Přesměrování hovoru bez přenosu čísla volajícího

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Přesměrování hovoru bez přenosu čísla volajícího

Příspěvek od xsouku04 »

Pomocí paralelního zvonění je možné nastavit přesměrování hovoru. Tedy si můžete nastavit, aby např. Vaše geografické číslo v síti Odorik zvonilo na mobilním telefonu. Na mobilním telefonu je pak vidět původní číslo volajícího a na některých telefonech je během zvonění vidět i příznak přesměrování, který značí, že se jedná o přesměrovaný hovor. Bohužel tento příznak nedovedou zobrazit všechny telefony. Většina telefonů z OS Android jej nezobrazí, takže přijímající neví, že hovor je přesměrován.
Bohužel jedná se o aroganci vývojářů většiny mobilních telefonů a lze s tím těžko něco udělat.
Do tabulky speciálních čísel jsme nyní přidali možnost přesměrovaný hovor poslat přes prefix *087, který zaručí, že původní číslo volajícího nebude předáno. Zato bezpečně rozpoznáte, že se jedná o přesměrovaný hovor služby Odorik.cz. Uvidíte totiž veřejné číslo na lince, která hovor přesměrovala.

*087cislo - při přesměrování se nepředá číslo původního volajícího ale bude použito callerid (clip) tedy obvykle čísle číslo linky, která přesměrování provedla.

Tato možnost je k dispozici už delší dobu, jen jsme zapomněli na zveřejnění až se na ni téměř zapomnělo.

update: Otestována je možnost kombinace s časově podmíněným přesměrováním.
Příklad *0841510001800*08700420221221221
Tohle paralelní zvonění udělá to, že od pondělí do pátku 10-18 hodin bude hovor zvonit na čísle 221221221, volaný ale nebude vidět původního volajícího ale veřejné číslo (CLIP) té linky, na které došlo k přesměrování.
Přílohy
Možnosti nastavení paralelního vyzvánění na každé veřejné číslo.
Možnosti nastavení paralelního vyzvánění na každé veřejné číslo.
paralelni_zvoneni.png (61.44 KiB) Zobrazeno 13861 x
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Přesměrování hovoru bez přenosu čísla volajícího

Příspěvek od helmut.niederman »

Tomu nerozumím, vždyť ono to přeci funguje i bez zadání předčíslí *087.
Například. u geografického čísla Odorik přesměruji hovor na nomadické číslo, a já budu dejme tomu volat z USA z telefonní budky / přímo bez karty Odorik /volat geografické číslo Odorik v Česku, a hovor se přesměruje na nomadické číslo a když na nomadickém čísle zvedne hovor moje teta, tak neuvidí číslo volajícího z USA ale uvidí číslo volajícího geografické číslo Odorik.

A úplně stejně to funguje i bez *087. Nepochopil jsem tedy ten smysl. Proč používat předčíslí ?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování hovoru bez přenosu čísla volajícího

Příspěvek od xsouku04 »

helmut.niederman píše:Tomu nerozumím, vždyť ono to přeci funguje i bez zadání předčíslí *087.
Například. u geografického čísla Odorik přesměruji hovor na nomadické číslo, a já budu dejme tomu volat z USA z telefonní budky / přímo bez karty Odorik /volat geografické číslo Odorik v Česku, a hovor se přesměruje na nomadické číslo a když na nomadickém čísle zvedne hovor moje teta, tak neuvidí číslo volajícího z USA ale uvidí číslo volajícího geografické číslo Odorik.

A úplně stejně to funguje i bez *087. Nepochopil jsem tedy ten smysl. Proč používat předčíslí ?
Ano, *087 není nutné používat. Vemte si ale jiný případ. Máte např. osmistovku přesměrovanou na mobilní telefon.
Když vám někdo zavolá na osmistovku, Vy uvidíte původní číslo volaného a informace o tom, že volá přes osmistovku, se k Vám nemusí dostat.(záleží, jaký máte telefon)
A budete hovořit třeba půl hodiny a bude to pro Vás jako majitele osmistovky drahé. Pokud informace o tom, jakým způsobem Vám dotyčný volá, je důležitější, než odkud přesně volá, máte možnost použít tento prefix.
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Přesměrování hovoru bez přenosu čísla volajícího

Příspěvek od helmut.niederman »

Aha, no vidíte pane Soukup, to máte pravdu, to jsem si neuvědomil.
Teď jsem to ještě jednou testoval. Na geografickém čísle Odorik jsem si standartně přesměroval hovor na TescoMobil. Pak jsem volal z pevné linky a na mobilu TescoMobile se mi zobrazilo číslo pevné linky a k tomu namapované hudební vyzvánění např. mission imposible :D
Pak jsem na geografickém čísle zrušil přímé paralelní přesměrování na TescoMobile a zadal jsem *087702xxxyyy a uložil. A pak jsem opět volal z pevné linky a tentokráte se na mobilu TescoMobile zobrazilo geografické číslo Odorik jako číslo volajícícho a k tomu jsem měl už defaultně namapované hudební vyzvánění "např. Douli, Douli Saint Tropez " :D

Takže teď už to chápu, navíc já mám Android 2.3 takže když u geografického čísla Odorik nastavím před cílovým přesměrovaným číslem *087 , a pak když začnu z pevné linky prozváněnt geografické číslo Odorik, tak ještě než mi začne hovor zvonit na mobilu se mi zobrazí na mobilu malý obdélník a v něm napsáno " Přesměrovaný Hovor " a pak začne zvonit hovor na mobilu a jako volající se zobrazí geografické číslo Odorik nikoliv pevná linka. Takže mi to funguje. Nevím jak je to u jiných verzí Androidu. Já mám verzi 2.3

Proto chápu, že kdybych měl od vás zakoupenou zelenou linku a na ní sí přesměroval hovory mohl bych pak si dávat pozor na délku hovoru, protože bych na mobilu viděl nikoliv číslo volajícího ale svou zelenou linku. A hovor by netrval půl hodiny ale 10 minut 8-)

Poznámka : Všiml jsem si, podstatné změny, když na geografickém čísle Odorik hovor paralelně přímo přesměruji např. na číslo TescoMobile a pak začnu své geografické číslo Odorik prozvánět z pevné linky, tak se hovor ihned propojí s mobilním telefonem. Ale když před volané číslo TescoMobile zadám *087 poslouchám pak ve sluchátku, že to trvá déle to propojení. A je to i krásně slyšet ten rozdíl ve sluchátku. Napřed uslyšíte krátký tón pak pauza a pak dlouhý ton a už to na cílovém koncovém zařízení zvoní v případě nastavení paralelního přesměrování viz *087cilove telefonni cislo. Ale zase pokud volám z mobilního telefonu Odorik na geografické číslo, které mne dále spojí s mobilní SIM kartou TescoMobile, tak je ten tón zase jiný, jako by byl ten první tón o oktávu nižší a pak o něco vyšší. asi jako na stupnici c dur a pak d dur :D
alfi
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 03. led 2013 15:31:10

Re: Přesměrování hovoru bez přenosu čísla volajícího

Příspěvek od alfi »

na androidu stačí doinstalovat vhodnou aplikaci, např. "forwarded call alert" a info o přesměrování se zobrazí, v placené verzi i přesměrované číslo.
vývojáři OS nemusí dělat vše, pokud je systém dostatečně otevřený a dovolí chybějící funkci vyrobit jinde :-)
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování hovoru bez přenosu čísla volajícího

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:na androidu stačí doinstalovat vhodnou aplikaci, např. "forwarded call alert" a info o přesměrování se zobrazí, v placené verzi i přesměrované číslo.
vývojáři OS nemusí dělat vše, pokud je systém dostatečně otevřený a dovolí chybějící funkci vyrobit jinde :-)
Děkuji za tip, zdá se, že je to opravdu nejlepší řešení pro část uživatelů. https://play.google.com/store/apps/deta ... call&hl=en Nepodporuje ale úplně všechny telefony a některé musí být rootnuté.
Vypadá to, že v historii hovorů nedovede zobrazit příznak přesměrování, a verze zdarma příznak ukáže jen na dvě vteřiny. O tom, že by plná verze ukázala i číslo, které bylo přesměrované, jsem žádnou informaci nenašel.

Svobodnější verze androidu, nezkažená proprietárními výmysly jednotlivých výrobců Cyanogenmod, zobrazování příznaku přesměrování během vyzvánění podporuje též.
aiwan
Příspěvky: 98
Registrován: pát 12. črc 2013 0:16:11

Re: Přesměrování hovoru bez přenosu čísla volajícího

Příspěvek od aiwan »

Dobrý deň,

a čo v prípade, že by som chcel aby bolo číslo volajúceho prenesené? Ak volajúci vytočí moje nomadické číslo, hovor presmerovaný na mobil má ID pôvodného volajúceho. Ak však volajúci vytočí moje geografické číslo od iného operátora (SK), hovor presmerovaný na mobil má ako ID práve to geografické číslo, na ktoré je volané. Je možné toto zmeniť tak, aby bolo aj pri volaní na GEO číslo od iného operátora prenesené ID volajúceho?

Ďakujem za odpoveď.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování hovoru bez přenosu čísla volajícího

Příspěvek od xsouku04 »

aiwan píše:Dobrý deň,

a čo v prípade, že by som chcel aby bolo číslo volajúceho prenesené? Ak volajúci vytočí moje nomadické číslo, hovor presmerovaný na mobil má ID pôvodného volajúceho. Ak však volajúci vytočí moje geografické číslo od iného operátora (SK), hovor presmerovaný na mobil má ako ID práve to geografické číslo, na ktoré je volané. Je možné toto zmeniť tak, aby bolo aj pri volaní na GEO číslo od iného operátora prenesené ID volajúceho?

Ďakujem za odpoveď.
Možné to je. Prosím napište nám email, kde uvedete, o jakého slovenského VoIP operátora se jedná a na jakou ip adresu se registrujete (z jaké ip adresy hovory posílá). Můžeme jej pak přidat do whitelistu a bude to fungovat.
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přesměrování hovoru bez přenosu čísla volajícího

Příspěvek od xsouku04 »

alfi píše:na androidu stačí doinstalovat vhodnou aplikaci, např. "forwarded call alert" a info o přesměrování se zobrazí, v placené verzi i přesměrované číslo.
vývojáři OS nemusí dělat vše, pokud je systém dostatečně otevřený a dovolí chybějící funkci vyrobit jinde :-)
Aplikace call forward alert, zdá se, už dále není vyvíjena. Poslední verze je z roku 2013. Pro většinu BFU jsou operace jako rootnout si android telefon docela překážkou.

Přišli jsme dnes na jiné řešení. Tedy pokud by dotyčnému nevadilo nosit u sebe nějaký ultra lehký mobilní telefon s dlouhou výdrží baterie a další simkartou. Druhý telefon by se pak používal jen na signalizaci zvoněním a pro přehled zmeškaných přesměrovaných hovorů. Přesměrovaný hovor totiž jednoznačně poznáte podle toho, že bude současně zvonit na váš hlavní i tento speciální mobilní telefon díky odoričímu paralelnímu zvonění. Přijímat hovory je možné na libovolném telefonu. Pokud přesměrovaný hovor zmeškáte, snadno zjistíte, že byl přesměrovaný - bude zmeškaný na obou telefonech. Pokud budete na zmeškaný přesměrovaný hovor volat zpět, jistě tak učiníte z vašeho hlavního telefonu, kde máte lepší cenu na odchozí hovory.

Hodí se to, pokud máte např. eshop, na něm osmistovku, aby lidi neváhali zavolat, ale vždy voláte raději zpět, aby to bylo levnější.
sliacky
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 23. úno 2012 9:20:15

Re: Přesměrování hovoru bez přenosu čísla volajícího

Příspěvek od sliacky »

Dobrý deň.
Hlásim chybu. Presmerovanie hovoru s pôvodnou identifikáciou linky mi nefunguje korektne. Mám nastavený (zaregistrovaný) slovenský CLIP v tvare 00421XXXXXXXXX, ale pri presmerovaní to odosiela číslo s chybnou predvolbou 00420XXXXXXXXX.
Je možné túto chybu opraviť? Číslo linky je 722668.
Pri hovore cez SIP to funguje správne.
Dakujem.
Odpovědět