Callback pro Odorik (Wear OS)

Jak ovládat Odorik a používat služby pomocí speciálních programů a aplikací.
Odpovědět
moneytoo
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17. úno 2019 11:00:32

Callback pro Odorik (Wear OS)

Příspěvek od moneytoo »

Zdravím ve spolek,

dovolil jsem si vytvořit aplikaci Callback (pro Odorik) na platformu Wear OS. Je to naprosto triviální aplikace umožňující odeslat objednání callbacku (a mj. také zjistit stav kreditu). Číslo je nutné vložit ze schránky nebo napsat (poslední použité zůstává uložené).

Wear OS bohužel postrádá např. možnost jednoduchého vybrání kontaktu a tak jsem se neobtěžoval s vytváření vybíracího rozhraní nebo větší integraci s kontakty (přiznám se, že si ani nejsem úplně jistý, co je vlastně oproti standardnímu Androidu zde možné). (Pokud by byl zájem, mohu něco vyzkoušet.)

Občas schválne zkouším nechat mobil doma a vystačit si jen s telefonem v hodinkách. Bohužel bez VOIP klienta a datovým tarifem s voláním za 6,55 Kč/min to bylo náročné. OdorAK na hodinkách nefunguje. Odorik Callback 2 funguje a dá se použít (až na ono vybírání kontaktu ze seznamu), ale GUI nevypadá moc dobře.

Zde je tedy ona aplikace:

Link: https://play.google.com/store/apps/deta ... k.callback
Zdrojové kódy: https://github.com/moneytoo/CallbackProOdorik
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8122
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Callback pro Odorik (Wear OS)

Příspěvek od xsouku04 »

Díky. Přidal jsem odkaz do seznamu aplikací. http://www.odorik.cz/w/api:programy

Zkoušel jsem aplikaci najít ve svém telefonu s androidem 5.1.1 marně. A pak mi došlo, že je pro hodinky a podle google play vyžaduje vyžaduje Android
7.1 a vyšší. Jestli se dá použít i bez hodinek s dostatečně novým androidem, netuším.

Ty hodinky umí obstojně telefonovat, ale potřebují vlastní SIM, takže to pak kromě toho, že datové SIM často telefonování záměrně nepodporují, může vést k vysokým cenám a tomu, že jste na hodinkách pod jiným číslem? Pravda, callback řeší ceny a může řešit i to, že lidi nemusíte mást dalším číslem, a přesto si můžete zavolat.
moneytoo
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17. úno 2019 11:00:32

Re: Callback pro Odorik (Wear OS)

Příspěvek od moneytoo »

Aplikace je dohledatelná pouze přes Play Store na hodinkách nebo přes web. Teoreticky by fungovala i na telefonu, ale vzhledem k daleko propracovanějším alternativám je to zbytečné (navíc by to vyžadovalo druhou verzi).

Jako hodinky používám Huawei Watch 2 LTE. HD voice to není, ale volat se s tím na hlasitý odposlech dá naprosto normálně, resp. s sebou nosím v kapse miniaturní Bluetooth sluchátko (QCY Q26).

Telefonní číslo mám jedno, jen na dvou SIM kartách. Vysoká cena volání je kvůli primárně datovému tarifu (Mobilní připojení Turbo od Vodafone). Volám průměrně jednou za týden, takže na to jdu právě přes Odorik.
Odpovědět