Námět na android aplikaci - tunel

Chcete probrat nezařaditelné téma ?
Odpovědět
Uživatelský avatar
xsouku04
Administrátor
Příspěvky: 8126
Registrován: pát 15. říj 2010 11:11:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Námět na android aplikaci - tunel

Příspěvek od xsouku04 »

Poslední měsíc jsem se zabýval tím, jak co nejlépe a nejlevněji pracovat na dálku. Jde jednak o spolupráci lidí, co pracují z domu, a též o efektivní zákaznickou podporu.
Vzhledem k tomu, jak velké poplatky si měsíčně účtuje Teamviewer (639 Kč/uživatel/měsíc při platbě na rok dopředu), je zřejmé, že se jedná o oblast s velkou poptávkou a malou konkurencí a navíc oblast, které se moc vývojářů nevěnuje. Základní problém je, jak efektivně přenášet obraz a zjišťovat změny na obrazovce. Naproti tomu různých často nesmyslných aplikaci na android je mnoho, jako by vývojáři stále hledali nějaké místo na trhu, které tam ale už tak není.

Pro část použití je ale zbytečné přenášet celou obrazovku zákazníkova počítače, když by stačilo zpřístupnit z venku jen jednu ip adresu a tcp port, případně všechny porty na jediné ip adrese nebo různé kmbinace. Např. pro webové nastavení VoIP telefonů, routerů, kotlů, či jiných průmyslových zařízení napojených na internet. Těchto zařízení je velké množsztí a budou v budoucnu přibývat. Hlavní problém ale bývá v tom, že BFU si je neumí sám nastavit a podpora z venku se dělá komplikovaně. Lze dočasně zpřístupnit třeba i webovou kameru, nebo zpřístupnit jinou lokální službu jak sftp server a podobně.
Ano, uživatel může využít obdobnou aplikaci pro PC. Tam jde o to, že pro BFU je v dnešní době jednodušší nainstalovat jednu android aplikaci (je to věc, co dělá cca jednou měsíčně) než spouštět novou neznámou aplikaci na svém PC, kde uživatele obtěžuje a znejisťuje často špatně fungující antivir a firewall. A také obecné doporučení, že spouštět cizí aplikace není prostě moc rozumné. Další výhoda je, že není nutné mít vůbec funkční PC - lze využít jakýkoli telefon připojený do stejné wifi sítě jako spravované zařízení. Telefon má dnes u sebe každý, narozdíl od notebooku nebo počítače. Jedná se o obdobu naší aplikace Java tunel nebo jen aplikace Tunel.

Obrázek

Přístup k zařízení by mohl být chráněn pomocí jednorázového kódu či jména a hesla. Přesměrování portu by fungovalo jen z ipadresy, která zadala správně jméno a heslo nebo aktivační kód.

Když jsem se snažil podobnou aplikaci najít, našel jsem jen nepřívětivé pochybné (není z popisu úplně zřejmé k čemu vlastně slouží) aplikace s malým počtem stažení. Např. https://play.google.com/store/apps/deta ... nnel&hl=cs

Pokud by bylo žádoucí, aby uživatel chtěl vidět, co mu na jeho zařízení nastavujeme, je možné přenášet obraz zpět do jeho PC přes web pomocí technologií jako je noVNC. Podstatné je, že tohle je rychlé, spolehlivé a nemusí se nic instalovat na uživatelové straně. Dokonce může sám klikat a psát, můžeme mu prostě předvádět, jak se nastavování provádí.
MathewFoster
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03. srp 2022 10:25:57

Re: Námět na android aplikaci - tunel

Příspěvek od MathewFoster »

Je to dobrá aplikace pro Android, děkujeme za sdílení
Odpovědět