Brána SIP2Telegram/Whatsapp/Viber/ jiné

Diskuze o telefonování a telefonních službách, rady, návody, připomínky, ...
Odpovědět
JRPRG
Příspěvky: 8
Registrován: ned 24. zář 2017 9:06:45

Brána SIP2Telegram/Whatsapp/Viber/ jiné

Příspěvek od JRPRG »

Zdravím všechny,

v minulosti jsem psal o nefungující SIP - Telegram, ale nikdo neodpověděl kde by mohl být problém.

Proto se zeptám, máte nějaké doporučení na jinou službu brána SIP - nějaký messanger.

Díky za doporučení
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8275
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brána SIP2Telegram/Whatsapp/Viber/ jiné

Příspěvek od xsouku04 »

Telegram je nejotevřenější z podobných messengerů. Má opensource klienty a jedině serverová část je uzavřena.
Telegram se nebrání ani netradičnímu použití jako boti, pro které má vlastní API, umožňuje odesílat zprávy pouhým zavoláním URL, což využíváme během nějakých chybových stavů na odoriku. U ostatních messengerů je podle mne jen horší. Proto Telegram používáme uvnitř firmy pro textovou komunikaci a i volání, pokud by měl Odorik.cz výpadek a my jsme se museli domlouvat na tom, jak to opravit. Pro sip2Telegram používáme https://github.com/Infactum/tg2sip

Co přesně vám nefunguje? Nyní jsem zkoušel odchozí hovor z Telegramu na SIP a fungovalo mi to dobře. Nějakou dobu někteří klienti třeba padali, ale myslím, že je to opraveno.
JRPRG
Příspěvky: 8
Registrován: ned 24. zář 2017 9:06:45

Re: Brána SIP2Telegram/Whatsapp/Viber/ jiné

Příspěvek od JRPRG »

Děje se to jen na iOS . Pokud zavolám na Telegram kontakt Odorik / případně si nechám hovor přesměrovat na Telegram, hovor proběhne ale je ticho, nic není slyšet. Jak směr z tak do Telegram.
Jakmile je aplikace nainstalována na Androidu, je vše ok.
Pokud volam z ios (Telegram) na ios(Telegram) je vše ok.
Prostě Odorik - Telegram iOS ticho.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8275
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Brána SIP2Telegram/Whatsapp/Viber/ jiné

Příspěvek od xsouku04 »

Aha, to by mohl být problém s kodeky. A když necháte to ticho, přeruší se to samo cca po 15 vteřinách? Nebo to ticho běží nekonečně dlouho?
Kdyby se to přerušilo, znamenalo by to, že zvukové pakety chybí úplně.

My totiž ani žádný iphone nemáme, abychom to testovali.

Já jsem před několika dny testoval jen odchozí hovory Telegram->Odorik, ne příchozí.

V minulosti jsem ale zaznamenal podstatně větší zpoždění u zvuku, než když se hovor vyřídí přímo na SIP. Tedy pro krátké hovory nebo jako nouzovka OK, ale každodenní používání to už moc dobré není. Tedy pokud se to nezlepšilo.

Koukal jsem, že existuje i placená služba např.

https://www.sip.tg/en/

Možná i nějaká další. Vyzkoušení je zdarma. Předpokládám, že poslat na to číslo u Odorik.cz by mělo být možné.
JRPRG
Příspěvky: 8
Registrován: ned 24. zář 2017 9:06:45

Re: Brána SIP2Telegram/Whatsapp/Viber/ jiné

Příspěvek od JRPRG »

Hovor se neukončí je jen ticho, to vypadá opravdu na kodek.
Díky moc za odkaz na SIP.tg zkusím se tím prokousat.

Důvod této "srandy" je, že Zoiper na iOS nemá dobře vychytane příchozí signalizací hovorů. Aplikace musí být spuštěná a nejlépe v aktivním okně a potom hovor "zazvoní". Pokud je na pozadí tak ani nepipne.

Mám tam nasmerovanou "spam" linku případně mimo EU jsem jen na datech a přesměruji si mobil na Telegram.
Odpovědět