Odorik bude virtuální mobilní operátor

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
enigmatic
Příspěvky: 194
Registrován: stř 31. říj 2012 13:29:52

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od enigmatic »

luky píše:taky to tak beru, že gsm bude spíše doplněk. Třeba se to časem zlepší.

Dnes bylo na netu uvedeno, že ČTÚ navzdory operátorům přece jenom od léta sníží propojovací poplatky na 0.27 Kč. Pokud by Odorik zlevnil u callbacku na mobilu alespoň příchozí hovor, pak má callback ještě dlouhou budoucnost
Callback je v každém případě zdržení a komplikace. Zejména pokud je k dispozici pouze 10 čísel na prozvánění.
luky
Příspěvky: 635
Registrován: sob 24. bře 2012 20:56:12

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od luky »

je fakt, že když mám androida a 3g připojení, tak volat pomocí callbacku není nijak komplikované. Samozřejmě, oproti klasickému vytáčení to není tak komfortní.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8193
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od xsouku04 »

luky píše:je fakt, že když mám androida a 3g připojení, tak volat pomocí callbacku není nijak komplikované. Samozřejmě, oproti klasickému vytáčení to není tak komfortní.
Callback bude vhodný hlavně pro delší hovory (početně je to třeba jen pětina hovorů, která ale natočí více jak 2/3 všech minut), u kratších hovorů typu "Kde seš už tady čekám" bude vhodnější normální způsob volání hlavně díky účtování 1+1. Pokud si nejste jisti jak dlouhý hovor bude, je lepší zvolit callback.
Volat relativně pohodlně callbackem lze pohodlně i ze starších ( i novějších) nokií, díky naší java aplikaci.

Data potřebná k iniciování callbacku jsou naprosto zanedbatelná položka a nepříjemné to může být jen u balíčků.
Návštěvník

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od Návštěvník »

xsouku04 píše:
luky píše:je fakt, že když mám androida a 3g připojení, tak volat pomocí callbacku není nijak komplikované. Samozřejmě, oproti klasickému vytáčení to není tak komfortní.
Callback bude vhodný hlavně pro delší hovory (početně je to třeba jen pětina hovorů, která ale natočí více jak 2/3 všech minut), u kratších hovorů typu "Kde seš už tady čekám" bude vhodnější normální způsob volání hlavně díky účtování 1+1. Pokud si nejste jisti jak dlouhý hovor bude, je lepší zvolit callback.
Volat relativně pohodlně callbackem lze pohodlně i ze starších ( i novějších) nokií, díky naší java aplikaci.

Data potřebná k iniciování callbacku jsou naprosto zanedbatelná položka a nepříjemné to může být jen u balíčků.
Ano, callback iniciovaný pomocí java aplikace mě stojí jen 6 haléřů. Připojení Vodafone na skok. Pro toho, kdo nepoužívá internet v mobilu ideální, není třeba žádný datový balíček.
Návštěvník

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od Návštěvník »

A když si pořídíte sim od mobil.cz, tak tam je internet zdarma a i když data vyčerpáte tak pořád půjde iniciovat callback přes java aplikaci.
Hooonza
Příspěvky: 256
Registrován: úte 03. led 2012 18:09:05

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od Hooonza »

Až bude mobil od odoriku, třeba callback půjde iniciovat zdarma taky přes java aplikaci? ;)
kapetr
Příspěvky: 224
Registrován: stř 12. říj 2011 7:14:21

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od kapetr »

xsouku04 píše:Jinak u Odorik se za aktivní simkartu platit nějaký poplatek měsíčně, v řádech desetikorun. Přesná částka zatím není známá. Bohužel takto to budeme muset platit my dál, takže to nemůžeme dotovat. Žádná revoluce to nebude, ale rozhodně to může některým lidem vyhovovat.
Tím tedy bohužel pro mě sen o integraci VoIP-GSM končí. Paušál pro mě totiž znamená 100% stopku. Zřejmě důsledek pohodlnější cesty přes VO GTS.

Nicméně Odoriku přeji, aby si své GSM zákazníky nalezl.
martin777
Příspěvky: 50
Registrován: ned 27. led 2013 14:28:35

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od martin777 »

kapetr: proč?,tak se mrkni na mobilnirevoluci kde mají tarify pouze s paušálem a služba je to opravdu úspěšná. ;) 8-) akorát mě štve spíš ten poplatek za přenos čísla. :evil: :cry:
Uživatel

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od Uživatel »

"poplatek měsíčně v řádech desetikorun"
To už je asi horší varianta než minimální dobití kreditu za x měsíců...
Jako laik tomu moc nerozumím, když jeden virtuál má nasmlouváno nějaké také podmínky, tak další přece na tom nemůže být o hodně hůř???
Jinak každopádně co se VoIP týče, tak Odorik u mně bude jednička (snad služby budou stejné ne-li lepší) a budu ho nadále využívat a u GSM se poohlédnu bohužel po něčem jiném.
Čas ukáže....
Stepijana
Příspěvky: 58
Registrován: sob 24. lis 2012 10:40:01

Re: Odorik bude virtuální mobilní operátor

Příspěvek od Stepijana »

Návštěvník píše:
xsouku04 píše:
luky píše:je fakt, že když mám androida a 3g připojení, tak volat pomocí callbacku není nijak komplikované. Samozřejmě, oproti klasickému vytáčení to není tak komfortní.
Callback bude vhodný hlavně pro delší hovory (početně je to třeba jen pětina hovorů, která ale natočí více jak 2/3 všech minut), u kratších hovorů typu "Kde seš už tady čekám" bude vhodnější normální způsob volání hlavně díky účtování 1+1. Pokud si nejste jisti jak dlouhý hovor bude, je lepší zvolit callback.
Volat relativně pohodlně callbackem lze pohodlně i ze starších ( i novějších) nokií, díky naší java aplikaci.

Data potřebná k iniciování callbacku jsou naprosto zanedbatelná položka a nepříjemné to může být jen u balíčků.
Ano, callback iniciovaný pomocí java aplikace mě stojí jen 6 haléřů. Připojení Vodafone na skok. Pro toho, kdo nepoužívá internet v mobilu ideální, není třeba žádný datový balíček.
Můžete mi poradit jak volat s využitím internetu v mobilu? Používám wifi připojení a nokii E51, kde to jde bez problémů. Jak to ale funguje pomocí připojení přes internet v mobilu? Pokud k tomu je potřeba Java aplikaci, tak ji mám staženou, ale nikde jsem k ní nenašel pořádný návod. Poraďte prosím nebo napište odkaz na stránky, kde jet toto dobře vysvětleno. Děkuji
Odpovědět