Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od xsouku04 »

Nyní je možné volat uživatelům služby Telegram. Stačí vytočit jejich číslo, pod kterým jsou tam zaregistrováni u Telegramu, s předčíslím *05. Tedy např. *05608424631 nebo *0500420608424631. Volat je možné i Telegram jméno pomocí *05Jmeno. Volat je možné i obráceně z Telegramu na Odorik a pak i placeně kamkoli dále. Stačí si přidat kontakt s Telegram jménem @Odorikcz a číslem +420799799199.
To můžete provést též kliknutím na https://t.me/Odorikcz . Po zavolání budete vyzvání k zadání PINU, který můžete poslat po chatu v jedné zprávě včetně ukončujícího znaku # na konci. Volané číslo můžete také poslat po chatu. Abyste nemuseli zadávat PIN, přidejte si číslo, z kterého chcete volat bez zadávání pinu do menu "Průvodce nastavení"->"Volání z telefonního automatu/pevné linky nebo programu Skype" jako Volání bez zadávání PINu.

Pokud máte problém s příjmem SIP hovorů na mobilu, Telegram by mohl být řešení, protože příchozí hovory fungují spolehlivě. Hovor vždy přijde od uživatele Odorikcz, ale skutečné volající číslo předáme během zvonění po chatu.

Obrázek

Češtinu si můžete doinstalovat do aplikace Telegram kliknutím na tento odkaz: https://t.me/setlanguage/cs-beta

Pracujeme na vytvoření Telegram bota, který umožní zobrazovat kredit, objednávat zpětné volání, zobrazí historii hovorů či dovolí nakupování datových balíčků. Telegram bot se zdá být jednodušší a lépe udržovatelná varianta v porovnání s vlastní aplikací nebo i speciálním webem pro mobilní telefony.

Pro registraci na Telegram potřebujete prozradit vaše mobilní číslo a přečíst kód v SMS. Přístup k vašim kontaktům aplikaci není nutné udělit, i když výhoda je zjevná, hned víte s kým můžete komunikovat přes Telegram.

Proč Telegram? Telegram je služba podobní Signálu. Má opensource klienty stejně jako Signál, ale na rozdíl od Signal nemá opensource serverovou část. Nabízí více možností než Signal. Zde je ukázka, jak lze pomocí aplikace Telegram ovládat světla v děckem pokoji. https://www.youtube.com/watch?v=-IC-Z78 ... BrianLough Zbývá už jen doufat, že Telegram nekoupí nějaká velká hloupá firma, jak se to stalo u Skype.
Uživatelský avatar
michaels
Příspěvky: 143
Registrován: sob 18. led 2014 13:41:32

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od michaels »

Tak jsem zkoušel příchozí provoz z Odoriku na Telegram a při hovoru je tam více jak 1sec zpoždění, než zvuk dorazí .... to se mi zdá už dost na to, aby si lidé skákali do řeči ... :(
Zkusil jsem si dát *05xxxxxxxxx jako paralelní vyzvánění k číslu a to ještě asi nefunguje..
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
opravil jsem paralelní vyzvánění.

Diky za nahlaseni a test.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od xsouku04 »

michaels píše:Tak jsem zkoušel příchozí provoz z Odoriku na Telegram a při hovoru je tam více jak 1sec zpoždění, než zvuk dorazí .... to se mi zdá už dost na to, aby si lidé skákali do řeči ... :(
No vypadá to, že cca půl vteřiny zpoždění udělá náš Asterisk a další půl vteřiny udělá síť Telegram a dohromady je to už otravné. Pokusíme se redukovat tu část u nás. V případě, že by VoIP telefon podporoval kodek opus, je teoreticky možné, aby šel hovor napřímo do Telegramu jen s jedinou zastávkou u nás.
Kristovec
Příspěvky: 1526
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od Kristovec »

Výborná zpráva,podívám se na to.
Ukrajinský OP lifecell má aplikaci BiP, která jednu část cesty spojí přes internet,a z ústředny pak už klasicky. To imožní volat ze zahraničí za desítky haléřů za minutu.
Já jsem si ještě tam na UA musel dát do mobilu MizuDroid,callback na UA číslo je trochu nákladnější,rád tedy vyzkouším i ten Telegram.

Funguje to!
Josef
Příspěvky: 8
Registrován: sob 25. črc 2020 9:13:29

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od Josef »

Pro Odorik:
Máte tam chybu, že když mi někdo volá na Telegram, tak mi váš chat bot napíše moje číslo namísto čísla volajícího.

Pro všechny:
Operátor MTX Connect, má Telegram zdarma a dokonce jde z něj volat a přijímat hovory přes Odorik (tedy zkrz ten Telegram): https://www.mtxc.eu/en/pricing.html
V případě eSim, která stojí pouze euro, tak je tedy možné volat za Odorik ceny ve velké části světa: https://www.mtxc.eu/en/coverage.html
eSim si můžete zakoupit zde: https://www.mtxc.eu/en/
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od kovik »

Dobry den,
chat opraven. Diky

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
Luk_Ass
Příspěvky: 9
Registrován: pát 21. črc 2017 19:57:24

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od Luk_Ass »

Pridal jsem si odorikcz na telegramu a zadal moje cislo na "Volání z telefonního automatu / pevné linky v ČR". Odchozi ohvor mi fungoval, ale pri prichozim hovoru mi odorikcz na telegramu nezvoni. Co muze byt duvodem?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od kovik »

Luk_Ass píše:Pridal jsem si odorikcz na telegramu a zadal moje cislo na "Volání z telefonního automatu / pevné linky v ČR". Odchozi ohvor mi fungoval, ale pri prichozim hovoru mi odorikcz na telegramu nezvoni. Co muze byt duvodem?
Poslete mi cislo, co jste vytacel, na kovarik@odorik.cz, podivam se.

Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
GeBu
Příspěvky: 553
Registrován: sob 12. úno 2011 23:14:28

Re: Volání přes Telegram jako lepší náhrada za končící Skype

Příspěvek od GeBu »

Je dost obtížné se na Telegram dovolat. Hlásí mi to "Volané číslo není v tuto chvíli dostupné."
Podobně i v Telegramu je obtížné kontakt vytočit. Nebere to.
Odpovědět