registrován: úte 19. bře 2013 22:03:29

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od tonda »

Telefon byl celý den přihlášen k TMobile a SMS dorazila také ("Test2 odesilam zase zvodafone") z čísla +420 608 424 xxx, Message centre +420 608 005 686.

Je to mrzuté, vetšina lidí již má GoogleTalk/Hangout/Whatsup/Viber/..., ale ta skupina, se kterou se takto komunikovat nedá, nikdy nepochopí, proč jim SMS přijde z jiného čísla a budou na ni odpovídat. Myslel jsem si, že je to specialita ČR a našich operátorů, kteří SMS v některých případech zahazují, ale očividně váš partner doručuje SMS jiným kanálem než běžní operátoři.

Děkuji moc za váš čas, asi vám ale nevygeneruji takový objem SMS, aby to mělo smysl dále řešit.

Nemáte prosím tip na jinou (třebas i zahraniční) službu, která doručuje SMS stejně spolehlivě jako operátoři, když SMS nacvakám na mobilu, a má možnost identifikovat se svým českým mobilním číslem?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8160
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potíže s doručováním sms zpráv

Příspěvek od xsouku04 »

tonda píše:Telefon byl celý den přihlášen k TMobile a SMS dorazila také ("Test2 odesilam zase zvodafone") z čísla +420 608 424 xxx, Message centre +420 608 005 686.

Je to mrzuté, vetšina lidí již má GoogleTalk/Hangout/Whatsup/Viber/..., ale ta skupina, se kterou se takto komunikovat nedá, nikdy nepochopí, proč jim SMS přijde z jiného čísla a budou na ni odpovídat. Myslel jsem si, že je to specialita ČR a našich operátorů, kteří SMS v některých případech zahazují, ale očividně váš partner doručuje SMS jiným kanálem než běžní operátoři.

Děkuji moc za váš čas, asi vám ale nevygeneruji takový objem SMS, aby to mělo smysl dále řešit.

Nemáte prosím tip na jinou (třebas i zahraniční) službu, která doručuje SMS stejně spolehlivě jako operátoři, když SMS nacvakám na mobilu, a má možnost identifikovat se svým českým mobilním číslem?
Kdybychom o někom, kdo to dělá stejně spolehlivě, věděli, nakupovali bychom od něj. Zkusím to špatné číslo urgovat u našeho dodavatele. Ale jak píši, je to špatně fungující firma jako většina, co dělají obchod s SMS zprávami.

Je ale pravda, že pokud by to mělo být za podobnou cenu jako stojí odeslání přímo z mobilu, už by o to zase nebyl zájem.

Tak jsem jim zaslal email se stížností, i když to ale opraví, nelze se 100% říci, že to zůstane dobře funkční navždy.
Pravděpodobně je rozdíl v ceně. Pokud by chtěli, aby se zobrazovalo opravdové číslo odesilatele, je to dražší, takže se snaží šetřit tím, že to zasílají přes nějaké bránaře.
Odpovědět