Odorik a GDPR - souhlas s uchováním historie hovorů

Podrobnější technické novinky a vůbec novinky a postřehy z VoIP.
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8146
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Odorik a GDPR - souhlas s uchováním historie hovorů

Příspěvek od xsouku04 »

V souvislosti se zaváděním GDPR a obecně politiky EU ohledně uchovávání dat jsme nově sepsali zásady uchovávání osobních údajů. http://www.odorik.cz/w/zasady_zpracovani_osobnich_udaju

V souvislosti s tím jsme museli změnit i všeobecné podmínky, které nyní na nový dokument v bodě 6 odkazují. Žádné další podstatné změny všeobecné podmínky neobsahují.


Hlavní praktický dopad GDPR je nyní v tom, že pro uchovávání historie hovorů po dobu pěti let vyžadujeme souhlas. Pokud jste se ještě nevyjádřili, přihlašte se a budete dotázání.
one look

Re: Odorik a GDPR - souhlas s uchováním historie hovorů

Příspěvek od one look »

Naprosto jasný, konkrétní souhlas a v zájmu uživatele. Tak to má být :)
Tomm
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 17. led 2013 17:54:44

Re: Odorik a GDPR - souhlas s uchováním historie hovorů

Příspěvek od Tomm »

Pripominky k zamysleni:
Dostal jsem na vybranou pri prihlaseni a neslo dialog preskocit.
Email o tom, ze to bude vyzadovano mi prisel nekolik dni pote co jsem na webu musel odpovedet - min. na 2 uctech.

Takovy postup vnimam, jako nevhodny. Prvne by mel prijit email, ze se neco bude od x.x.xxxx neco dit a pripadne varovani-> ulozte si historii.

Take vyber nic(0 let/mesicu) nebo 5 let nevnimam, jako vhodnou, pritom se uzivatel nedozvi, kdyz nebude souhlasit, kolik historie zustane. Zda minimalni zakonny pozadavek a kolik mesicu to aktualne je.

Prosim priste se trochu zamyslete nebo doptejte na foru uzivatelu, vim ze GDPR je opruz, ale vyse uvedene s tim az tolik nesouvisi.

PS: Je takovy problem to ulozit za casovou jednotku(klidne rocne) vypis zasifrovat nahodnym heslem(ZIP/PDF/etc), zaslat uzivateli emailem a heslo zobrazit v GUI? Chapal jsem takovy pristup pred 6-7lety, ale nyni ho prestavam chapat. Take ukladani XLS/ODS je uzivatelsky nevlidne.

Pitomec: nesrovnavam s Kaktusem, ale treba se svoji bankou, o GDPR se vi jak 1 rok dopredu, zbytek mi prijde logicke a samozrejme, pro sluzby, ktere ma odorik pouzivam, jinak bych byl u kaktusu.
Mimo jine by mela by v GUI mela byt moznost souhlas kdykoliv odvolat.
Naposledy upravil(a) Tomm dne pon 21. kvě 2018 14:52:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitomec
Příspěvky: 2580
Registrován: ned 27. lis 2011 21:26:33
Bydliště: Brno

Re: Odorik a GDPR - souhlas s uchováním historie hovorů

Příspěvek od Pitomec »

Jenom pro zajímavost jsem se podíval na svůj účet u Kaktusu (používám na data a výjimečně i na volání a SMS) a nejstarší záznam je z 11.5.2018 - ne, opravdu to není chyba v datu, je to max. 10 dní zpětně. To, co nabízí Odorik, je naprosto luxusní :)
Obrázek
Uživatelský avatar
EuroTEL *11
Příspěvky: 65
Registrován: pon 05. úno 2018 20:15:11

Re: Odorik a GDPR - souhlas s uchováním historie hovorů

Příspěvek od EuroTEL *11 »

Pitomec píše:To, co nabízí Odorik, je naprosto luxusní :)
To je pravda bezkonkurenční, například Vodafone taky moc dlouho nearchivuje výpis hovorů myslím tím u předplacených karet. Takže Odorik má v tomto směru vyjmečné postavení. :D
zavinac

Re: Odorik a GDPR - souhlas s uchováním historie hovorů

Příspěvek od zavinac »

Je možné udělený souhlas odvolat? A pokud ano, tak kde?
Uživatelský avatar
misa
Příspěvky: 268
Registrován: sob 06. říj 2012 19:48:12
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Odorik a GDPR - souhlas s uchováním historie hovorů

Příspěvek od misa »

zavinac píše:Je možné udělený souhlas odvolat? A pokud ano, tak kde?
Ano, po přihlášení do uživatelskéh rozhraní viz obrázek níže.
Přílohy
screenshot-www.odorik.cz-2018-06-08-10-47-48.png
screenshot-www.odorik.cz-2018-06-08-10-47-48.png (54.19 KiB) Zobrazeno 4900 x
Odpovědět