Rychlost

Zkušenosti a potíže s odesíláním sms z webu Odorik.cz nebo přes API.
Odpovědět
Uživatelský avatar
peekaa
Příspěvky: 109
Registrován: stř 08. srp 2012 16:35:05

Rychlost

Příspěvek od peekaa »

Mám v jedné lince v účtu nastaveno přeposílání textových zpráv mailem na mailovou adresu. Problém je, že to dost dlouho trvá. Existuje třeba nějaká běžná mailová doména, kde bych si mohl založit účet, kam chodí maily se sms v řádu sekund? Děkuji.
pe.havel
Příspěvky: 135
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Rychlost

Příspěvek od pe.havel »

Pokud chápu dotaz správně, tak problém není v pomalosti doručení e-mailu, ale ve službě, která SMS na pevnou linku převádí. Je to celkem komplikované a závislé na jednom dodavateli (řeší se to v jiných vláknech, klíčové slovo "Materna"). Řešení to prakticky žádné nemá.
Ve zkratce jde o to, že SMS na čísla pevných linek všichni operátoři směřují do O2 a to do firmy Materna (nově Comverga) (tuším na Slovensko), ta to převede na hlasovou formu a zkusí zavolat na číslo příjemce, ten to zvedne a pokud na začátku uslyší FAXovou komunikaci, pošle SMS jako FAX, jinak přehraje hlasově automatem (většina). Odorik je výjimečný v tom, že umožňuje zachytávat hovory s SMS (tuším podle čísla volajícího) a emuluje FAX na příjmu, vyslechne FAX, ten pak převede na PDF a pošle e-mailem. Proto trvá tak dlouho (desítky sekund), než se SMS zpracuje a pošle mailem. Navíc, zpracování zpráv Maternou probíhá pouze v denní dobu, noční SMS jsou obslouženy až ráno (aktuálně se řeší obejití faxu, viz http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=16&t=4992 ).
Snad jsem to popsal dobře, kdyžtak mě někdo opravte.
Naposledy upravil(a) pe.havel dne úte 13. pro 2022 8:11:04, celkem upraveno 1 x.
jadu
Příspěvky: 115
Registrován: pon 09. úno 2015 13:35:30

Re: Rychlost

Příspěvek od jadu »

Moje zkušenost s rychlostí doručení SMS v PDF je taková, že někdy přijde v řádu sekund až minut, což je pro mne OK, někdy to ale trvá hodiny (i přes den) a to je pak problém.
pali
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 08. srp 2019 20:20:55

Re: Rychlost

Příspěvek od pali »

pe.havel to napísal v podstate správne. Materna je ale česká firma, na Slovensko by to preposielať nemali (aspoň dúfam :D). A ako pozerám, tak sa už premenovala na Comverga.

Pri FAXe je ešte problém ten, že sa posiela veľká bitmapa A4 modulovaná vo zvuku aktívneho telefónneho hovoru, to trvá asi minútu a pri výpadku sa nový pokus vykoná až o hodinu. Opakované pokusy o doručenie teda poriadne oddialia prijatie SMSky.

Treba rátať s tým, že je to nestabilná a pomalá služba. Ale buďme radi aspoň za to, pre mňa je to stále užitočná služba.
pe.havel
Příspěvky: 135
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Rychlost

Příspěvek od pe.havel »

pali píše: úte 13. pro 2022 0:24:52 Materna je ale česká firma, na Slovensko by to preposielať nemali (aspoň dúfam :D). A ako pozerám, tak sa už premenovala na Comverga.
Nechápu, proč je mám spojené se Slovenskem :) Díky za upozornění, příspěvek jsem opravil.
Odpovědět