Presmerovani pevne linky a info hlaska

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
tomnx1
Příspěvky: 8
Registrován: pát 17. úno 2017 21:08:57

Re: Presmerovani pevne linky a info hlaska

Příspěvek od tomnx1 »

kovik píše:Dobry den,
Průvodce nastavením > Vlastní telefonní číslo…. > Vlastní telefonní číslo > Paralelní vyzvánění
Tam si pridate, kde/jak to ma vsude zvonit.
Díky za nakopnutí. A funguje zde i postupné vyzvánění ?
Tj. zvoní(přesměrování) na prvním mobilu, tento nebere, zvoní to na druhém mobilu ?
Jde mě o to aby to na druhou stranu nevyzvánělo na všech mobilech naráz, což chápu, že jde, ale postupně. Případně s jakou časovou prodlevou mezi nezvednutým hovorem?
Uživatelský avatar
kovik
Příspěvky: 505
Registrován: stř 16. lis 2011 11:07:52

Re: Presmerovani pevne linky a info hlaska

Příspěvek od kovik »

Ano, jde to,
je to prefix *083 viz http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla

Ve Vasem pripade pro 5 mobilnich cisel tam budete mit 5 zaznamu
Jeden bez prefixu (zacne zvonit okamzite) a ostatni si muzete libovolne posunovat, po kolika vterinach maji zacit zvonit.
Neni to fronta, takze se budou postupne pridavat, a kdo to prvni vezme, tak mluvi a ostatni se tipnou.

napr.:
*083XXmobilnicislo -- casovou prodlevu si zvolite sam zamenenim XX za pocet vterin 01-99s, nez zacne vyzvanet od zacatku hovoru.
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Presmerovani pevne linky a info hlaska

Příspěvek od Georgius »

Neboli ve zkratce, odorik umí téměř vše na co si vzpomene a většinou ještě víc ;-) Jak to vlastně dopadlo se skypem, funguje ještě odchozí hovor na skype jméno, nebo to už kvůli Microsoftu taky nejde ? Už se mi podařilo se skype kontaktů prakticky úplně zbavit a tak to nemám jak vyzkoušet ..
helmut.niederman
Příspěvky: 1012
Registrován: stř 10. črc 2013 21:40:28

Re: Presmerovani pevne linky a info hlaska

Příspěvek od helmut.niederman »

Georgius píše:Neboli ve zkratce, odorik umí téměř vše na co si vzpomene a většinou ještě víc ;-) Jak to vlastně dopadlo se skypem, funguje ještě odchozí hovor na skype jméno, nebo to už kvůli Microsoftu taky nejde ? Už se mi podařilo se skype kontaktů prakticky úplně zbavit a tak to nemám jak vyzkoušet ..
To je pravda, že odorik umí téměř vše.
Otázkou je, jestli umí přiradit CLIP polského operátora na nomandické lince ? Řekněme, že když z nomandického čísla budu volat třeba sobě na mobil, jestli se mi zobrazí CLIP polského čísla například +488827556** :?:
Georgius
Příspěvky: 223
Registrován: pon 22. črc 2013 16:07:46

Re: Presmerovani pevne linky a info hlaska

Příspěvek od Georgius »

Tohle se co si pamatuju řešilo mailem tuším panu Kmentovi, který pak nějak jinak než SMSkou ověřoval vlastnictví čísla. Ale možná bude nejrychlejší zavolat na *100 ...
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Presmerovani pevne linky a info hlaska

Příspěvek od misa »

helmut.niederman píše:
Georgius píše:Neboli ve zkratce, odorik umí téměř vše na co si vzpomene a většinou ještě víc ;-) Jak to vlastně dopadlo se skypem, funguje ještě odchozí hovor na skype jméno, nebo to už kvůli Microsoftu taky nejde ? Už se mi podařilo se skype kontaktů prakticky úplně zbavit a tak to nemám jak vyzkoušet ..
To je pravda, že odorik umí téměř vše.
Otázkou je, jestli umí přiradit CLIP polského operátora na nomandické lince ? Řekněme, že když z nomandického čísla budu volat třeba sobě na mobil, jestli se mi zobrazí CLIP polského čísla například +488827556** :?:
Ano, toto je nutné nastavit ručně přes kolegu Kmenta.
vlk
Příspěvky: 179
Registrován: ned 29. pro 2013 19:04:40

Re: Presmerovani pevne linky a info hlaska

Příspěvek od vlk »

kovik píše:Ano, jde to,
je to prefix *083 viz http://www.odorik.cz/w/specialni_cisla

Ve Vasem pripade pro 5 mobilnich cisel tam budete mit 5 zaznamu
Jeden bez prefixu (zacne zvonit okamzite) a ostatni si muzete libovolne posunovat, po kolika vterinach maji zacit zvonit.
Neni to fronta, takze se budou postupne pridavat, a kdo to prvni vezme, tak mluvi a ostatni se tipnou.

napr.:
*083XXmobilnicislo -- casovou prodlevu si zvolite sam zamenenim XX za pocet vterin 01-99s, nez zacne vyzvanet od zacatku hovoru.
Nastavil jsem si přednastavené volání na číslo NOMADICKE.
Na nomadickém čísle mám v paralelním vyzvánení tři záznamy:
*LINKY_ - tedy okamžité spojení na "pevnou" tedy ta intrní linka schovaná pod nomadickým číslem.
*08305MOBILNI_A - volání na mobil A se zpožděním 5 sekund
*08310MOBILNI_B - volání na mobil B se zpožděním 10 sekund
Bohužel se to tak nechová. Hovor na mobily A i B (obě napsány jako 9ciferné číslo) je spojen v jednu chvíli asi po těch 5 sekundách. např. ID hovoru: 348916473 a ID hovoru: 348916472

Co s tím?
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Presmerovani pevne linky a info hlaska

Příspěvek od xsouku04 »

Tak jsme přišli na to, že špatně je to jen ve výpise hovorů, kde to opravdu vypadá, jako by všechny hovory začaly vyzvánět ve stejný okamžik. Reálně to ale začne vytáčet, jak má. Telefony začaly vyzvánět téměř současně z jiného důvodu, a to, že mobilní operátor zjevně u novějšího telefonu spojí hovor podstatně rychleji než u staršího telefonu, přestože prý umí také 3G.

Tedy nově mobilní operátoři jsou schopni začít vyzvánět téměř okamžitě. Dříve to trvalo cca 5 vteřin u všech hovorů, nyní jen u některých. A v minulosti si pamatuji, jak jsme urgovali u O2, že doba, než to začne vyzvánět, byla někdy i 10 vteřin a oni s tím nechtěli nic dělat.
Nyní to tedy někdy zvoní téměř okamžitě, někdy to stále trvá cca 5 vteřin, což může při nastavování zpožděného paralelního zvonění matoucí...
Odpovědět