Mobilni cislo pro SIP bez SIM a denniho poplatku

Je libo vlastní telefonní číslo? Co to obnáší a jaké jsou možnosti.
tuxmartin
Příspěvky: 40
Registrován: sob 02. srp 2014 1:51:52

Mobilni cislo pro SIP bez SIM a denniho poplatku

Příspěvek od tuxmartin »

Potrebuji pro SIP pouzit mobilni cislo.
Jedine mobilni, ktere u Vas mam je vazane na SIM kartu a musim za nej denne platit 0,7Kc. Neni problem v te cene, jen mi prijde zbytecne mit SIM, kdyz ji nepotrebuji.

Da se nejak mit samostatne mobilni cislo pouze pro SIP bez SIM karty a poplatku? Nikde se mi to nedari najit.

Napadlo me si koupit predplacenou SIM od libovolneho operatora a prevest si cislo k Vam. Je to funkcni postup? Nebo jak lepe to mam udelat?
pe.havel
Příspěvky: 224
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Mobilni cislo pro SIP bez SIM a denniho poplatku

Příspěvek od pe.havel »

Co přesně myslíte tím "pro SIP pouzit mobilni cislo"?

Jde vám o to, aby odchozí hovory byly identifikované jako hovor z mobilního čísla? Pokud ano, tak vůbec SIM s daným číslem nemusí být u Odoriku, identifikaci CLIP lze nastavit na jakoukoliv SIP linku pro jakoukoliv SIM, kterou vlastníte. Pro aktivaci stačí mobilní číslo ověřit ověřovacím kódem. Viz https://www.odorik.cz/w/casto-pokladane ... _potrebuji
tuxmartin
Příspěvky: 40
Registrován: sob 02. srp 2014 1:51:52

Re: Mobilni cislo pro SIP bez SIM a denniho poplatku

Příspěvek od tuxmartin »

Potrebuji, aby fungovaly i prichozi hovory na to mobilni cislo.
Takze si myslim, ze potrebuji mit ne CLIP, ale primo mobilni cislo u Odoriku a nastavit ho k nejake lince.
Cislo musi byt mobilni, ale je mi uplne jedno jake. Takze pokud nejde u Odoriku koupit nezavisle mobilni cislo, koupim si predplacenou SIM od libovolneho operatora, prenesu cislo k Odoriku a pak SIM zahodim.
xsys
Příspěvky: 56
Registrován: stř 06. bře 2013 15:24:54
Bydliště: Brno

Re: Mobilni cislo pro SIP bez SIM a denniho poplatku

Příspěvek od xsys »

prichozi hovory jdou primo na T-mobil, nejdou do odoriku, nejdou prijimat na SIP, jedine pri pouziti presmerovani, ale to pak platite kazdou minutu. (muj nazor/zkusenost, nejsem zamestanec)
pe.havel
Příspěvky: 224
Registrován: pát 02. zář 2016 10:34:20

Re: Mobilni cislo pro SIP bez SIM a denniho poplatku

Příspěvek od pe.havel »

Ano, je to tak, příjem hovorů na Odorik SIM karty jdou přímo do mobilní sítě, není možné je směrovat jinam než na zařízení s danou SIM kartou. Pokud potřebujete hovory na mobilní číslo vyzvedávat na nějaké SIP lince (třeba v Odoriku), musí se hovory přesměrovávat přímo na SIM kartě (u provozovatele mobilní sítě) a za přesměrované hovory se platí jako za odchozí ze SIM. Ještě je možná varianta GSM VOIP brány, kde odpadá platba za přesměrované hovory, ale zase je potřeba bránu pořídit a nepřetržitě provozovat ( viewtopic.php?p=34358 ).

A přenos mobilního čísla k Odoriku by vám stejně nepomohl z pohledu ceny, protože i převedené číslo má minimální plnění (měsíční poplatek).
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Mobilni cislo pro SIP bez SIM a denniho poplatku

Příspěvek od alfi »

Přímo to nejde, nenabízí to ani velcí operátoři, dost možná to odporuje nějakému ČTÚ číslovacímu plánu (kdysi to pár velkých zákazníků mělo, ale nová mobilní čísla už pak aktivovat nechtěli ani těm největším :) )

Asi jediná varianta je to mobilní číslo přesměrovat (s nějakým balíčkem to nemusí být moc drahé - i když pořád to bude víc než 20-30 Kč/měs.) a na VoIP nastavit ten CLIP třeba u Odoriku. U velkého operátora by to přesměrování mohlo jít zadarmo v rámci firemní VPN - ale pořád je třeba platit 2 paušály za 2 čísla.

Pokud to nemusí být SIP, dá se na některých telefonech zprovoznit i VoWifi, které by tuším mělo fungovat i v roamingu, aneb co je cílem toho mít MSISDN na SIP lince? :)
tuxmartin
Příspěvky: 40
Registrován: sob 02. srp 2014 1:51:52

Re: Mobilni cislo pro SIP bez SIM a denniho poplatku

Příspěvek od tuxmartin »

Cilem je mit cislo, ktere bude mobilni a to z toho duvodu, ze ho potrebuji overit na nekterych sluzbach, ktere podporuji pouze zaslani overovaci SMS na mobilni cislo. Kdyz tam zadam cislo pevne, nebo nomadicke, pise mi to, ze podporuji jen mobilni.
Mohl bych mit dve cisla, ale byl by v tom chaos. Proto jsem nucen na vse pouzit mobilni cislo.
5uch
Příspěvky: 456
Registrován: stř 21. lis 2012 4:01:18

Re: Mobilni cislo pro SIP bez SIM a denniho poplatku

Příspěvek od 5uch »

Možná jsem natvrdlý, ale v čem je problém?

Ano, budete potřebovat dvě čísla, ale to jedno (VoIP) může zůstat fakticky "neviditelné" pro vaše okolí.
A náklady na provoz těch dvou čísel se prakticky mohou rovnat pouze nákladům na VoIP:

Máte mobilní číslo (od jakéhokoli operátora), na které vám chodí hovory i ověřovací SMS, vy z něj můžete volat a posílat SMS.
Pokud na tom čísle je žádný nebo minimální odchozí provoz, je nejvýhodnější řešení asi předplacenka Kaktusu nebo Nulový paušál Na míru od Vodafone.

Vedle mobilního čísla máte SIP (VoIP) číslo s identifikací volajícího nastavenou na vaše mobilním číslo. Nikomu nemusíte dávat číslo vaší "pevné" VoIP linky - volaný vás bude vidět jako mobil a na mobil vám bude volat zpátky.

VoIP můžete provozovat doma s VoIP telefonem nebo VoIP adaptérem a běžným telefonem pro pevnou linku.
VoIP můžete provozovat mimo domov s aplikací na chytrém mobilním telefonu s daty (wifi nebo mobilní data).
VOX 802 -> Odorik byla jasná volba
alfi
Příspěvky: 721
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Mobilni cislo pro SIP bez SIM a denniho poplatku

Příspěvek od alfi »

tuxmartin píše: pát 24. úno 2023 10:42:57 Cilem je mit cislo, ktere bude mobilni a to z toho duvodu, ze ho potrebuji overit na nekterych sluzbach, ktere podporuji pouze zaslani overovaci SMS na mobilni cislo. Kdyz tam zadam cislo pevne, nebo nomadicke, pise mi to, ze podporuji jen mobilni.
Mohl bych mit dve cisla, ale byl by v tom chaos. Proto jsem nucen na vse pouzit mobilni cislo.
Zrovna na SIP a pevná čísla ty SMSky spíš nechodí než chodí, viz jiná vlákna tady, tj. pokud je cílem přijímat SMSky, VoIP bych do toho fakt netahal. Jestli jsou potřeba jen nějaké registrace, příp. taky nemusí být CZ číslo, jdou využít různé online služby, viz https://www.google.com/search?q=temporary+sms+number
tuxmartin
Příspěvky: 40
Registrován: sob 02. srp 2014 1:51:52

Re: Mobilni cislo pro SIP bez SIM a denniho poplatku

Příspěvek od tuxmartin »

alfi píše: úte 28. úno 2023 14:12:19
tuxmartin píše: pát 24. úno 2023 10:42:57 Cilem je mit cislo, ktere bude mobilni a to z toho duvodu, ze ho potrebuji overit na nekterych sluzbach, ktere podporuji pouze zaslani overovaci SMS na mobilni cislo. Kdyz tam zadam cislo pevne, nebo nomadicke, pise mi to, ze podporuji jen mobilni.
Mohl bych mit dve cisla, ale byl by v tom chaos. Proto jsem nucen na vse pouzit mobilni cislo.
Zrovna na SIP a pevná čísla ty SMSky spíš nechodí než chodí, viz jiná vlákna tady, tj. pokud je cílem přijímat SMSky, VoIP bych do toho fakt netahal. Jestli jsou potřeba jen nějaké registrace, příp. taky nemusí být CZ číslo, jdou využít různé online služby, viz https://www.google.com/search?q=temporary+sms+number
Ja nepotrebuji prijmat SMS pravidlene. Jde mi jednu konkretni overovaci SMS, ktera musi prijit na mobilni cislo.
Odpovědět