Koktající hovory

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koktající hovory

Příspěvek od xsouku04 »

jo jo, bude to propojem mezi master internet a mobilním operátorem u které jste vy.
Nebo nějaká chyba v nastavení routování na páteřních internetových propojích. Dá se to celkem snadno řešit, protože nikdo na tom zájem nemá.
luky

Re: Koktající hovory

Příspěvek od luky »

od kolegů, co mají mikrotech, vím, že přes 3G vodafona (stejně jako já) se dá dobře telefonovat (g729) bez potíží.

I na jiných diskuzích jsem se setkal s tím, že uživatelé vodafone 3g mají u vás (odorik) potíže s tím, že je protistrana slyší velice špatně, trhaně s výpadky.
Doufám, že se problém vyřeší - když už jsem se rozhodl pro VOIP, nerad bych měnil operátora. Přes wifi nebo 822333444 všechno šlape v pohodě.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Koktající hovory

Příspěvek od Pitomec »

luky píše:od kolegů, co mají mikrotech, vím, že přes 3G vodafona (stejně jako já) se dá dobře telefonovat (g729) bez potíží.

I na jiných diskuzích jsem se setkal s tím, že uživatelé vodafone 3g mají u vás (odorik) potíže s tím, že je protistrana slyší velice špatně, trhaně s výpadky.
Doufám, že se problém vyřeší - když už jsem se rozhodl pro VOIP, nerad bych měnil operátora. Přes wifi nebo 822333444 všechno šlape v pohodě.
Na kterých konkrétně? Jinak já párkrát taky volal přes Vodafone 3G a hovor byl v pohodě.
Obrázek
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koktající hovory

Příspěvek od xsouku04 »

Potřeboval bych ještě vaši veřejnou ip adresu. nebo číslo vaše účtu, abych si mohl najít z jaké ip adresy jste přihlášen.
Veřejnou ip adresu zjistíte třeba zde http://www.mojeip.cz
Mám také vodafone 3G nyní nově s telefonem nokia asha 303 (testuji) a nic nepozoruji. Zjevně se problém tedy týká jen části ip adres co má vodafone.

Jedině tak to mohu nahlásit.

Ta veřejná ip je stejně vodafonu a příště dostanete jinou, takže nic neprozrazujete.

Také jsem dvakrát tohle slyšel, takže tohle by bylo vysvětlení navíc s poměrně jednoduchým řešení. Stačí přimět vodafone nebo master aby si opravili routovací tabulky. Mě bude stačit nahlásit to Master a oni se už domluví.
luky

Re: Koktající hovory

Příspěvek od luky »

jo, to si už, Pitomče, nepamatuji. Moc mi ty jejich stesky nepomohly. Jinou zkušenost než s odorikem nemám a nemám po pravdě už ani chuť furt něco testovat. 3G jsem zkoušel i v jiných městech, když jsem jimi projížděl, dokonce i jiné denní doby... protistranu slyším pěkně čistě, odchozí hovor je trhaný. A to i při volání na pevnou. Zkoušel jsem i změnit port....
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koktající hovory

Příspěvek od xsouku04 »

Prosim tu ip z které to zlobí http://www.mojeip.cz
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Koktající hovory

Příspěvek od luky »

na jaký mail mám své údaje poslat?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koktající hovory

Příspěvek od xsouku04 »

kontakt [zavináč] odorik.cz třeba.

Nejedná se ale o nic choulostivého, je to ip adresa vodafonu, která se stejně změní je za ní vícero lidí.
Kdyby jste tu ip měl jen vy tak by to mírně choulostivé mohlo být.
luk

Re: Koktající hovory

Příspěvek od luk »

46.135.38.1
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Koktající hovory

Příspěvek od luky »

pomohlo?
Odpovědět