Převod přikoupených dat do dalšího měsíce

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
kparal
Příspěvky: 9
Registrován: ned 23. srp 2015 9:59:47

Převod přikoupených dat do dalšího měsíce

Příspěvek od kparal »

Zdravím, potřeboval bych upřesnit funkci převodu dat do dalšího měsíce. V ceníku se píše:
Přikoupená data mají sice platnost 30 dní, ale jako výhodu to lze využít jen výjimečně. Aby přikoupená data bylo možné využít i během následujícího kalendářního měsíce, je potřeba mít již spotřebovaný hlavní balíček.
Dotaz:
1. Je potřeba mít spotřebovaný hlavní balíček v okamžiku přikoupení, nebo k prvnímu dni následujícího měsíce?
2. A budou ty převedená data fungovat i v zahraničí v roamingu (Evropa)?

Proč se ptám. Na přelomu srpna a září jedu na dovolenou a budu potřebovat hodně dat. Bylo by super, kdybych velký balíček mohl koupit jen jednou, a on mi fungoval jak na konci srpna, tak na začátku září. Tzn. říkal jsem si, že v půlce srpna si přikoupím velký balíček, který mi bude platit do půlky září, a bude to dobrý. Ale nevím, jestli se na to mohu spolehnout. A jak přesně zkontrolovat, že jsem splnil všechny podmínky, aby k tomu převodu opravdu došlo.

Předem díky za radu!
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod přikoupených dat do dalšího měsíce

Příspěvek od xsouku04 »

Není nutné mít spotřebovaná data, abyste si mohli přikoupit další. Přikoupená data mají platnost 30 dní, ale přednostně se spotřebovávají data z měsíčního balíčku, což způsobí, že 30 dní, koncem dalšího měsíce budete opět na suchu. Z měsíčních balíčků se odečítají data jak v ČR tak v 1. zóně, včetně dokupů.

Pokud jedete do zahraničí, doporučuji nekupovat měsíční balíček, ale místo něj třicetidenní balíček. Tedy balíčky 1 G + 1G nebo 1,5 G + 1,5 G nebo 2G + 2G.
Pokud máte třicetidenní balíček, na začátku dalšího měsíce se už nic nekupuje. A navíc jsou data zdvojená tak, že data v roamingu nesnižují velikost balíčku pro ČR. Další výhoda je, že pokud v roamingu spotřebujete mírně víc dat, než je v balíčku, data nebudou blokována, ale doplácíte jen 0,10 Kč/MB. Po návratu do ČR můžete dočerpat část balíčku určeného pro ČR. Prostě celkově máte těch dat až dvojnásobek za podobnou cenu a ještě výhodu v tom, že data v roamingu můžete mírně přečerpat.
kparal
Příspěvky: 9
Registrován: ned 23. srp 2015 9:59:47

Re: Převod přikoupených dat do dalšího měsíce

Příspěvek od kparal »

Díky za odpovědi! 30denní balíčky jsem zvažoval, ale vzhledem k tomu, že v ČR toho moc nespotřebuji, tak mi lépe vychází balíček 3GB než 2+2GB.

Ještě jeden doplňující dotaz. Pokud si v půlce srpna přikoupím balíček 3GB (tzn. využitelný do půlky září), a zároveň si na září předem nastavím účtování po kB, tak pak v září v zahraničí po vyčerpání 3GB balíčku by se mi to taktéž mělo automaticky přepnout na účtování 0,10Kč/MB, chápu to správně? (Po příjezdu do ČR si pak zapnu nějaký malý balíček).

Díky.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod přikoupených dat do dalšího měsíce

Příspěvek od xsouku04 »

kparal píše:Díky za odpovědi! 30denní balíčky jsem zvažoval, ale vzhledem k tomu, že v ČR toho moc nespotřebuji, tak mi lépe vychází balíček 3GB než 2+2GB.

Ještě jeden doplňující dotaz. Pokud si v půlce srpna přikoupím balíček 3GB (tzn. využitelný do půlky září), a zároveň si na září předem nastavím účtování po kB, tak pak v září v zahraničí po vyčerpání 3GB balíčku by se mi to taktéž mělo automaticky přepnout na účtování 0,10Kč/MB, chápu to správně? (Po příjezdu do ČR si pak zapnu nějaký malý balíček).

Díky.
Když si další měsíc přepnete na účtování po KB, tak nejdříve musíte spotřebovat a zaplatit 150MB za tu ne úplně výhodnou cenu po MB, aby se začal uplatňovat dokup z minulého měsíce. Takže lepší je si koupit třeba 150 MB nebo 300 MB než účtování po KB. To účtování po KB je výhodné opravdu jen výjimečně, při hodně malé spotřebě dat v nějakém zařízení.

Také jsme zjistili, že i těm, co nemají balíček žádný, tedy v ČR jim data nefungují, tak v roamingu jim fungují za 0.10 Kč/MB. 3GB by pak vyšly na 300 Kč, ale jen pokud je opravdu využijete. Balíček stojí 3GB stojí 199 Kč, takže je výhodnější, ale jen pokud byste využil úplně celý balíček.
Pokud byste ale zůstal u účtování po MB, mohu nabídnout jednorázovou mimořádnou slevu, MB za 0,05 Kč/MB. Rozdíl bych vrátil v podobě kreditu, až se vrátíte, napište si o vrácení emailem.

Také pozor na to, abyste měl data v 2. a 3. zóně zablokovaná. Internet je tam moc drahý a máme nejeden případ, kdy kredit zmizel třeba kvůli tomu, že někdo projížděl kolem Švýcarska. Nebo může kolem projíždět loď s vlastní BTS, co má 3. zónu.

Nejsem si teď úplně jistý, jestli dokup se na další měsíc zachová i v případě, že někdo nemá balíček žádný. Asi bych to měl vyzkoušet. Pokud by to tak bylo, tak bychom mohli doporučovat strategii na příští měsíc balíček vypnout, aby se nejdříve uplatnil ten dokup a teprve až dokup dojde nebo expiruje, by se dotyčný rozhodl, co si koupit na zbytek měsíce.
kparal
Příspěvky: 9
Registrován: ned 23. srp 2015 9:59:47

Re: Převod přikoupených dat do dalšího měsíce

Příspěvek od kparal »

Díky moc. Je to komplexnější, než by člověk čekal.

Já se teda ještě ujistím, jestli to chápu správně:
1. Pokud se mi ze srpna na září převede část 3GB balíčku, a v září budu mít platný balíček např. 300MB, tak data se odčerpají prvně z těch 300MB, a až poté se budou čerpat z toho zbytku převedených 3GB?
2. Pokud bych si na září zvolil "žádný balíček (data v ČR blokována)", tak můžu čerpat ze zbytku převedených 3GB rovnou, a poté přejít na 0,10 Kč/MB (myšleno v zahraničí)?

Omlouvám se za neustálé dotazy. Zabookmarkuju si toto vlákno, abych si to připomněl, až to budu v budoucnu řešit znovu :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod přikoupených dat do dalšího měsíce

Příspěvek od xsouku04 »

kparal píše:Díky moc. Je to komplexnější, než by člověk čekal.

Já se teda ještě ujistím, jestli to chápu správně:
1. Pokud se mi ze srpna na září převede část 3GB balíčku, a v září budu mít platný balíček např. 300MB, tak data se odčerpají prvně z těch 300MB, a až poté se budou čerpat z toho zbytku převedených 3GB?
Ano, je to tak.
kparal píše: 2. Pokud bych si na září zvolil "žádný balíček (data v ČR blokována)", tak můžu čerpat ze zbytku převedených 3GB rovnou, a poté přejít na 0,10 Kč/MB (myšleno v zahraničí)?
Tohle budu muset vyzkoušet asi na sobě. Myslím, že by to tak mělo být, ale nejsem si tím jistý. (opravil jsem odpověď výše, můžete si ji tedy znovu přečíst)
Mohlo by se to nyní stihnout, když si koupím dnes 150 MB, zítra dokoupím 150 MB a od prvního si dám, že nechci žádný balíček, uvidím, jestli mi prvního stále budou fungovat data. Myslím, že ano, je to myslím nečekaná změna k lepšímu oproti tomu, jak to fungovalo před pěti lety. Mohli bychom pak u všech dokupů navrhovat, ať si balíček na příští měsíc zákazník vypne, aby se uplatnil nejdříve dokup. Až uplyne 30 dní nebo se vypotřebuje dokup, zákazník se může rozhodnout, jestli chce ještě nějaký balíček do konce měsíce a jaký. Problém je, že asi nepřijde žádná SMS, co by informovala o vyčerpání dokupu. Takže je třeba být připraven objednat nový balíček třeba pomocí hovoru na naše IVR.
kparal píše: Omlouvám se za neustálé dotazy. Zabookmarkuju si toto vlákno, abych si to připomněl, až to budu v budoucnu řešit znovu :-)
Jsem rád, že se na to někdo ptá, většina lidí to moc neřeší a často používá zbytečně velké balíčky, které se nevyplácejí. My z toho ale žádný profit nemáme, protože data kupujeme po balíčcích.

Zvažte, jestli nechcete účtování po MB v roamingu, jak jsem nabízel v předchozím příspěvku za mimořádnou cenu 0,05 Kč/MB, což vyjde výhodněji než balíček 3GB za 199 Kč, i kdybyste balíček plně využil.

Rozumím tomu, že je to nesmyslně komplikované, ale nic s tím nenaděláme, nevymýšleli jsme to my.
kparal
Příspěvky: 9
Registrován: ned 23. srp 2015 9:59:47

Re: Převod přikoupených dat do dalšího měsíce

Příspěvek od kparal »

Musím se přiznat, že až nyní jsem plně pochopil větu:
Aby přikoupená data bylo možné využít i během následujícího kalendářního měsíce, je potřeba mít již spotřebovaný hlavní balíček.
Ten "hlavní balíček" se totiž neodkazuje k aktuálnímu měsíci (jak jsem to pochopil já), ale k následujícímu měsíci. Možná by stálo za to to v ceníku trochu upřesnit.
xsouku04 píše:Tohle budu muset vyzkoušet asi na sobě.
Pokud pak dáte vědět výsledek, tak budu rád :) Mezitím si to promyslím a pak se rozhoupu pro nějakou variantu.
kparal
Příspěvky: 9
Registrován: ned 23. srp 2015 9:59:47

Re: Převod přikoupených dat do dalšího měsíce

Příspěvek od kparal »

xsouku04 píše:Tohle budu muset vyzkoušet asi na sobě.
Zdravím, podařilo se vám zjistit, jak to funguje?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Převod přikoupených dat do dalšího měsíce

Příspěvek od xsouku04 »

Dokoupil jsem 30. července . A nyní 1. srpna mi data fungují přestože nemám žádný balíček.
kparal
Příspěvky: 9
Registrován: ned 23. srp 2015 9:59:47

Re: Převod přikoupených dat do dalšího měsíce

Příspěvek od kparal »

Perfektní, díky moc. Takže lze koupit základní balíček, pak v půlce měsíce dodatečný balíček, na příští měsíc si nastavit vypnutá data, a ten dodatečný balíček stejně bude fungovat až do půlky příštího měsíce. Pro můj případ ideální.
Odpovědět