Stránka 1 z 2

Konec 3G u Odoriku

PříspěvekNapsal: úte 28. zář 2021 0:58:11
od mymartin
T-Mobile vypne 3G do konce listopadu 2021!
Zákazníci Odoriku již nebudou moci využívat síť 3G.
https://www.lupa.cz/aktuality/t-mobile- ... listopadu/

Re: Konec 3G u Odoriku

PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2021 16:00:41
od alfi
Nj, to mi připomíná, že na Nokii 7.1 ani 7.2 se mi nenabízí VoLTE ani VoWifi - tj. hovory budou padat do 2G. Někdo tip, jak alespoň jedno rozchodit? Oba telefony to umí, jen něco blokuje zobrazení téhle volby v menu :-( Na Nokia 5.3 mám pro změnu jen VoWifi - ale zase pořád lepší, než 2G.

Re: Konec 3G u Odoriku

PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2021 19:30:12
od Pitomec
On to hlavně musí podporovat operátor... Jinak hovory šly stejně přes 2G, takže vypnutím 3G se nic nemění (akorát v místech, kde bylo datové připojení jenom 3G, tak teď nebude nic, ale to zase není tolik případů).

Re: Konec 3G u Odoriku

PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2021 19:43:13
od xsouku04
Pitomec píše:On to hlavně musí podporovat operátor... Jinak hovory šly stejně přes 2G, takže vypnutím 3G se nic nemění (akorát v místech, kde bylo datové připojení jenom 3G, tak teď nebude nic, ale to zase není tolik případů).


Myslel jsem, že v místech kde to bylo možné se z LTE přeplo po dobu hovoru na 3G, protože 3G mělo větší kapacitu a též možnost během hovoru používat i data. S 2G data během hovoru nefungují.

Re: Konec 3G u Odoriku

PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2021 20:29:42
od Pitomec
Nevzpomínám si v uplynulých létech, že by data během hovoru fungovala a celkově i symbol na displeji H+ (HSPA+ pod 3G) jsem automaticky zaznamenal snad jenom jednou jedinkrát. Vždycky buď 4G nebo pád na 2G. Jediné, jak lze docílit 3G, je ruční nastavení režimu only-3G v mobilu, ale to není samozřejmě důvod dělat (i když v takovém případě by asi data při volání souběžně fungovat měla).

Re: Konec 3G u Odoriku

PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2021 20:50:14
od helmut.niederman
Já bohužel jsem musel i tak koupit nový smartphoun protože ten současný s verzi Android 5.0 mi už od září nemůže fungovat v rámci smartbankingu. Mohu tak poděkovat své bance, že mne převedla na novou bankovní identitu, o kterou jsem vůbec nestál, nežádal, byla mi aktivována a s tím i další služby státu jako je Datová schránka ( podle nařízení vlády, kdo bude mít aktivní bankovní identitu, bude muset povinně od roku 2022 muset při styku s úřady povinně využívat i datovou schránku - není možné ji zrušit a automaticky se sama aktivuje při zřízení bankovní identity - lumeni :evil: ) a přístup portál občana přes bankovní identitu. A bohužel díky bankovní identitě nemůžu využívat na starém telefonu staré elektronické bankovnictví, musel jsem si koupit nový telefon s verzi Android 10 Go Edition :roll:

Re: Konec 3G u Odoriku

PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2021 21:18:26
od Pitomec
A to už se do mobilů běžně dává Android 11 :D

Re: Konec 3G u Odoriku

PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2021 21:27:51
od helmut.niederman
Pitomec píše:A to už se do mobilů běžně dává Android 11 :D

A tak se ničí životní prostředí, každý rok nový operační systém a mobil prostě nemůže vydržet déle než dva roky, protože google play přestane podporovat dva roky staré telefony. Divím se, že mi pět let šlapal můj stařičký LENOVO ( klobouk dolů, některé telefony po 15 měsících od koupě odcházejí, některé po dvou letech přestávají fungovat, ale tenhle telefon pořád šlape jak hodinky ale už se nedají aktualizovat některé aplikace co jsou součástí firmy Google např. Chrome ) a že některé aktualizace appky ještě šly instalovat. Ale vyhazovat každý rok nebo co dva roky telefon a kupovat nový nevidím moc pozitivně, je to zátěž na životní prostředí, divím se, že malá Gréta proti tomu nebojuje :lol:

Re: Konec 3G u Odoriku

PříspěvekNapsal: stř 29. zář 2021 22:11:52
od xsouku04
Já jsem před měsícem odložil svůj 8 let starý telefon Galaxy S4 I9505. Měl jsem tam svobodný android LingeaOS 10, 11 jsem byl línej dát. Ale prostě dnes už výkon i telefonu za 3000 je podstatně lepší a déle vydrží baterie. I když nemá žádnou vadu a baterii jsem koupil novou, dnešní telefony jsou podstatně lepší.
Datová schránka je pro mne dobrá věc. Nemusím chodit na poštu. I když v českém podání je to nesmyslná trafika pro provozovatele.

Re: Konec 3G u Odoriku

PříspěvekNapsal: sob 02. říj 2021 23:26:13
od michaels
helmut.niederman píše:Já bohužel jsem musel i tak koupit nový smartphoun protože ten současný s verzi Android 5.0 mi už od září nemůže fungovat v rámci smartbankingu. Mohu tak poděkovat své bance, že mne převedla na novou bankovní identitu, o kterou jsem vůbec nestál, nežádal, byla mi aktivována a s tím i další služby státu jako je Datová schránka ( podle nařízení vlády, kdo bude mít aktivní bankovní identitu, bude muset povinně od roku 2022 muset při styku s úřady povinně využívat i datovou schránku - není možné ji zrušit a automaticky se sama aktivuje při zřízení bankovní identity - lumeni :evil: ) a přístup portál občana přes bankovní identitu. A bohužel díky bankovní identitě nemůžu využívat na starém telefonu staré elektronické bankovnictví, musel jsem si koupit nový telefon s verzi Android 10 Go Edition :roll:


Plácáte nesmysly:
1. datová schránka se bude aktivovat po 1.1.2022 až po přihlášení do portálu státní správy. Pouhá aktivní bankovní identita neznamená že se 1.1.2022 všem automaticky aktivuje datová schránka
2. datová schránka jde "uspat" tj. sice se zřdí, ale dá se hned pak pozastavit a nic do ní nebude chodit