Android aplikace, která umožní přes API odesílat "neomezeně" SMS.

Můžete využít jen část a nebo všechny služby co Odorik.cz nabízí přímo z Vašeho telefonu ?
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 7791
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Android aplikace, která umožní přes API odesílat "neomezeně" SMS.

Příspěvek od xsouku04 »

Aby mobilní operátoři dovolili odesílat a přijímat přes API a dovolili tak zpracování SMS více jak jednou osobou, je docela problém.
Pokud je třeba se zákazníkem komunikovat nejen hovory, ale i SMS, nezbývá než SMS přijímat a odesílat pomocí SIM.

Obvyklé řešení je dát SIM do brány. Je to ale škoda, protože by měl na komunikaci stačit běžný android jen se speciální aplikací.
Výhoda je, že by onen "neomezený tarif" bylo možné příležitostně použít i pro odchozí hovory a historie SMS by zůstávala i na mobilním telefonu. V případě nouze je možné zrušit přesměrování a příchozí hovory zpracovávat ručně jedním člověkem.

Problém je jen v tom, že takovou aplikaci, co by byla zdarma, nebo za rozumný jednorázový poplatek, nemohu najít. Prodávat takové aplikace je totiž zjevně velmi dobrý bussiness. Navíc google nemá takové použití rád a dělá takovým aplikacím obstrukce kvůli "bezpečnosti".

Co jsem zatím našel:

https://www.smsvio.cz/ - placená česká aplikace. Cca 2000 Kč rok
https://httpsms.com/ - do 200 SMS/měsíc zdarma, pak cca 6 USD/měsíc ale jen max 3000 SMS.
http://smssync.ushahidi.com/ - je zdarma a řeší, zdá se, jen příchozí SMS ne odchozí.
AirDorid aplikace - umožnuje na dálku přístup do mobilu včetně čtení a posílání SMS. Jestli je možnost api, nevím, ale pro někoho by to mohlo být řešení. Nevím, jestli je možné nějakému uživatelskému jménu zakázat třeba přístup k fotkám.
Využít projekt termux, který obsahuje linuxové nástroje a programy včetně API propojení na Android, pomocí kterého je možné odeslat nebo přečíst sms. Nutné je ale použít verzi staženo s f-droid.org, google donutil vývojáře, aby u verze na google play api znefunkčnit kvůli "bezpečnosti". Skript na odesílání je možné použít v libovolném programovacím jazyce (dělat si třeba i web), je možné kombinovat s wireguardem. - vyžaduje znalost linuxu, není vhodné pro běžné uživatele, ve firmě by měl být alespoň jeden Linuxák, pro kterého by to celé měla být otázka maximálně několika hodin.

https://github.com/traccar/traccar-sms-gateway je zatím i na google play Je to fork opensource aplikace Simple SMS Messenger, ke které je přidána možnost odesílat SMS přes API. IP adresa telefonu může být dostupná přes wireguard vpn.
Nevýhoda je, že musím používat jinou aplikace na běžné čtení a psaní SMS. Výhoda je, že takovou aplikaci nechá google na google play být a nesmaže ji. Příklad odeslání SMS.

Kód: Vybrat vše

curl -H "Authorization: ad55af16-1db0-4709-86bb-f6530ae41ded"  -H "Content-Type: application/json"   -d  '{ "to": "+420799799081","message": "Ahoj, tohle je moje testovaci SMS"}' -X POST http://192.168.165.32:8082
Bohužel celé je to dost krkolomné, aplikace není přívětivá, je zveřejněna a zdarma jen kvůli dodržení opensource licence, navíc je nutné se spoléhat na fungující vpn, jejíž ip používám pro odesílání.

Nevíte o něčem lepším? Podle mne je to obrovská díra na trhu. Číst a psát SMS z počítače by potřeboval kdekdo. (Třeba i takový doktor).
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2461
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Android aplikace, která umožní přes API odesílat "neomezeně" SMS.

Příspěvek od Pitomec »

Číst a psát zprávy z PC jde zcela triviálně přes Google Zprávy v telefonu se spárováním s Chrome v PC. Člověk čte a píše zprávy v PC (jak SMS, tak RCS), přičemž jedinou podmínkou je mít zapnutý spárovaný telefon a připojený k netu (WiFi nebo data, to je fuk). Dřív ještě byla použitelná aplikace DesktopSMS Lite, ale po nějaké aktualizaci začaly problémy s odhlašováním a navíc Google spustil ty Zprávy o kterých píši, takže appka DesktopSMS Lite ztratila na významu.
Obrázek
Odpovědět