Volání a SMS po ČR zcela zdarma !

Místo pro služby, které lze dobře kombinovat se službami Odorik.cz .
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Volání a SMS po ČR zcela zdarma !

Příspěvek od Kristovec »

Stačí vzít svou Vodafone.cz SIMku a jet na Ukrajinu. Nic víc.
V pondělí jedu do Oděsy,tak jsem se díval, kvůli příchozím hovorům,na ceny. Mám Vodafone kartu 30. A na webu operátora jsem uviděl oranžově zvýrazněné upozornění, že až do odvolání je volání i SMS po Ukrajině i z ní do ČR i všechny příchozí hovory ZCELA ZDARMA ! Tedy - žádný balíček či speciální tarif ! Volal jsem i operátorovi, ten mi to potvrdil. Takže, máte li chuť pořádně si zatelefonovat, pojeďte se mnou, a můžete si třeba udělat levnou dovolenou v Zakarpatí a , kdo nepoužívá neomezený CZ tarif, i neomezeně telefonovat po dvou zemích.
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Re: Volání a SMS po ČR zcela zdarma !

Příspěvek od mymartin »

Škoda že dopravu na Ukrajinu Vodafone hradit nebude.
Pokud mě vezmete vozem nemyslím o podlahu ale autem či jiným dopravním prostředkem který má funkční motor
a zajistíte mě hotel včetně veškeré stravy a dalších nákladů na váš účet či najdete jiného sponzora
mám zájem si z Ukrajiny zavolat či vyzkoušet kolik TB dat dokáži přenést :lol: :lol: :lol:
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání a SMS po ČR zcela zdarma !

Příspěvek od Kristovec »

Dat se to asi netýká,to nevím, já mám data od lifecell.ua , tam neomezeně a tady 40 GB za 250 UAH - 155 CZK.
A cesta - pěšky je to zcela zdarma ;)
mymartin
Příspěvky: 151
Registrován: čtv 11. úno 2016 22:36:45

Re: Volání a SMS po ČR zcela zdarma !

Příspěvek od mymartin »

Není jednoduší si pořídit ESIM ale nevím jestli si mohu ESIM registrovat v zahraničí?
Máte nějakou zkušenost z Ukrajinskou ESIM?
Co jsem tak zjistil tak ESIM mají speciální tarify které jsou dražší než na normální SIM kartě což je docela zajímavé.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Volání a SMS po ČR zcela zdarma !

Příspěvek od alfi »

Kristovec píše: sob 25. bře 2023 16:37:17 Stačí vzít svou Vodafone.cz SIMku a jet na Ukrajinu. Nic víc.
www.vodafone.cz píše:Pokud jste s českým číslem přímo na Ukrajině, máte zde volání a SMS na česká a ukrajinská čísla včetně příchozích hovorů do odvolání zdarma.
To platilo (už) loni touhle dobou - a dost možná platí pořád? :-)
mymartin píše: ned 26. bře 2023 21:55:45 Máte nějakou zkušenost z Ukrajinskou ESIM?
Co jsem tak zjistil tak ESIM mají speciální tarify které jsou dražší než na normální SIM kartě což je docela zajímavé.
eSIM jsou tak trochu dva druhy - jednu prodávají agregátoři pro turisty a jsou výrazně dražší. Potom některý domácí operátor nabízí eSIM pro úplně každý svůj tarif, tj. stačí si vybrat ten správný. V Ukrajině to zdá se umí Kyivstar a Lifecell (https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Ukraine) :)
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání a SMS po ČR zcela zdarma !

Příspěvek od Kristovec »

Mám eSIM operátora lifecell.ua a v ČR s ní datuji úplně normálně - Nokia G60. Ale na hovory v roamu není vhodná, to radeji nabídku Kyivstar.ua .
Od toho lifecell.ua mám 40 GB za 250 UAH = 155 CZK.
Dnes ráno jsem dorazil do Užhorodu,a s Vodafone Kartou 30 volám i píšu po Ukrajině i odtud do ČR naprosto zdarma,skutečně to tak je.
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Volání a SMS po ČR zcela zdarma !

Příspěvek od alfi »

Kristovec píše: úte 28. bře 2023 12:19:04 Od toho lifecell.ua mám 40 GB za 250 UAH = 155 CZK.
Těch 40GB je ale jen v domácí síti, nebo to za tuhle cenu nabízí i v EU roamingu? (velkoobchodní náklad je pořád cca 1 EUR/GB, teda pokud nedostali nějakou slevu za válečný stav)
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání a SMS po ČR zcela zdarma !

Příspěvek od Kristovec »

To je v EU,v domácí síti je 50 GB plnou rychlostí,a pak asi 1 Mbps neomezeně. A kromě toho 3 000 minut na všechny sítě,ovšem zatím nikoli v roamu, jen na Ukrajině, 100 SMS a 50 minut z UA do 1.a 2.skupiny zemí.
Služba Plus za 100 UAH = 61 CZK dodá dalších 50 GB doma,ale už nikoli v roamu, a 2 000 minut po UA.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání a SMS po ČR zcela zdarma !

Příspěvek od Kristovec »

UA OPové mají zvláštní službu,kterou my asi postrádáme : Když vyčerpáte tarifní balíčky , nebo jen některé, můžete si v appce zapnout okamžité obnovení tarifu, celého,za celý paušál, ještě před vypršením 28denního obnovovacího cyklu. Druhá služba - Rok bez abonplaty , tedy pokud se pro ni rozhodnete, zaplatíte 12 28denních balíčků naráz, a za to bývá 10 až 15% sleva. Tedy nikoli 12 x 250 nýbrž 12 x asi 215 UAH.
Další možnost, jak ušetřit je MNP . To mám i já, ten tarif Platinum life stojí totiž 450 UAH - asi 300 CZK, ale já jsem k lifecellu přenesl číslo od Kyivstar a tak ho mám jakožto MNP zákazník za 250 UAH = 155 CZK.
Kristovec
Příspěvky: 1527
Registrován: ned 07. srp 2011 18:03:28

Re: Volání a SMS po ČR zcela zdarma !

Příspěvek od Kristovec »

Právě jsem proměřil rychlost lifecell.ua 4G zde b Užhorodu : 15/12 Mbps :cry:
ČTÚ Net
Odpovědět